Fifi ​bátor küldetése (Varázslatos Állatbirodalom különkiadás 1.) 13 csillagozás

Daisy Meadows: Fifi bátor küldetése

Lili és Luca alig várják, hogy újra visszatérhessenek a Barátság-erdőbe és találkozhassanak kedves állatbarátaikkal. Ám alighogy megérkeznek, Grizelda, a gonosz boszorkány átkot szór Pötyire, a kiskutyára, aki mély álomba merül. Testvérére Fifire, és a két barátnőre vár a feladat, hogy megtörjék az átkot és felébresszék Pötyit, mert egyébként Grizelda megkaparintja magának az egész varázslatos birodalmat.
Vajon megtalálják az ellenszerhez szükséges három hozzávalót? Olvasd el ezt különkiadást, melyben három mesét is találsz, és megtudod!

Eredeti cím: Poppy Muddlepup's Daring Rescue

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2016
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634032915 · Fordította: Vezsenyi Zsófia

Vaklarma P>!
Daisy Meadows: Fifi bátor küldetése

Én négy csillagot adtam volna rá, de a gyerek kardoskodott az öt mellett, így aztán a 4,5-ben maradtunk. Ezen kívül még egy másikat olvastunk ebből a sorozatból és az borzasztó volt, úgyhogy ahhoz képest ez meglepően jól sikerült. Kissé sablonos, de egyébként korrekt mese, megfelelő számú fordulattal, nagyon cuki rajzokkal és természetesen a jól megérdemelt hepienddel. Persze mivel kiegészítő kötet, néhány mondatban épít az előző részekre, de nem volt zavaró, hogy ezek nálunk kimaradtak. Az eleje kicsit nehezen indult be, de aztán egész izgalmas lesz! Egy öt-hat éves számára tökéletes.

Regike9>!
Daisy Meadows: Fifi bátor küldetése

Jó kis könyv! De a csillagozáson is látszik olvastam már jobb könyvet. Alapjából szép történet a „Barátság erdőről" meg a beszélő állatokról. Lehet ha pár évvel ezelőtt olvasom izgalmasabbnak tűnik de az előzőekhez képest kicsit „alacsony" volt számomra de 6-8 év közötti gyerekeknek biztosan izgalmasabb. Alapjából jó történet meg minden csak kisebbeknek.