Az ​élet, a szerelem meg miegymás (Bori 1.) 16 csillagozás

Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

„Tizenöt éves vagyok. Egészen pontosan egy másodperce. A szívem majd kiugrik a helyéről. Úgy érzem magam, mint mindig. Pontosan ugyanúgy. De hát ez nem lehet! Valami biztosan nem ugyanolyan! Végtére is tizenöt évig dolgoztam azon, hogy tizenöt legyek. Különösen az utolsó év volt nagyon kemény. Tizennégy évesen még gyerek vagy. Legalábbis úgy kezelnek. De tizenöt évesen már majdnem felnőtt vagy. Tehát KELL, hogy legyen valami különbség. A naptárban ott áll feketén-fehéren: ma van április 30-a, a születésnapom. Mától egy teljes évem van, hogy kiderítsem mi a különbség – már ha van egyáltalán.”

Eredeti megjelenés éve: 2013

Menő Könyvek, Budapest, 2018

Kicsibogár>!
Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

Aranyos és kedves ifjúsági történet, éretten gondolkodó főhősökkel, akik ennek ellenére nem tökéletesek, hanem hibáznak, nem is egyszer. A házibulis részen jókat nosztaligáztam én is, mert mi is mindig szívesebben buliztunk otthon, mint máshol. Kíváncsi lettem az előzményekre, meg ha jól láttam, németül van folytatása is a sorozatnak.

fülcimpa>!
Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

Teljesen rendben van, persze számomra nem az öt pontos tuti könyv, de a kiskamaszoknak igen. Ezt szívemből érzem.
Visszarepített, nosztalgia hullámlökéseket és lazán pörgős pár órát adott.
Annyi furcsaság van, ami kellőképpen zavart, hogy a fordító magyar neveket adott a szereplőknek és hát a suli is Petőfi lett, itt azért enyhén felsikkantottam, miért? Nem igazán világos számomra ez a koncepció.

mreka6>!
Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

Nagyon aranyos kis köny, persze ifjúsági. Én Bori könyveken nőttem fel, vagy inkább velük együtt. Eleinte a batátnőm bori könyvsorozat ragadott el, aztán a bori és barátai, majd a gimnazista éveiről szóló könyvek, most pedig ez. Szerettem minden szavát, nagyon reálisan látja az írónő a 14-15 évesek örömeit, problémáit, gondjait, érzéseit. Kicsit talán már kinőttem belőle, de ettől függetlenül minden lefordított könyvet elfogom olvasni, hálás vagyok a bori könyveknek, (és az írónőnek,) miattuk szerettem meg olvasni.

UDori_07>!
Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

Szeretem az ifjúsági irodalmat. Illetve pontosítok: a jól megírt ifjúsági regényt. azonban bármennyire is szerettem volna, ez sajnos nem volt az. Rövid idő alatt elolvastam szerencsére, ez mindenképpen a könyv pozitívuma.
Főszereplőnk Bori, egy lány, aki éppen most lett 15 éves. Az elkövetkezendő időben pedig arra keresi a választ, hogy ez a bizonyos kor mivel jár. Vajon felnőttesebben viselkedik majd, és a felnőttek is úgy kezelik majd?
Az élete látszólag tökéletes, rendes szülők, egy testvér, egy cuki macska, legjobb barátnők és a világ leghelyesebb fiúja. És nekem innen kezdődtek a problémák…
Ugyanis mi van akkor, ha a történetben minden fenékig tejfel? Hát persze, hogy kirobbantunk egy konfliktust!
Elmondani nem tudom, mennyire zavart és idegesített Bori hozzáállása ahhoz, hogy spoiler. Nem teljesen értem, mit hisztizett ezen annyit. elvégre 15 éves, már nem kisgyerek.
Egyszer el lehetett olvasni, de nem lett a kedvencem, és nem okozott túl nagy élményt sem.

Berty96>!
Dagmar Hossfeld: Az élet, a szerelem meg miegymás

Egy nap alatt kiolvastam. Szeretem az ifjúsági regényeket, mondhatni azok a kedvenceim, viszont ez nem lett a kedvencem. Több és durvább bulikra, eseményekre számítottam. A szereplők közül senkit sem bírtam annyira, hogy kedvencnek nevezzem. A névválasztás sok esetben nem tetszett. Ezzel nem szidom a könyvet, mert egyébként aranyos.

Bori sorozat · Összehasonlítás