Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
A renegát 147 csillagozás

A P.sz. 3690. esztendőben, a Taba El Ibarában küszöbön áll a Manifesztációs Háború: Amhe-Ramun, a már-már elfeledett amund isten újra testet ölt, hogy sarka alá hajtsa a Délvidék – majd egész Ynev – népeit. Kránnak és Pyarronnak, érdekeik látszólagos azonossága ellenére azonban még saját harcukat is meg kell vívniuk…
Eredeti megjelenés éve: 1995
Enciklopédia 1
Kedvencelte 35
Most olvassa 2
Várólistára tette 23
Kívánságlistára tette 14
Kölcsönkérné 1

Kiemelt értékelések


Avery, azaz Nyulászi Zsolt sokkal többet tett hozzá a magus világához, mint az egyetlen regényéből kitűnik. Főleg a játék első verzióján dolgozott sokat a háttérben tevékenykedve. Ugyanakkor ez a könyve is sokkal maradandóbb, mint az ún. magus-klasszikusok jelentős része. Nem csak Dél-Ynev képét határozta meg alapvetően, de példaként lehetne állítani azon írók elé is, akik a mai napig keresik az egyensúlyt a „kalandozók über alles” felfogás és a sötét/intrikus világkép között.


Sokan a legjobb Magus regénynek tartják. Szerintem is egész jó, de azért távolról sem a legjobb.
Izgalmas csataleírások, remek hangulat, de elég gyenge karakterek. Második olvasásra már nem nyújtott akkora élményt.


Az első M.A.G.U.S. regényem volt.
Amikor először kezembe került olyannyira nem tetszett, hogy az első rész után félbehagytam.
Aztán két félbehagyott M.A.G.U.S. regény után úgy éreztem, hogy mégiscsak pótolni kéne, ám olvasása eddig váratott magára, féltem, hogy ugyanolyan rossz lesz.
A bevezető után rátérek végre a regényre is. Taba el-Ibarában járunk, pontosabban Madab el Sobira városában.
Főszereplőink három orgyilkos. A Messor Krán érdekeit képviselve érkezik, míg Ascyra és Vierre Pyarron megbízásából próbálják meggátolni Krán sikerét. Hármójuk sorsát ismerhetjük meg a regényből, ami meg kell valljam eléggé izgalmas.
Kidolgozott karakterek helyett inkább az akción és a fordulatos cselekményen van a hangsúly, ahogy egyre inkább sodródnak szereplőink a Manifesztációs Háború felé.
Ibara eléggé jó helyszín, a középkori török világra emlékeztet.
Amit negatívumként emelhetek ki, az a világ ismeretének hiánya. Egyszer játszottam csak a szerepjátékkal, így az országok elhelyezkedését, ellenségeskedéseinek okát nem igazán tudtam megérteni, ahogy a Manifesztációs Háború is csak lóg a levegőben, fontosságát nem tudom.


iszonyú jó könyv, kalandok kalandja, gyönyörű környezet, jó kis szereplők, szövevényes, réteges, jól adagolt sztori, és rengeteg új információ a m.a.g.u.s. világáról. ha valaki rákattan, letehetlen, mindig jó érzékkel van elhintve az a pár új információ, ami miatt tovább kell olvasni, mert hát azt ugye nem lehet, hogy nem tudod meg, mi lett vierre-el, míg a messor ép megharcolt a… tehát: mindenkinek csak ajánlani tudom, első m.a.g.u.s. regények is, mivel egyéb szerzőktől eltérően – akiket emiatt m.a.g.u.s. háttér nélkül lehetetlen végigolvasni – megmagyarázza a használt kifejezéseket, és nem is lexikonszerűen. hanem szépen érzékletesen árnyalva. ja, és szerelmes vagyok a messorba, természetesen.


Talán úgy tisztességes, hogy megemlítem: fiatalon nagyon sokat játszottam a M.A.G.U.S. szerepjátékkal. Elég jól ismerem a készítők által megalkotott világot, így rendelkeztem bizonyos háttérinformációkkal is, amit néhány friss olvasó talán hiányolt a könyvből.
A rangokat, népneveket, fogalmakat az új olvasónak talán nehezebb befogadni, de nem hinném, hogy csökkenti az élményt. Szerintem a világleírás nagy erőssége a szerzőnek, ezek a nemlétező tájak gyönyörűen megtelnek színekkel, hangokkal, illatokkal, érdekes karakterekkel. A cselekmény már-már eposzi, az Ynev kontinensének történelemcsinálói a sivatagban harcosokat, politikusokat és varázshasználókat bevetve játsszák le harcukat. Lángra lobban egy olyan puskaporos hordó, amely könnyen világégést okozhat.
A történet filmre kívánkozik, és őszintén azt gondolom, hogy ha egy hollywoodi forgatókönyvíró felfigyelne erre a könyvre, illetve egy stúdió ~150 millió dollárral megtámogatná, ez a történet világsiker lenne.
Aki belekezd, folyamatos akcióra, intrikákra és drámára számíthat. Nagyívű történet, ennek az elképzelt kontinens történetének egy jelentős pillanata a manifesztációs háború, és rendkívül fogyaszthatóan, izgalmasan van tálalva az olvasó elé.


