Geometria ​II. – Geometriai egyenlőtlenségek és szélsőérték-feladatok 0 csillagozás

D. O. Skljarszkij – N. N. Csencov – I. M. Jaglom: Geometria II. – Geometriai egyenlőtlenségek és szélsőérték-feladatok

Az ​eredetileg három kötetes feladatgyűjtemény ma már a klasszikus művek közé tartozik. Több nyelvre lefordították, számtalan helyen hivatkoznak rá, és széles körben használják középiskolás szakkörökben, egyetemeken. A magyar kiadásban az Aritmetika és algebra című harmadik kötet követte. A második kötetet ugyanis közben a szerzők átdolgozták és két részre bontották. Ez volt az oka annak, hogy a magyar olvasók által már hiányolt második kötet Planimetria című első része meglehetősen nagy késéssel követte az első és a harmadik kötet kiadását. A második kötet most megjelenő második része is átvesző az előző kötetek módszerét és a feladatokhoz részletes megoldást ad. Ezt azonban csak akkor ajánlatos áttanulmányoznia az olvasónak, ha a könyv végén található „Útbaigazítások és végeredmények” című fejezet megtekintése után sem boldogul a feladat megoldásával. A moszkvai matematikai olimpiák, valamint a Lomonoszov Egyetem mellett működő középiskolás matematikai szakkör anyagából… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Válogatott feladatok és tételek az elemi matematika köréből Tankönyvkiadó

Tankönyvkiadó, Budapest, 1973