Kína 6 csillagozás

Damian Harper: Kína

Az ​alapos, gazdag háttérismereteiről és lenyűgöző, képes úti beszámolóiról méltán híres National Geographic Társaság hazánkban is útjára indítja bestseller útikönyvsorozatát. Távoli, egzotikus tájakat éppúgy feltérképez, mint szomszédaink szokásait, kulturális büszkeségeit.
A helyszínen való tájékozódást informatív, részletes térképek és teljes körű turistainformáció segíti, de a karosszékben kikapcsolódásra vágyóknak is meleg szívvel ajánljuk: a színes leírások és mesés illusztrációk nyomán izgalmas szellemi utazásban lehet részünk.

A három részre osztott kötet történelmi és kulturális áttekintéssel kezdődik, melyet fejezetről fejezetre az egyes régiók legérdekesebb látnivalóinak részletes ismertetése követ. Az utolsó rész, az Úti kisokos fontos és hasznos információkat tartalmaz az út megtervezéséhez.

A kötet tartalmából:
-Tiltott Város Pekingben
-Agyaghadsereg
-Nagy-csatorna
-Dazu-barlangok
-Datong Yungangi barlangok
(tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: National Geographic Traveler útikönyvek Geographia

>!
Geographia, Budapest, 2009
400 oldal · ISBN: 9789639810211

Enciklopédia 1


Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

Lunemorte P>!
Damian Harper: Kína

Rendkívül alapos, lényegre törő útikönyv gyönyörű színes képekkel és érdekes (nem száraz) érdekességekkel, infókkal és jó tanácsokkal ellátva. Volt egy kép, amikor megszakadt a szívem, de ezt leszámítva szeretnék egyszer ellátogatni Kínába (és Tibetbe). Nem gondoltam volna, hogy ennyire sokféle nép, éghajlat, kultúra rejtőzik egy ekkora országban. Ha egyszer eljutok oda, biztosan előtte jó alaposan kiolvasom újra.

Nikky88>!
Damian Harper: Kína

Nem rajongok az író stílusáért, egyrészt nem igazán értem miért kell nyíltan kritizálni bizonyos dolgokat. Másrészről nem igazán tényszerű, de ami számomra a legzavarobb volt, hogy sokkal inkább az épületekre és háborúra tér ki részletesebben nem pedig a természeti latvanyosagokra.

NoemiSmile>!
Damian Harper: Kína

Részletes és adatgazdag könyv. Kína azonban hatalmas, így érződik rajta, hogy meg kellett húzni a határt, hogy útikönyv maradjon és ne többkötetes monográfia.
A felosztása praktikus, könnyen kereshető benne bármi és tele van hasznos kis tudnivalókkal. A legnagyobb városok leírásával, mint Sanghaj és Peking teljesen elégedett voltam ám a kevésbé központi helyek, csak egy-egy oldalt kaptak.
Utazáshoz nem a legpraktikusabb, mert elég vastag és súlyos kötet, de az ország megismeréséhez ideális. Azoknak ajánlom, akik nem csak egy-egy várost szeretnének megismerni, hanem komplex képet akarnak kapni Kínáról.


Népszerű idézetek

Lunemorte P>!

A borkedvelő költő, Li Bai akkor fulladt meg, amikor pohárköszöntőt mondott a tóban visszatükröződő holdnak.

31. oldal

Lunemorte P>!

Ez magyarázatot ad arra, miért létezik annyi alvilági bálvány a tibeti buddhizmusban. Az emberi koponyák és csontok szimbolikus és mágikus funkciója a bon vallásra vezethető vissza.

304. oldal

Kapcsolódó szócikkek: bon-vallás
Lunemorte P>!

A láma-templom titkai

A kezdeti, tibeti buddhizmus ártó szellemeit és erőit bezáró helyként kezelt Láma-templomot különös eseményekkel hozták összefüggésbe. Peking lakói hosszú időn át nem látogathatták a titkolózó templomot. Juliet Bredon Peking című könyvében (1922) elmeséli, hogy egy orosz Huntley & Palmer keksszel – a főláma kedvenc csemegéjével – vesztegette meg a szerzeteseket, hogy bejuthasson a falai mögé. Amikor távozni készült, „a kegyetlen szerzetesek" sorra bezárták az ajtókat az orra előtt, és fizetséget követeltek kinyitásuk fejében. Számos külföldi tűnt el, miután ellátogatott a templomba, és az emberáldozatokról terjesztett híresztelések tovább növelték az emberek félelmét és gyanakvását.

68. oldal

Lunemorte P>!

A véres tajping-lázadás (1850-1864) becslések szerint 20 millió kínai halálát okozta a 19. század derekán. Miközben tombolt az erőszak, a tajping dogma mindenhova behatolt. A mozgalom alapítója, a hakka Hong Xiuquan (1814-1864) meg volt győződve arról, hogy ő Isten fia és Jézus testvére.

158. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Jacques Gernet: A kínai civilizáció története
Emily Wu – Larry Engelmann: Madártoll a szélben
Polonyi Péter: Kína rövid története
Ann Paludan: Kínai császárok krónikája
Raymond Dawson: A kínai civilizáció világa
Patrick FitzGerald: Az ősi Kína
François Trassard (szerk.): Magánélet a kínai császárok korában
Edward L. Shaughnessy: Kína
Salát Gergely: A régi Kína története I.
Udvari Gábor – Kartali Zsuzsanna: Úti cél: Kína