Tisztítótűz (Doom 2.) 35 csillagozás

Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Andrew Milne százados, miután visszanyeri eszméletét a korántsem festői Rabat városában, azt a feladatot kapja, hogy kerítsen elő egy bizonyos Oleg Gontart, akit utoljára a Marson, az UAC tudományos állomásán láttak. Feljebbvalói szerint Milne az egyetlen, aki megfékezheti az őrjöngő ukránt, aki hol itt, hol ott bukkan fel a Földön, miközben – egy falkányi szörnyeteg és egy Fuentes nevű kísértet nyomában – a romba dőlt Moszkva felé tart. A Tükörből született iszonyatnak azonban, úgy tűnik nem ez a végső uticélja…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Science Fiction

Valhalla Páholy, Budapest, 1995
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638353791 · Fordította: Gáspár András, Szántai Zsolt

Árnyék82 P>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Ennek a könyvnek már más a hangulata, de nem baj…ez is egy jó kis pörgős, véres, ámokfutás. :)
Nekem az első jobban tetszett, mert az tényleg olyan volt mintha a játékban lennék megint.
Ez a továbbgondolás már más séma szerint dolgozik.
A Tisztítótűz ott folytatta a történetet, ahol A pokol kapui véget ért, üldözik tovább a szörnyeket, térkapukon ugrálva a Föld és ki tudja milyen síkok között.
A munka még nem ért véget, még dolguk van és ezt be kell fejezni.
Van pár új felbukkanó szereplő (többnyire csak szemlélői az eseményeknek, vagy a hullák számát szaporítják), de semmi extra. A lényeg még mindig a hajsza.
Gontar – Milne párosa már nincs úgy előtérben mint az elsőben és ez hiányzott, de még így is voltak jó jelenetek velük. Alapvetően jó kis könyv ez, de akkor is az első a nyertes nálam.
Mégis, jól szórakoztam rajta, jó kikapcsolódás volt.
Örülök hogy kölcsön kaptam. :)

Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

A Tisztítótűz ott veszi fel a fonalat, ahol A pokol kapui véget ért, pontosabban előtte kicsivel, így újra átélhetjük annak a végét, ezúttal más szemszögből. Innét aztán a sztori áttevődik a Földre és… kb. ennyi hasonlóság marad a DOOM második részével. A történet már teljesen egyedi, egyedül a „főellenfél” lesz majd ismerős a játékot végigvivőknek. Mivel az alapozással nem igazán kellet már törődni (azért kellő előzményismertetés van az esetleges új olvasók miatt), az események végig pörögnek és nagy sebességgel száguldanak a végkifejlet felé. Pár új karakter menet közben képbe kerül, megmondom őszintén, egyik-másikuk szerintem erősen felesleges volt. Összességében akárcsak a játék, úgy a regény is kikapcsolódásra tökéletes. Akinek az előző kötet bejött, ebben sem fog csalódni.

Allanon>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Jó kis történet lett a démonölés köré rittyentve. Oleg volt a kedvencem. Nagyon jól ki lett bontva a története és a fejlődése.

Roland91 P>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Hát talán az első könyv jobb volt, de ezt sem nevezném rossznak. Elírások persze ebben is voltak, hogy több-e vagy kevesebb mint az előző kötetben azt nem tudom. Volt néhány rész ami kevésbé érdekelt, de ez nem feltétlenül a könyv hibája, (nekem valahogy a dél amerikai helyszínek nem jönnek be annyira, nem nagyon érdekelnek). A „szar” emberes rész meg csak simán, hát… kínos volt? :) Illetve még az is negatívum lehet, hogy itt szinte már egyáltalán nem voltak utalások a játékra, vagy olyan írói megoldások, mintha ez egy játék lenne, nem beszélve arról, hogy a végső harc hihetetlenül rövid (egy ütés sorozat?) és szinte semmilyen volt, illetve nagyon hirtelen fejeződött be az egész. Nem mondom, hogy összecsapott lett a vége, de nagyon hamar lezárták, én még azért elolvastam volna, hogy mit mondtak a fejesek, mi lett a szereplőkkel stb. Na de, hogy ne csak rosszat mondjak, maga a könyv nekem tetszett és végül is egy könnyedebb kikapcsolódásnak jó volt. Meg hát mégis csak egy a kilencvenes évek egyik magyar érdekessége ez a két könyv, ami csak a mienk, már csak ezért is érdemes volt beszerezni és elolvasni őket!

kissakos I>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Az első Doom regény egyenesági folytatása, vannak új szereplők, és vannak persze régiek is. Összességében merész továbbvitele volt ez a Doom világának, de annyira nem lett erős, bár az első regény sötét-humoros hangulata megmaradt, ezt mindenképpen az előnyök közé soroltam. Olyan könyv, mint a filmekben a popcornmozi: egynek elmegy.

