Han ​Solo és a fejvadászok (A magyar Han Solo-trilógia 2.) 20 csillagozás

Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

A hajsza folytatódik. A nagyhatalmú Galaktikus Birodalom vezetői között lázadás üti fel a fejét. Az univerzum legkülönb fejvadásza, Darth Vader és a Császár hajdani tanítványa áll az élre – azt suttogják róla, immár igazi Sötét Jedi. Han Solóra, Csubakkára és társaikra vár a hálátlan feladat, hogy megküzdjenek vele – a tét nagyobb mint eddig bármikor, a játszma pedig korántsem olyan egyszerű, amilyennek első pillanatban látszik….

Valhalla Páholy, Budapest, 1993
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637632255 · Fordította: Nyulászi Zsolt

Han Solo

Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Hozta az előző színvonalát, kalandos, fordulatos, több poén erőltetett szerintem, de élveztem a könyvet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/pYzyvnra_Pw

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Sok évvel ezelőtt volt szerencsém először ehhez a kötethez, ám a könyvtárban csak ez az egy rész volt meg az Avery-féle trilógiából. Így bár az elején még csak-csak sikerült so-so képbe kerülni, de a vége igencsak lógott a levegőben. Az eltelt évek mondjuk megtették a hatását, abszolút nem emlékeztem a sztorira a borítón is látható egybeépített űrhajós dolgot leszámítva.
Immár az előzmények ismeretében azt kell mondanom, Nyulászi nagyon jól folytatta a sztorit, ráadásul ezúttal már a „rendes” Birodalom is jobban bevonásra került a történetbe. A sztori továbbra is csavaros, bár meglepetésként ért az egyik történetfonal lezárása, azt hittem az egész trilógiára elnyúlik majd. A humor továbbra is a helyén van, bőven tartalmaz idézhető poénokat.

Valhalla Páholy, Budapest, 1993
298 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637632255 · Fordította: Nyulászi Zsolt
Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Egyszerűen zseniális! Még jobb mint az első része. Izgalmas pörgős és méginkább humoros. Végigvigyorogtam az egész könyvet. Az elejétől a végéig fenntartotta az érdeklődésemet és a vége is jól nyitva lett hagyva, hogy folytatható legyen. Csak ajánlani és dícsérni tudom.

Vác_nembéli_István_fia_istván
Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

hozta az előző rész színvonalát . nem igazán kell túl beszélni .

Péter_Szombati
Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Szinte tökéletes mű, logikus, hangulatos, igazán Star Wars-os, konzisztens és EPIC. Annak ellenére, hogy az első kötetet nem olvastam, nekem nagyon tetszett, rengetegszer elolvastam, és hosszú-hosszú évekbe telt, mire a harmadik részt megtaláltam valamelyik könyvtárban és elolvastam. Az már sajnos közel sem volt ilyen jó, mint amit ez a kötet sejtetni engedett…

Toto12
Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Nyulászi Zsolt sokkal jobb Star Wars regényt írt mint némelyik amerikai szuper író!
Szerintem az SW univerzumba ilyen regények valók !
Pörgős csatajelenetek, és akciók!
Sajnálom hogy kalóznak mondták a műveket, mert jó könyvek és nálunk is vannak
jó írók és zseniális ötletek.

predator188
Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok

Csak azért vettem meg ezt a könyvet,mert megvan a Birodalmi ügynök is,de nagy hiba volt, továbbra is rettentően erőltetett,gyermeteg. Han az egyik kedvenc szereplőm a Star Wars-ból, de ez nagyon-nagyon nem jött be. A trilógia befejező része kimarad az életemből, a többi magyar „író” által szerkesztett SW-könyvvel egyetemben.

Hippoforaccus

– Semmi gond Go Rien, bízza csak ránk! A vukival nagy szakértői vagyunk a feltűnéskeltésnek.
– Látja Solo ezt nem kell bebizonyítania. Maga ebben akkor is felülmúl bárkit, ha éppen az ellenkezője a célja.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Razor SMP

Han aggódott társa testi épsége miatt.
– Csubi – kiáltott ki – próbáld szőnyegnek álcázni magad, hátha beveszik!

PAVideoStudio

[Scarpa nézi a droidot, amit Caspar készített, majd megkérdezi]
– És mit tud? – firtatta, miközben óvatosan félrehúzódott a mellette céltudatosan elsiető gép útjából.
– Mindent – felelte tömören a büszke tulaj.
– Nahát! – kiáltott fel a tisztviselő lelkesen. Olthatatlan vágyat érzett, hogy próbára tegye a masinát. Közelebb hajolt hozzá, úgy tette fel a kérdését.
– Tudsz beszélni?
A szerkezet egy pillanatra megtorpant.
– Seggfej! – felelte tökéletes kiejtéssel, lesajnáló modorban. Azzal továbbindult.

