Tapsifül ​rejtélyes eltűnése (Varázslatos Állatbirodalom 1.) 47 csillagozás

Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Lili és Luca nagyon jó barátnők, és mindketten rajonganak az állatokért. Az egyik nap megpillantanak egy csodaszép, aranyszőrű cicát, aki megmutatja nekik a Barátság-erdőt, a varázslatos birodalmat, ahol beszélő állatok élnek pici házikókban, és időnként málnaszörpöt iszogatnak a Galóca kávézóban. Ettől kezdve a lányok nyári vakációja igazán izgalmassá válik!
Már legelső látogatásuk is kalandosra sikerül: a gonosz boszorkány, Grizelda szolgái elrabolják a bátor kis nyuszit, Tapsifült. Vajon sikerül a barátnőknek megmenteni őt a vakarcsok karmai közül? Olvasd el a történetet, és megtudod!

Eredeti cím: Lucy Longwhiskers Gets Lost

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2023
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634031031 · Fordította: Farkas Krisztina
Manó Könyvek, Budapest, 2019
106 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634031031 · Fordította: Farkas Krisztina
Manó Könyvek, Budapest, 2018
106 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634031031 · Fordította: Farkas Krisztina

csakegyluca>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Mindig ódzkodtam tőle. Nem érdekelt és idegennek tartottam. Meglepő, hogy sok idő elteltével mégis a kezembe vettem. Aranyos történet, szép illusztrációkkal. +pont, hogy a főszereplőt Lucának hívják. ^_^

joopsy>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Nem olvastam volna ám én ezt el, de hamarosan megajándékozunk vele egy kislányt és úgy a legjobb ajándékozni, ha tudjuk, mit is adunk. :)
Hát engem már a könyvecske legelején található térképpel megvettek kilóra. :)
Hiába nem az én korosztályomnak szólt (nagyon nem!), kifejezetten élveztem ezt a varázslatos világot, ami a Barátság-erdőben volt. Komolyan elvonulnék több napra is oda. :) Picit még humoros is volt. A kedvencem persze Bagoly Bácsi volt. :)
A végén volt egy kis képes hibakereső is és pár tanács nyuszitartáshoz. :)
5 éves kortól ajánlják egyébként és van már sok része a sorozatnak. A borítók és az illusztrációk is szépek. :)

Homolya_H_Tímea P>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Ennek a könyvnek nem én vagyok a célközönsége, de a 11 éves lányom szereti, és ami még jobb, hogy ezeket szívesen olvassa maga is.
Egyébként aranyos történet, jó nagy betűkkel, sortávokkal, ami miatt még a lassabban olvasó gyerek is jó tempóban tud haladni, ami sikerélményt nyújt.
Minden képpen jó 'olvasást megszerettetető' sorozat, elsősorban lányoknak.

szmelus P>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Te sem tudod mit csinálj a nyári szünetben? Akkor olvasd el a két barátnő történetét. Ez egy aranyos és varázslatos mese. Sok kis állattal és igazi barátnőkkel akikre mindig lehet számítani. Igazi kislányoknak való mese, akik szeretik az állatokat. Nagyobb betűkkel íródott, így könnyen el tudják olvasnia kis kezdő olvasók is. És van benne meglepetés is: matricák, fejtörő és állatgondozási tippek, aranyos fekete-fehér rajzok.

LittleStar P>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Nagyon édes, kedves kis történet. :) Allatszereto gyerekeknek szerintem tökéletes, de ha valaki nem találkozik testközelből állatokkal neki is. :) 100% cukiság. Imádtam minden sorát 26 évesen is :D. Jól olvasható, nagy betűs, amivel szerintem egy gyerkőcöt még inkább motiválni lehet, és sikerelmeny, hisz' ő is elolvasott egy könyvet. De akár esténkénti felolvasásra sem vetnem el az ötletet :) 1-2 fejezetenkent, mert nem túl hosszúak azért, de cserébe nagyon-nagyon cuki :3
Természetesen 5* és jöhet a következő rész :)

Dinah>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Aranyos történet, és a fogalmazás alapján tényleg inkább a gyerekeknek való. Nekem néhol kicsit szájbarágósnak (?) tűnt a nyelvezet. De összességében nem rossz.

Nyiri_Annabella>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Aranyos, varázslatos történet, a rajzok nagyon szépen vannak megrajzolva. A fogalmazása alapján inkább gyerekeknek való, de számomra is élvezhető volt. Jöhet is a következő rész.

Annamária_Seres P>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Aranyos történet, gyönyörűen illusztrációkkal. Néhol nem a legkidolgozottabb a történet, de mivel, hogy ez egy gyerekkönyv nem olyan zavaró. A kislányomnak tetszett.

Lilkó>!
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Eza könyv 8 fejezetből áll. Lili és Luca a főszereplők akik legjobb barátnők. A nyarukat egy állatokkal töltik . Vannak benne nagyon izgalmas , meghökkentő és varázslatos részek. Nekem nagyon tetszett és mindenkinek csak ajánlani tudom.

Varázslatos Állatbirodalom sorozat · Összehasonlítás