Útravaló ​sütik 4 csillagozás

Czirják Erika: Útravaló sütik

Vettem pár egyszerű konyhai alapanyagot. Belehempergettem őket életszerű történetekbe.Megszórtam az egészet egy csapott teáskanál tanulsággal, csipetnyi humorral és apróra vágott bonyodalommal. Végül belesütöttem egy kis fűszerkeveréket az összetartozásról, bátorságról, felelősségről, kitrtásról, elfogadásról, szorgalomról, engedelmességről, türelemről, kreativitásról…

S hogy mi sült ki ebből az egészből?
Az Útravaló Sütik!

96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150088907 · Illusztrálta: Lakatos Eszter

Judy22>!
Czirják Erika: Útravaló sütik

Sok, nagyon kedves, szerethető, tanulságos történet kapott helyet a könyvben, melyeket jó volt olvasni. Az írnő finoman adagolja a tanulságot, nem szájbarágósan. Habkönnyű stílusban ráadásul. Olyan témákat érint egy-egy rész mint a türelem, az összefogás, elfogadás, bátorság, engedelmesség, mindezeket kellő empátiával, figyelemmel. Mindezeket megspékelve nagyon klassz kis receptekkel, melyeket közösen, a gyerekekkel el lehet készíteni. Nem beszélve arról, hogy minden mese végén található egy kérdéstár is. Illetve nagyon sok figyelemfelkeltő elem, kiemelés kapott helyet még a könyvben.

Bővebben: https://read-blog.blog.hu/2021/01/18/tanulsagos_tortene…

Manna_books_>!
Czirják Erika: Útravaló sütik

A konyha az otthon lelke, ugyanis egy egyszerű kedvességgel és vidámsággal elkészített finomság azonnal szebbé varázsolhatja a napunkat.
Miközben olvastam, elkapott a nosztalgia, mikor kislányként együtt sütöttem a nagymamámmal vagy édesanyámmal. Emlékszem, hogy közösen nevettünk, miközben az egész konyha szinte úszott a lisztben, de a családom csak mosollyal tekintett rám. A közös főzés/sütés örömében így felnőtt fejjel is osztozom a családommal, és nagyon ragaszkodom hozzá főleg az ünnepi készülődés alkalmával. :D
A mesékben a fontos, jelentéssel bíró szavak ki vannak emelve, amelyek végig visznek a történeten. A szereplők az alapanyagok, akik emberi tulajdonsággal vannak felruházva, hogy a történetek életszerűvé válhassanak, és az olvasó tudjon velük azonosulni, valamint kellően le tudja vonni a tanulságot. Minden mese végén találunk egy kérdéstárat is, amely interaktívvá varázsolja az együtt töltött perceket.

Az a mese, amely a legjobban megérintett, az a „Bátorítás fontossága” c. mese.
Idézet: „Ügyes vagy, többre vagy képes” / „sikerülni fog”
Mindig tudd, hogy Te is éppoly értékes vagy, mint mások. Ne hasonlítsad az életed másokéhoz, mert az eddigi utad tett azzá, aki vagy. Higgyj magadban!
ALMARÓZSA RECEPT

„Amire születtél” c. mese: /rántott tejbegríz/
Idézet: „Mást akarsz”
Ne félj megtenni az első lépést, merj kilépni a komfortzónádból, vidd véghez, amire rendeltettél. Írd a saját történeted!