289-290. oldal, 11. fejezet – Han Solo és a fejvadászok (Valhalla, 1993)

Razor SMP

A további kedélyes társalgásnak a koréliai dühödt üvöltése vetett véget.
– Ezek tüzelnek a hajómra! Az anyjukat!
Az őrnagyhoz fordult:
– Kapitány, vigye oda a bárkáját és lője ki azt a két átkozott dögkeselyűt! De siessen, mert ha a Falconnak baja esik, hát én… majd meglátja! – fejezte be, mert semmi nem jutott az eszébe.
– Ez nem bárka, hanem csillagromboló! – hangsúlyozta a férfi másodszor is.
– Nekem mindegy, csak csinálja már – sürgette Han.
Lassan, méltóságteljesen úsztak az űrben a kijelölt célpont felé.
– Ez a legnagyobb sebesség? – érdeklődött Solo.
– Ez! – vágta rá ingerülten a hadihajó kapitánya.
A koréliai elgondolkodott.
– Akkor már értem, miért nem értek utól soha a kollégái – jegyezte meg.

Hippoforaccus

– Nézze – próbálta Han megmagyarázni –, a börtönöket azért építik, hogy az ember ne tudjon csak úgy megszökni, amikor épp kedve szottyan.
– A börtönöket igen – értett egyet – de ez egy csillagromboló!
– Börtönblokkja! – egészítette ki a kapitány.
A fejvadász újból elmosolyodott, ezúttal szélesebben.
– Az nagy különbség! – emelte fel a mutatóujját.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Hippoforaccus

Ki kell őket szabadítanunk, mert megölik a fejvadászt – kiáltott fel.
A technikus ezt nem nagyon értette.
– Az nekünk miért nem jó uram? – kockáztatta meg egy idő után a kérdést.
Marl felriadt töprengésébő és erősen a másik szemébe nézett.
– Mert én akarom megölni! – felelte sötéten.

PAVideoStudio

[Marl megtartja lelkesítő beszédét, aztán a hallgatóság…]
Hosszan megtaposták és úgy tűnt szívből.

274. oldal, 10. fejezet – Han Solo és a fejvadászok (Valhalla, 1993)

PAVideoStudio

Eztán a teherhajó rakterét vette szemügyre, méricskélt, számolgatott és elégedett volt az eredménnyel. Üzembe helyezett egy nagy erejű motoros csörlőt és felhúzta a fedélzetre a dokk betonján veszteglő X-szárnyút, hátha szükség lesz rá. Jó negyed órát veszkődött a vadászgép előírásszerű rögzítésével. Soha nem járt még ezelőtt a Falconon, mégis tökéletesen eligazodott az összevissza buherált, gyakran alapvetően átalakított műszerek között.

291. oldal, 11. fejezet – Han Solo és a fejvadászok (Valhalla, 1993)

Razor SMP

– Most pedig ki vele! Mit keresnek itt?
A koréliai a legnagyobb természetességgel felelte:
– A bárka kapitányát.
– Ember – kiáltott fel vallatója – ez nem bárka, ez egy csillagromboló!
– Hajó, hajó – legyintett Han (…).

Razor SMP

– Bravó! – dicsérte Han a fejvadászt, ahogy magukra maradtak. – Remek a terve; mondtam már? Ugyanis utálom ismételni magam. Csakhogy a maga társaságában gyakran rákényszerülök.
– Miért van úgy oda? Bármikor megszökhetünk.
– Na persze! Eddig is lett volna vagy tucatnyi alkalom, csak tudja birodalmi csillagrombolón speciel még nem voltam börtönben – csevegő stílusra váltott. – Ezt is meg kell nézni belülről. Azt beszélik valami híres belsőépítész tervezte.
– Úgy van, ahogy mondja.
A kapitány meglepődött.
– Az építésszel kapcsolatban?
A másik ártatlanul vigyorgott.
– Nem, a szökéssel.
(…)
– A börtönöket igen – értett egyet – de ez egy csillagromboló!
– Börtönblokkja! – egészítette ki a kapitány.
A fejvadász újból elmosolyodott, ezúttal szélesebben.
– Az nagy különbség! – emelte fel a mutatóujját.

A magyar Han Solo-trilógia sorozat · Összehasonlítás