Cincogi ​elszökik (Varázslatos Állatbirodalom) 15 csillagozás

Daisy Meadows: Cincogi elszökik

A Barátság-erdőben vásár készül, melyre az állatok meghívják Lilit és Lucát is. Grizelda azonban el akarja rontani a mulatságot, és szolgái, a bűzös vakarcsok mindent megtesznek, hogy tönkretegyék a vidám készülődést. A nagy kavarodásban eltűnik Cincogi, a kisegér, aki mindig mindenkinek segít. A lányokra vár a feladat, hogy megtalálják őt. De vajon merre induljanak a varázslatos birodalomban?

Eredeti cím: Molly Twinkletail Runs Away

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2017
Manó Könyvek, Budapest, 2015

Dinah P>!
Daisy Meadows: Cincogi elszökik

Nagyon aranyos mese, 5 éves kortól ajánlott.
Szépek a rajzok, kedvem támadt kiszínezni őket – noha gondolom nem (csak) ezt a célt szolgálják. :D
Érthető a történet, nincs benne logikai bukfenc, talán csak annyi, spoiler
Nekem nagyon tetszett, noha nagyon nem az én korosztályomnak íródott. ;)

Köszönöm a nyereményt a Líra Könyvnek! :)

joopsy P>!
Daisy Meadows: Cincogi elszökik

Kedves, egyszerű kis történet volt ez is cuki szereplőkkel.
Azonban nagyon hiányoltam magát a varázslatot, ahogyan a Barátság-erdőbe jutottak a lányok. Itt nem bántam volna az ismétlő szemléltetést, hisz ez adta az egésznek az alapját.
A másik, amit hiányoltam, az hogy az állatkórház alig szerepelt benne és Bagoly Bácsi is.
Egyébként kezdő olvasónak szerintem kifejezetten jó olvasmány. Egyszerű, rövid mondatok, kedves történet apró tanulsággal, amiket a végén meg lehet beszélni a gyerekekkel. Az állatok pedig tüneményesek. :)

gab001 P>!
Daisy Meadows: Cincogi elszökik

Szépségesek a sorozat borítói. Mivel nagyon szeretek állatokról olvasni, így nem volt kétséges, hogy előbb-utóbb kézbeveszem valamelyiket. Mivel a könyvtárban szinte sosincs bent egyik rész sem, örültem, amikor végre egyhez hozzájutottam. Valamiért úgy gondoltam, hogy különálló történetek. Tévedtem, de szerencsére sok volt az utalás az előzményekre, így nem éreztem, hogy bármiből kimaradtam volna. A cím előtt azonban teljesen értetlenül állok, mivel semmi ilyesmi nem történt a könyvben. Számomra végig kicsit Beatrix Potter-érzetet keltett a könyv, bár kevés a hasonlóság. Talán az állatok kedvessége okozta. A rajzok szépségesek, még fekete-fehérben is. Aranyos történet, melyben a gonosz elnyeri méltó jutalmát.

Manó Könyvek, Budapest, 2015
LittleStar>!
Daisy Meadows: Cincogi elszökik

Nagyon cuki, nagyon élvezhető. :) Már kezdem is a következőt. Annyira beleszerettem ezekbe a mesékbe! :)

Szonja_Villő>!
Daisy Meadows: Cincogi elszökik

Szerintem nagyon jó hogy nem csak a főszereplők hanem néhány mellék szereplő is kap szót a történetben.Az előző könyvben megismert Tapsifülről is van szó és ez jó.Én csak ajánlani tudom.