Valhalla Páholy, Budapest, 1995
Th3DarkKn1ght>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

A Tisztítótűz ott veszi fel a fonalat, ahol az előző könyv véget ért. Milnéék, miután végeztek a marsi küldetésükkel, a megmaradt szörnyek után erednek egy teleportkapun keresztül és oda kerülnek, ahova egyikük sem akart, a Földre.

Gondolom az író(páros?) komolyan vette a videójáték alcímét: Hell on Earth. Ez a kiindulópont, és e köré épül a történet, ami gyengébbre sikeredett, mint az elődje. Itt tényleg egyik helyről ugrálunk a másikra, az új karakterek legtöbbje vagy meghal, vagy csak szemléli az eseményeket. Gontar – Milne párosa sem olyan szórakoztató, mint volt, de azért vannak jó pillanataik. A főellenség is kissé laposabb lett. Ami viszont nagyon tetszett, az az eredeti Milne százados belevonása a történetbe, ami kicsit felkavarja az állóvizet. Nagyon örültem, hogy belekerült a könyvbe a videójáték-ipar egyik leghíresebb easter egg-je, John Romero feje. Azért látszik, hogy a srácok szerették a játékokat. :D

Hiába van a végén folytatása következik érzésünk, sajnos harmadik könyv már nem született (A Doom3 akkoriban még nagyon távol volt).

Gyengébb, mint az előző rész, de így is kellően szórakoztató, gyors olvasmány.

vadooc>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Nagyon vegyes volt a kötet, hol erősebb, hol gyengébb. Nem igazán kötött le és biztosan nem fogom megtartani a polcra….

KisHendo>!
Damien Forrestal: Doom 2. – Tisztítótűz

Összességében tetszett. Nem annyira, mint az első, de tetszett. Az eleje nagyon jó volt, pörgős, izgalmas, a közepe nagyon langyos volt, de a vége szintén jóra sikeredett. Gontart itt is imádtam, bár itt Andy kettő kicsit háttérbe lett szorítva, de nem bánom. Doom, és videójáték rajongóknak kötelező, akciót kedvelő embereknek melegen ajánlott!

Razor P>!

Hát, meg is csináltuk, meg ebben a templomba is rendet vágtunk, amikor má' nem volt golyónk, akkor egy Jézuskirályos kereszttel csaptam szét köztük, amit utána azér' letörölgettem, mer' én ugyan nem hiszek a Jézuskirályba', de azér most mégis megsegített. Azzal, hogy ott volt, és lehetett ütni vele. Azt szokják mondani, a Jézuskirály megsegít, hát engem most télleg megsegített, és ezér' szeretem is, és lehet, hogy a végin még én is hinni kezdek Őbenne.

60-61. oldal, COMFILE-02.WAD Gontar/ROM 4 1

A Sátán!
Most már felismerte a vonásokat, az ocsmány pofát, az obszcénül vigyorgó szájat. Egyszer, valamikor nagyon régen, amikor még minden jó volt, és amikor még remélte, hogy Irina, a valódi Irina az övé lesz… Akkor látta ezt a fejet. Necronomicon. Az egyik srácé volt, aki Magyarországon jutott a könyvhöz. Egy szót sem értettek az egészből, de valahogy mégis félve lapozgatták.

244. oldal, COMFILE-14.WAD A város/Teremtő és Újrateremtő

Kapcsolódó szócikkek: Necronomicon
Razor P>!

Ez itten valami templom lehetett, valamikor, tán még a sok rakéta előtt, de most má' csak olyan, mint a vurstli szok lenni odahaza, amikor má' elfogyott az összes vodka. Meg a kultúrba' a mozi, szombat esténként. Ott is pont így szokjuk összetörni a padokat; mondta is mindég a Nyika, hogy te Oleg, mér' töröd össze ezt a sok padot, csak azér, mer' japános filmet láttál?

268. oldal, COMFILE-15.WAD Az ikon