Pop ​periszkóp ’87 1 csillagozás

Czippán György (szerk.): Pop periszkóp ’87

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Szikra, Budapest, 1987
206 oldal · ISBN: 963024909X

MissWenut>!

Jon Landau rockkritikus 1974 májusában hallotta Bruce Springsteent először élő koncerten. Híres felmagasztaló kritikájában így számolt be erről: "Láttam, amint a rock-and-roll múltja egy szemvillanás alatt elsuhan a szemem előtt.

Kapcsolódó szócikkek: 1974
MissWenut>!

Nem lehet értük rajongani. Még csak szeretni sem lehet őket. a Pink Floydot hallgatni kell. Lehetőleg egyedül, sötétben. A villanygyújtás csodálatos megkönnyebbülés utána.

Kapcsolódó szócikkek: Pink Floyd
MissWenut>!

Ian Anderson, a varázsfuvolás, aki valamikor festőnek készült, gyermeklelkű férfi.

Kapcsolódó szócikkek: Ian Anderson
MissWenut>!

A zene lassan változik. Több lesz az elektronika, keményebbek a ritmusok, új módon értelmezik a régi dalokat, a Jethro Tull azonban mindig Jethro Tull marad, a különleges dallamvilágot semmilyen divat kedvéért nem tagadják meg.

Kapcsolódó szócikkek: Jethro Tull · zene
MissWenut>!

A legelfoglaltabb zenész címére joggal pályázó David Bowie számos filmszerepe, filmbetétdal írása közben még arra is szakított időt, hogy fellépjen a Pal Joel című musical felújításában a Broadway-n.

Kapcsolódó szócikkek: David Bowie
MissWenut>!

„A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem.”
Fr. Nietzsche

Kapcsolódó szócikkek: Friedrich Nietzsche · zene
MissWenut>!

Amikor Elton John Magyarországon koncertezett, fellépése kevesebb nézőt vonzott a Budapest Sportcsarnokba, mint a „kombinéjáról” nevezetes 3+2 nevű együttes, amely ugyanitt február 27-én lépett a publikum elé.

Kapcsolódó szócikkek: Elton John
MissWenut>!

A Magyar Hanglemezgyártó Vállalat (MHV) monopolhelyzete évek óta neuralgikus pontja a hazai zenei életnek. Az év elejétől azonban látszólag új helyzet állt elő: az MHv bejelentette, hogy hazai megrendelőknek is végez hanglemez-bérpréselést.