Elfeledett ​birodalom (The Horus Heresy 27.) 17 csillagozás

Fény az éjszakában
Dan Abnett: Elfeledett birodalom

Messze a galaktikus keleti végeken, Ultramar uradalma magára maradt.

Roboute Guilliman, az Ultragárdisták primarchája sikerrel vészelte át az Igehirdetők által a Calthra zúdult támadást, kivédte az Ötszáz Világ ellen indított Árnyékhadjárat csapásait, és most a Macragge-re gyűjti az Impériumhoz hűséges erőket, miközben gondolatai az emberiség jövője körül forognak. A galaxist romba döntő háború mind több túlélőjének érkezésével azonban lassan elmosódik a határvonal barát és ellenség közt. Vajon Hóruszhoz hasonlóan Guilliman is csak a hatalmat akarja magához ragadni, miközben birtokát rettenetes immatériumviharok vágják el a Terrától?

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tuan, Budapest, 2020
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156075369 · Fordította: Takács Gergely

Carsus>!

Dan Abnett: Elfeledett birodalom Fény az éjszakában

Mindig úgy gondoltam a jövőre, a távoli jövőre, hogy nincs más csak béke.

Igen, ebben a kötetben ilyen nemes gondolatoknak is hangot adnak a szereplők de azért túlzásokra ne számítsunk. Túlzások helyett Dan Abnett egy olyan részt szállított le amilyenre már nagy szüksége volt a sorozatnak. A rengeteg, látszólag széttartó szál végre új irányt véve egy csomóba fut össze aminek nagyon tudtam örülni.
A regény lapjain tanúi lehetünk az Igerhírdetők által elszabadított káoszvihar által a Birodalomtól elszakított Ultramar urának, Guilliman vívódásaink, mik végül az Imperium Secundus megalapításához vezetnek.
Leginkább Ultragárdista regényről van szó, de felbukkannak vendégszereplők is bőségesen.
Vannak itt Farkasok Russ hordájából, Fehér Hegek, Vasökölök; Egy megtért Vasharcos Dantioch hadkovács, Alexis Pollux Birodalmi Ököl; A Calth jeléből néhány Ultragárdista és pár nagyobb kaliberű játékos is tiszteletét teszi mint például a Sötét Angyalok ura Lion'El Johnson, spoiler vagy Sanguinius és a Vérangyalok. Emellett az Elfeledett birodalom szerves folytatása a Vulkan élnek is, így számíthatunk a Szalamandrák primarchájának felbukkanására is, és itt van John Grammaticus is (aki mintha szupertitkos küldetésének végéhez közeledne), és Narek, aki az előző kötetből az egyik kedvenc karakterem volt. Valahol éreztem is, hogy az ő története ide fog kifutni, de azt nem gondoltam, hogy ilyen hamar.
Ekkora sztárparádéból egyszerűen nem sülhet ki rossz. Nem is sült. A cselekmény úgy végigsodort; Észre sem vettem, hogy két ülésre elolvastam a könyvet.
Egy szó mint száz, szép kis kompánia gyűlt össze a második birodalom zászlója alatt; Kirobbanó bombasikereket kívánok nekik az elkövetkező 20 kötetben.
És végül ez is kimondatott:

Ez már nem Hórusz árulása. Ez már az ő eretneksége.

NeonChirke>!

Dan Abnett: Elfeledett birodalom Fény az éjszakában

Na. Ez.
Abnett tud írni. Nagyon. Már a kezdőlapokon a dramatis persone alatt odavetett és még sokan mások mondat megragadott… és 4 óra elteltével véget ért a könyv. Ilyen sodrású nem is volt még ebben a sorozatban. Mestermű

Chris Wraight: Hegek Kettészakadt Légió

The Horus Heresy sorozat · Összehasonlítás