James ​Mayer (Torchwood 2.) 15 csillagozás

Dan Abnett: James Mayer Dan Abnett: James Mayer

Hogy milyen egy átlagos hét Cardiffban? Semmi rendkívüli. Néhány békés városlakót ugyan megvadított egy földön kívüli szuper szudoku, másokat pedig a droonlárvák döntöttek ágynak, olykor feltűnt egy szellemtemplom, a külvárosban pedig egy droid kezd mészárlásba, és a változatosság kedvéért egy dimenziótörés is létrejött. Az átlagpolgárok ebből mit sem vesznek észre, hiszen a TORCHWOOD feladata nemcsak az, hogy elhárítsa a veszélyt, de az is, hogy titokban tartsa. Jack Harknesst mégis nyugtalanítja valami, egy különös tárgy, amiről szinte semmit sem tud.

Eredeti megjelenés éve: 2007

BBC Books, London, 2018
Elektra, Budapest, 2010
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639952843 · Fordította: Kovács Zsuzsanna, Szász Terézia

Dan Abnett: James Mayer

Nagyon jó volt egy kis Torchwood. Is igen, tetszett, de ennél nagyon jó csillagozást nem adhatok rá sajnálom.
Érdekes történet volt. És megtudhattuk, hogy ki az a James. Nekem az elején az ütött szöget a fejemben, hogy hogyan került a Torchwoodba. Mivel legelőször a sorozatot láttam, így fura volt, mint James új tag. Nah de ez is elrendeződött.
Igaz nem olvastam az első részt, de majd bepótolom. :D

Úgy néz ki Jack Harkness spoiler
Bármennyire is szeretném nem tudom elkerülni az összehasonlítást az első résszel. A történet itt jobban tetszett, viszont az első részben sikerült lezárni mindent. Már az első oldalon is rengeteg kérdés volt bennem, kezdve azzal, hogy ki a fene James, mert nem a Torchwood embere annyi szent. De ahelyett, hogy választ kaptam volna a kérdéseimre a könyv során, inkább csak még több született.
Sok mindent ki lehetett volna hozni még a dologból. spoiler
Aki szereti Jack Harknesst – többek közt én is ebbe a kategóriába tartozom – annak esetleg érdemes rászánni az időt, hisz Jackből soha nem lehet elég. Egy hatalmas plusz pont spoiler Remélem nem vagyok egyedül, akinek szemet szúrt ez az utalás.

MóroczMárk>!
Dan Abnett: James Mayer

Huhh… végre sikerült befejezni, elég nyögvenyelősen ment. Ez a rész jobban tetszett, mint a második.

Kicsit hiányérzetem van az egésszel kapcsolatban, csomó dolognak a háttérsztoriját nem tudjuk meg.

spoiler

Örülök, hogy nincs több része. Aki szereti a Doctor Who-t annak ajánlanám fanságból a torchwoodot. Aki emellett még nagyon szeret olvasni annak is max egyszer érdemes elolvasni ezt a két részt. Sokat nem veszít senki ha kihagyja.

Tuti nem olvasom újra.

Elektra, Budapest, 2010
monalisa>!
Dan Abnett: James Mayer

Az előző rész (Esős napok Cardiffban) jobban tetszett, de azért ezt sem mondanám rossznak. Sőt, a kiindulópontja az aktuális földönkívülis ügynek talán még jobban tetszett – csak egy idő után kezdtem unni, ahogy a megoldás alakult. Továbbra is szórakoztató a stílusa, vicces megjegyzések vannak benne. És különösen bírom ha ilyen kortárs könyveket olvasok, melyekben olyan dolgokra hivatkoznak, melyek mibenlétével én is tisztában vagyok: sorozatok, mint Angel, CSI vagy olyan filmek, mint Holtak hajnala, Alien vagy James Bond széria. Ráadásul magyar utalás is van benne, Bartók Béla Mikrokozmosza is megemlítésre kerül, mint egy esettanulmány megnevezése. :)

Galathynius>!

– A háború beleég a csontjainkba – fordult meg az öreg férfi. – Nem enged el. Mindig velünk van, egészen a koporsóig. A borzalmak, amit átéltünk, amit láttunk, mind elraktározódik, és nem halványul. Újra és újra, kínoz és gyötör. Hazugság! Az idő nem enyhíti ezt a fájdalmat.

197. oldal, 21. Fejezet

sarah05>!

– Jó, akkor vegyük át újra. Látom, kissé lassú ma a felfogásod. Én orvos, te beteg. Beteg tenni azt, amit orvos mond. Ez érthető?
– Owen, ne fárassz!

sarah05>!

…Maga sem erről a bolygóról származik. Hogy került ide? – nézett rá kérdően Mr. Dine.
– Hosszú történet, és az egész egy csinos női fenékkel kezdődött. – Jack egy pillanatra elrévedt, majd megrázta a fejét. – Nem akarom halálra untatni. A helyzetünk amúgy is merőben más.

Galathynius>!

– Harmadik lecke – vágta rá Jack. – Bárkit is hagysz magad mögött, neked menned kell tovább.

271. oldal, 31. Fejezet

Galathynius>!

– Negyedik lecke, aki a szívedben van, az ott is marad.

271. oldal, 31. Fejezet

Galathynius>!

– Mit mond? – üvöltötte Owen.
Jack leengedte a karját, és a droid távolodó alakját figyelte.
– Droid – artikulálta James.
– Druida? Mi a fenét keresne itt egy druida? – üvöltötte Owen.
– Droid! – kiáltotta James, majd legyintett.

194. oldal, 21. Fejezet

Galathynius>!

– Ha már Iantóról van szó – kezdte Owen –, bocs, hogy neked mentem, de az amok uralta az agyamat.
– Ami igencsak meglepő, mert eddig azt hittük, neked olyan nincs – tette hozzá Toshiko.

138. oldal, 15. Fejezet