Lövészfegyverek 2 csillagozás

Dallos Péter – Gyarmati Gábor: Lövészfegyverek

A lőfegyverek a középkor óta végigkísérték történelmünk harcait, katonáink védték velük várainkat, nemzetünket, országunkat. A kötetből megismerhetitek kialakulásukat, fejlődésüket, és talán rátalálhattok egy nektek szánt hivatásra is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Haditechnika fiataloknak Zrínyi Katonai

Zrínyi, Budapest, 2022

Gábor_Tarr>!
Dallos Péter – Gyarmati Gábor: Lövészfegyverek

Maga a füzet szerintem jól van megírva. Tömör, szakszerű, mégis olvasható. Igaz nekem vannak műszaki ismereteim, de azt kell mondanom, az amúgy száraz műszaki leírást is sikerült szerintem a témához képest olvashatóan, de mégis szakszerűen megírnia. Igazából nekem, ami nem tetszett egy nyelvészeti dolog, amivel több, mai katonával is volt vitám, de nem tudok tenni ellene. Meggyőzni nem tudnak, és én sem őket. Én sajnálom, hogy a 70-80-as években elkezdett katona-szakmai nyelv megújítási folyamata elbukott. Ha valamit hiányolok – igaz nem is ígéri a cím sem – hogy itt kevesebb hangsúlyt kaptak az MH új rendszeresítésű kézifegyverei. Én részemről ezekről többet szerettem volna olvasni, ehhez képest semmivel sem kaptak nagyobb teret, mint a többi bemutatott fegyver.

Igazából azt kell mondanom, hogy ez egy jól megírt iparos mű. A szerzők jól oldották meg, hogy a szakmai kérdéseket is olvashatóan írják meg, úgy hogy akár tényleg egy fiatal is megértse. Szakszerű, de olvasható.