Tapsifül ​rejtélyes eltűnése (Varázslatos állatbirodalom) 5 csillagozás

Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Lili és Luca nagyon jó barátnők, és mindketten rajonganak az állatokért. Az egyik nap megpillantanak egy csodaszép, aranyszőrű cicát, aki megmutatja nekik a Barátság-erdőt, a varázslatos birodalmat, ahol beszélő állatok élnek pici házikókban, és időnként málnaszörpöt iszogatnak a Galóca kávézóban. Ettől kezdve a lányok nyári vakációja igazán izgalmassá válik!
Már legelső látogatásuk is kalandosra sikerül: a gonosz boszorkány, Grizelda szolgái elrabolják a bátor kis nyuszit, Tapsifült. Vajon sikerül a barátnőknek megmenteni őt a vakarcsok karmai közül? Olvasd el a történetet, és megtudod!

Eredeti cím: Lucy Longwhiskers Gets Lost

Eredeti megjelenés éve: 2014

112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634031031 · Fordította: Farkas Krisztina

joopsy P
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Nem olvastam volna ám én ezt el, de hamarosan megajándékozunk vele egy kislányt és úgy a legjobb ajándékozni, ha tudjuk, mit is adunk. :)
Hát engem már a könyvecske legelején található térképpel megvettek kilóra. :)
Hiába nem az én korosztályomnak szólt (nagyon nem!), kifejezetten élveztem ezt a varázslatos világot, ami a Barátság-erdőben volt. Komolyan elvonulnék több napra is oda. :) Picit még humoros is volt. A kedvencem persze Bagoly Bácsi volt. :)
A végén volt egy kis képes hibakereső is és pár tanács nyuszitartáshoz. :)
5 éves kortól ajánlják egyébként és van már sok része a sorozatnak. A borítók és az illusztrációk is szépek. :)

Andi_T I
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Aranyos történet, és a fogalmazás alapján tényleg inkább a gyerekeknek való. Nekem néhol kicsit szájbarágósnak (?) tűnt a nyelvezet. De összességében nem rossz.

szmelus
Daisy Meadows: Tapsifül rejtélyes eltűnése

Te sem tudod mit csinálj a nyári szünetben? Akkor olvasd el a két barátnő történetét. Ez egy aranyos és varázslatos mese. Sok kis állattal és igazi barátnőkkel akikre mindig lehet számítani. Igazi kislányoknak való mese, akik szeretik az állatokat. Nagyobb betűkkel íródott, így könnyen el tudják olvasnia kis kezdő olvasók is. És van benne meglepetés is: matricák, fejtörő és állatgondozási tippek, aranyos fekete-fehér rajzok.