Értékelések 1

mrsp>!
D. P. Lyle: Helyszínelők

Mindig tátott szájjal bámulom a CSI és hasonló sorozatokat, ahol szinte a semmiből, egy ujjlenyomat-töredék vagy lábnyom alapján felgöngyölítenek egy egész gyilkosságot. Nagyon érdekel ez a téma, sokszor kerestem már olyan könyvet, ami erről szól, de vagy olyat találtam, ami csak érintőlegesen foglalkozott a témával, vagy olyat, ami unalmas és száraz volt. Örülök, hogy rátaláltam erre a könyvre, mert tökéletesen kielégítette a tudásvágyamat és rengeteg új dolgot tudtam meg, mindemellett pedig nagyon jól szórakoztam.

Ez a könyv végigvezet a helyszínelői munkán egészen onnantól, hogy milyen fogalmakkal is kell tisztában lenni valakinek, ha ebben a témában mozog, addig, hogy hogyan kell szabályosan begyűjteni egy bizonyítékot. Nagyon izgalmas volt az egész könyv, a mérete és témája ellenére nem volt tömény, apró kis listákkal, érdekességekkel dúsította a szerző a szöveget, ami szerintem nagyon jó ötlet volt. Ajánlom a könyvet mindenkinek, aki érdeklődik a téma iránt, szerintem ennél jobb könyv ebben a témában nincs. :)