Lelkek ​gyilkosa (Warhammer: Sötétpenge Malus 3.) 38 csillagozás

Dan Abnett – Mike Lee: Lelkek gyilkosa

Sötétpenge Malus, a Bőrmetszők elleni hadjáratból visszatérve, Karond Kar tengerparti városában köt ki. Innen egy prófécia hatására hűséges nauglirja hátán a sötét elfek egyik hegyi mauzóleumába utazik. Az ősi kripták közt, egy régen halott elf herceg sírjában rejtették el ugyanis az öt varázstárgy egyikét, melyek segítségével megszabadulhat az őt megszálló démontól. Azonban az elátkozott tárgyat, melyet Torxus Tőrének neveznek mások is szeretnék megszerezni és ha sikerrel járnak félő, hogy Malus ellen fordítják a nagy hatalmú fegyvert. Ha pedig valakit megsebeznek ezzel a tőrrel, annak a lelke örökre elvész…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Szukits, Budapest, 2012
362 oldal · ISBN: 9789634972464 · Fordította: Szántai Zsolt · Illusztrálta: Clint Langley

Dominik_Blasir>!
Dan Abnett – Mike Lee: Lelkek gyilkosa

A rendkívül szórakoztató második rész után kíváncsi voltam, hogy tudják-e még fokozni a komor és kegyetlen hangulatot a szerzők, de a harmadik kötet gyakorlatilag felülmúlta várakozásaimat azzal, hogy hibátlanul egyesítette az előzmények erősségeit.
Egyszerre lesz annyira pörgős és akciódús, mint az első regény, illetve olyan ügyesen átgondolt és fordulatos, mint a folytatás – nincs szó persze újdonságról vagy különösebben eredeti ötletről, de kiválóan szórakoztat és képes annyira megújulni, hogy ne ugyanolyan formában adja elő az eseményeket. Ezúttal is hihetetlen mennyiségű vér folyik, a brutalitás és az erőszak minden korábbinál nagyobb mértéket ölt, de eleget árnyalták már a sötételfek életformáját a szerzők, hogy ne tűnjön szimpla helykitöltésnek.
A családi intrikák és hatalmi harcok világa továbbra is rendkívül izgalmas, a fordulatok biztosítják, hogy egy pillanatra se váljon unalmassá a cselekmény, miközben a karakterek maradnak a korábban megszokott vázlatosságnál – bár mintha Malus elindulna a jellemfejlődés útján. Aztán majd kiderül, hogy mégsem.
Akárhogy legyen is, a Lelkek Gyilkosa most is pont azt adja, amit várhatunk tőle: esztelen mennyiségű gyilkosságot, sötét légkört, érdekes cselszövéseket, mindezt kissé üres kalandozás formájában. Én azért várom a negyedik részt is.

Dave_Bowman>!
Dan Abnett – Mike Lee: Lelkek gyilkosa

Próbálom megszeretni ezt a sorozatot, a második rész után bizakodó is voltam, viszont a harmadik megint nem tetszett. A történet itt újra csak arra szolgál, hogy összekösse a harci jeleneteket, amelyek végén Malus rendszeresen elveszti az eszméletét. Ennyire tellett csak az íróktól? Mivel a szükséges megszerzendő varázstárgyat a főhősünk a regény első felében már megszerzi, ezután már csak egy csomó menekülős és harci jelenet marad. És tényleg ennyi, többet ne keressen senki.

Kezdem úgy érezni, hogy ez a regényciklus egy óriási elpuskázott lehetőség az írópáros fantáziátlansága miatt. De ha a Black Librarynak és a WH-logós könyveket kritika nélkül elfogadó fanoknak ennyi is elég, akkor igazuk van.

ftamas>!
Dan Abnett – Mike Lee: Lelkek gyilkosa

A sorozat harmadik része az eddigi legjobb kötet. Malus jelleme és viselkedése tényleg olyan mint egy igazi sötét elffé. Nem néz semmit, célja csak a győzelem és saját maga. Kicsit barbárbáriasan gondolkodik, mintha hiányozna belőle a ravaszság. Ettől függetlenül a könyv kétségkívül szórakoztató volt. Malus ámokfutása felperzseli mindazt ami utána marad, még ha nem is ez a célja. Kegyetlen világba született, megpróbálják felhasználni. És ő azt teszi amit mondanak, csak egy kicsit másképp. Arra megy amerre mondják, csak más úton. Azt áldoz fel, akiket kijelölnek, némi kivétellel, de helyükre tesz másokat, nem keveset.
A negatív hős ellenére ez volt az első rész amely tetszett.

péter86>!
Dan Abnett – Mike Lee: Lelkek gyilkosa

Összességében kiváló olvasmány, bár kicsit talán túl sok az olyan rész ahol Malus űzött vadként menekül. Ezt az apró hibát leszámítva nagyon élveztem. A könyv második felében kimondottan jó a hadjárat, a csaták leírása.
Enyhén meglepődtem azon, hogy az autarii lány, Ahashra lemondott a vérbosszúról és csak úgy eloldalgott. Bevallom én arra számítottam, hogy vagy életre halálra szóló küzdelem fog közte és Malus között kialakulni, vagy valami fura perverz románc…. De ez a harmadik verzió fel sem merült bennem…..

gabbandi>!

-Üdv kedves fivérem! – mondta Malus. A hangja rideg volt a dühtől. -Az elmúlt hetekben eléggé visszavonultan éltél… Ha tudtam volna, hogy idelent vagy, és azzal foglalatoskodsz, hogy köpenyt készíts a tengerészeim zsigereiből, talán hamarabb meglátogatlak.

nevermind>!

-Hát te senkiben nem bízol?
Malus undorral húzta el a száját.
-Pillanatnyilag még magamban sem…

nevermind>!

-Azért majdnem sikerült a dolog…
-A „majdnem”, az nem „teljesen” – felelte a démon gúnyosan. – A „majdnem” ebben az esetben azt jelenti: „kudarc”.

Warhammer: Sötétpenge Malus sorozat · Összehasonlítás