Kira ​titka (Varázslatos Állatbirodalom) 9 csillagozás

Daisy Meadows: Kira titka

Csöröge néni kézműves foglalkozást tart az ékszerboltjában, ahova a barátnők is hivatalosak. Ám a lánckészítésből nem lesz semmi, mert Grizelda és négy segítőtársa mindent felforgat. A gonosz átok most Kirát, a kis vidrát találja el. A barátnők nem hagyják annyiban a dolgot.

Eredeti cím: Chloe Slipperslide's Secret

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2018
102 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634034391 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna

ViraMors P>!
Daisy Meadows: Kira titka

„Egynek jó volt” kategóriás, egész aranyos sztori, bár az én ízlésemnek kissé csillámporos. Amolyan portálmese már ha van ilyen kifejezés ahol a két lány egy bűvös fán keresztül jut át a szomszédos állatvilágba, ahol aztán megmentik a tegnapot a holnapot, meg a mai napot is. Az, hogy sorozat sokadik kötete, nem zavart be, az összes háttérinfót leírja. Emiatt, meg a várhatóan részenként egykaptafa történet miatt kissé már most borsózik a hátam, hogy rémesen fogom unni, ha olvasunk még belőle. Márpedig 5,5 és kisebb unokahúgaim meg unokaöcséim vannak, szóval jó eséllyel fogunk még…

Homolya_Aliz>!

Lili és Luca mentőakciója a kis vidra megmentésére. Kalandos történet

Daisy Meadows: Kira titka

Még januárban láttam meg itt, Molyon ezt a könyvecskét. Nagyon megtetszett a borítója (a csillagok, a narancsszín és a cuki vidra), így rögtön ment is a várólistámra.
Ez volt az első kötet, amit a sorozatból olvastam. Egy kicsit aggódtam is emiatt, de mint kiderült feleslegesen, ugyanis az előző részek ismerete nélkül is érthető a történet.

Nagyon aranyos mese. A szereplők helyesek. Az illusztrációk szépek (annak ellenére, hogy nem színesek). A kedvencem az elején található térkép Barátság-erdőről (emlékeztet a Micimackóban lévőre :-)). Az egyetlen, ami nem tetszett benne, azok az óriás betűk. Gondolom, a gyerekek miatt választották ezt a betűméretet…

Szépen lassan elolvasom a sorozat többi részét is (lehetőleg sorban). :-)

Ha újra önmagad lennél,
Itt találod, mit tegyél:
Kapd fel a kedvenc tárgyaid,
Mik a legtöbbet jelentik.
Mit csinálsz szívesen?
Mit ennél végtelen?
Mit titkolsz lelkesen?
Itt a nagy próba!
Tedd őket a kedvenc helyedre,
Ahova mennél mindig, ha lehetne.
Ha valaki ott kimondja a tárgyak nevét,
Te végre az lehetsz, ki voltál nemrég!

38. oldal, 3. fejezet - Szörnyű átok (Manó Könyvek, 2018)

Perly>!

– Mi ez? – szólalt meg ekkor egy ismerős hang. – Egy fényszalon? Akarom mondani egy fémhalom?

73. oldal, 6. fejezet - A jó öreg Bölcs bagoly bácsi (Manó Könyvek, 2018)

Perly>!

– Szia! – kiáltott fel Lili. – De jó, hogy jössz, hátha tudsz segíteni!
– Istenem, Luli és Lica! – keverte össze a bagoly szokás szerint a szavakat. – A távcsövemért jöttem. Hallottam, hogy itt van az összes kényes bárd. Akarom mondani fényes tárgy.

73-74. oldal, 6. fejezet - A jó öreg Bölcs bagoly bácsi (Manó Könyvek, 2018)