A ​Kígyó Testvérisége 14 csillagozás

Dan Abnett: A Kígyó Testvérisége

A 41. évezred komor valóságában az űrgárdisták az emberiség legfőbb védelmezői, a Császár legvégső rohamcsapatai.
A Vaskígyók esküt tettek, hogy megvédik a Zátony-csillagokat a romlástól, bármibe is kerül. A Kígyó Testvérisége Priad őrmestert és a Damoklész osztagot követve harcol, hogy megoltalmazzák az emberiséget a számtalan fenyegető ellenségtől, a romlott sötét eldák, vagy akár a hatalmas ork, Waaagh ellen.

Tuan, Budapest, 2018
426 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940703 · Fordította: Kalina Bence, Sági Kiss Dániel, Mile Csaba

Dan Abnett: A Kígyó Testvérisége

Dan Abnett kijavította a hibát, amit a Warmasterrel vétett.
Ez a könyv nagyon jó, de ez gazából nem is könyv, hanem egy rendház krónikájának tudható be, a különálló mégis egységes „novella gyűjtemény(?)”.
Nem sokat tudtam eddig az Iron Snakes rendházról, de Abnett fantáziája fantsztikus, töviről-hegyire megismerhetjük a rendház szabályait, a vezetési stílusokat. Végig nagyon jó olvasmány, ahol végre érezhetjük, hogy az Úrgárdisták végre tényleg felistenek, nem pedig egyszerű halandók.
Dan Abnett minden pozitív és negatív tulajdsonásga benne van ebben a könyben, ezért jár a fél pont levonás, mert megint olyan hirtelen véget ér, mintha pofán vágnának.
Olvasásra méltó, szórakoztató könyv.

Millefo
Dan Abnett: A Kígyó Testvérisége

Az egyik barátomtól kaptam ezt a könyvet, miszerint ez a legjobb Warhammer 40K könyv. Nem, az nálam még mindig Ian Watson Űrgárdistája. Ez a rövidebb történetekből álló könyv, azért megpróbál a fenti műhöz felnőni. A Warhammer 40k világa nem a kedvencem, de vannak jó könyvek, amik egy táblás játékból kinövő hatalmas világon érdekes történeteket mesélnek. Sok Dan Abnett könyvet olvastam változatos témákban, és azt kell, hogy mondjam, a szerző jó iparos munkát végez mindenhol. Itt egy kicsit többet vitt bele, és a látványos csatajelenet ábrázolások nagyon viszik a könyvet. Komolyan, egy táblás játék, aminek a kicsi figuráit meg lehet személyesíteni, és szeretni, és történetük van, ez maga a csoda. Ez viszont egy olyan könyv, amit nem csak a Warhammer 40K rajongói fognak élvezni. Férfias téma, érdekes, izgalmas, van benne egy kis fanatikus filozófia is. Csak azért nem 100% a könyv, mert a vége nagyon gyorsan le lett zárva, pedig lett volna még benne ötlet. Mindezzel együtt élveztem, és érzem a csábítást, hogy valamikor több könyvet egybeolvasva belevessem magam ebbe a hatalmas univerzumba is.

Tony

Amikor egy könyvtáros álmodik, akkor megéri hallgatni rá. Ha hallgattam volna Nectorra, akkor most nem lennék négy tonna fémhulladék.

– Minden rendben, írnok?
– Igen. Csak azon gondolkoztam…
– Min?
– Maga egy a Kígyók közül?
– Igen.
Antoni elmosolyodott és bólintott.
– Értem. Ezért tűnik olyan kicsinek a hajó. MIkor érkeznek a többiek?
– MIlyen többiek? – kérdezte az óriás.

37-ik oldal

Könyvbubus

Bolondnak tartasz – szólalt meg végül.
Khiron vállat vont.
– Fiatalnak tartalak. Úgy vélem, a bolondság és a bátorság gyakran ugyanannak az érmének az átellenes oldalai.

Könyvbubus

A 41. Évezredet írjuk. A Császár immáron több mint száz évszázada ül mozdulatlanul a Terra Arany Trónusán.
Ő az emberiség ura, az istenek akaratából, és világok milliói felett uralkodik kimeríthetetlen seregeinek ereje okán.
A Technológia Sötét Korának hatalmától láthatatlanul vonagló, rothadó tetem, a Birodalom Dög-Ura, kinek lelkek ezreit áldozzák nap mint nap, hogy soha ne haljon meg igazán.

Könyvbubus

Damoklész osztag, gondolta Priad, dicsértessék. Istenek eltiprói, világok szétzúzói, űrgárdisták, épp oly nagyszerűek és bátrak, mint bármelyik Vaskígyó csapat ezen név alatt.

Könyvbubus

Istenek vagyunk a számukra. A csillagok közül jött legendák. A Birodalom legtöbb lakója úgy éli le az egész életét, hogy nem lát egyet sem a fajtánkból. Emberként kezelnek, de hadistenként félnek minket.
– Egyikben sem javítanám ki őket – mondta Khiron.

Tony

… aztán kétszer a rájuk rontó orkok közé lőtt, mire hús és váladékok gejzírei törtek a magasba. Nevetni kezdett tettük dicsőséges őrültségén.

0-ik oldal