Ez most tetszett a M.A.G.U.S világából – gyorsan, könnyen olvasható kalandregény, egy érdekes, izgalmas világban.
Igazából a karakterek kidolgozásával volt némi problémám, lehettek volna egy kicsit árnyaltabbak is – de mivel ez egy kaland- vagy akcióregény, nem itt voltak a prioritások értelemszerűen, szóval ettől azért el lehet tekinteni, a pozitív olvasmányélmény megvolt.
Kíváncsian barangoltam a Taba El Ibara bazárjaiban, nagyon jól visszaadta az író a dzsadok nyüzsgő világát (mindig egy sztereotip arab ország jutott róla eszembe – nyüzsgő, zajos, kalmárszellemű a sivatagban), jó volt elmerülni benne.
Az külön tetszett, hogy annyiféle nép(csoport) és vallás nyüzsgött benne, ezeknek a háttértörténetéről is szívesen olvasnék egy külön könyvet (ami tartok tőle, hogy nincs:))
Azt hiszem, még szívesen kalandoznék ebben a világban egy keveset.


Ez volt a legjobb az általam eddig olvasott M.A.G.U.S. könyvek közül!
A történet pergő és izgalmas, a karakterek nagyon szimpatikusak és könnyen szerethetőek, de ami a legfontosabb: végre egy olyan kötet, ami nem veszi alapnak a MAGUS létező összes szabálykönyvének fejből való tudását. Egyrészt kapunk egy szép, vaskos szómagyarázatot, amiért örök hála; másrészt az egész fogalmazásmódja olyan, hogy igyekszik kerülni a szakkifejezéseket.
Laikus MAGUS kedvelőknek mindenképp érdemes ezzel kezdenie!
Népszerű idézetek




elmúlás nélkül nincs kiteljesedés Háromszáz esztendő során sokszor megfiatalították testét a varázstudók, és mindannyiszor elmondták: Nem az örökéletet adjuk neked, mert a halál nélkül értelmetlen az élet, ahogyan értelmetlen az út, mely sosem ér véget. Bármi is a célod, csak a halálod pillanatában érheted el.
18. Fejezet; 237. oldal




Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta, most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből.
Epilógus




a küzdelmet mindig azelőtt veszíted el, hogy az ellenfeled megindítaná a halálos támadást.




Az igazság mozaikjai többféleképpen igazíthatóak össze – vajon egyik kép igazabb-e a másiknál?
Igazabb-e?! Egyetlen igazi van, a többi ügyes hamisítvány: önámítás, hazugság! Aki másoknak hazudik, ravasz ember; akit megtévesztenek, ostoba… aki önmagának hazudik, szánandó báb csupán.
9. Fejezet; 110. oldal




„Mi tartóztatna vissza itt? Rég pihen sok szerettünk. Sorsunk zárják le sírjaink, s most fáj, szorong a lelkünk. Nincs mit keresnünk itt tovább – csendes a lélek – üres a világ.”
Hasonló könyvek címkék alapján
- Shelby Mahurin: Kígyó & Galamb 92% ·
Összehasonlítás - A. K. Larkwood: A Kimondatlan Név 81% ·
Összehasonlítás - Sarah J. Maas: Queen of Shadows – Árnyak királynője 96% ·
Összehasonlítás - Victoria Aveyard: A kettétört birodalom 82% ·
Összehasonlítás - Sarah J. Maas: A Court of Silver Flames – Ezüst lángok udvara 93% ·
Összehasonlítás - Brandon Sanderson: A korok hőse 1-2. 93% ·
Összehasonlítás - Soman Chainani: Jótett helyébe 92% ·
Összehasonlítás - Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek 88% ·
Összehasonlítás - Jenn Lyons: Minden Dolgok Neve 86% ·
Összehasonlítás - Jessica Townsend: Kámforkór 95% ·
Összehasonlítás