Kiáltok, ​miért nem hallod?! (Kiáltok, miért nem hallod?! 1.) 76 csillagozás

Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Timothy mindenben különc. Timothyt bántják az osztálytársai, és Timothy bántja önmagát. Aztán a fiú egyszer csak szárnyakat kap, és szállni kezd. Erején felül küzd, hogy megmutassa képességeit mint pop-zenész. A siker elsöprő: Timothy K-pop sztár lesz!

És akkor a következő kérdés az, hogy: jó-e sztárnak lenni? Ki lehet-e törni az aranykalitkából – ez foglalkoztatja a szerelmeseket, és a szerző kíméletesen elénk tárja a sztárságból kiszabadult Embert, aki eljuthat a boldogság peremére. De, vajon megengedik-e neki a rajongók, hogy szabad Emberként éljen? És szabad-e a zseninek átlagember módjára elpazarolnia az életét?

Aztán a szerencse újra megtalálja őt Melody személyében, aki a valódi létet testesíti meg, érzelmeket és szenvedélyt, és akit megriaszt a sztár körüli felhajtás. De vajon meg tud-e birkózni Tim a rajongók féltékenységével, az újságírók álnok támadásaival?

Nikolett0907 P>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

„De hiába zártam volna le a múltam… Törlés előtt még megnéztem az értesítéseket. Ennyi üzenetem még sose volt.
Olyan osztálytársak írtak, akik mindig is lenéztek. Olyanok gratuláltak és írták, hogy mindig is hittek bennem, akik rettegésben tartottak. Ilyen „híresnek” lenni? Aki eddig emberszámba se vett, az most mind úgy tesz, mintha születésünk óta a legjobb barátom lenne… Kösz, srácok, de én ebből nem kérek.”

Talán érdemes avval kezdenem, hogy az írónő számomra ismeretlen, csak azért olvastam el, mert egy fontos listán szerepel.
Láttam, hogy két molyos barátnőm elég alul értékelte, sok közös van bennünk, viszont mindig ott a „de”!!
A „de” most én leszek, mert bár nagyon sok probléma van a kiadott kötettel, maga a történet egy nagyon érdekes kezdete egy írói pályának.

Ugye mindenki emlékszik, mikor még a szakmája kezdetén volt?
Csetlettünk, botlottunk, hibát hibára halmoztunk, de tanultunk belőle és most már ha kisujjból nem is, de a lényünk része lett a munkánk folyamata.
De, kellettek ezek a kezdetleges negatív élmények, hogy azzá válhassunk, akik most vagyunk.

Ezzel a gondolattal szemlélve ezt a történetet, sokkal másként látom, mint azt először hittem.

Három részre bontom az értékelésemet.

Az első, a könyv maga.
Lehet nem szép dolog tőlem, de egy kérdés motoszkál a fejemben mióta olvasom a kötetet.
Még pedig az, hogy lehet ilyen trehány módon kiadni egy olyan irományt, ami a borítón feltüntetett, idézem, „Női regénypályázat” harmadik helyezettje lett?
Most vagy a nálam lévő példány hibás, és akkor így jártam, vagy az összes, viszont ebben az esetben elvagyok borzadva.
Tele elütésekkel, betű elhagyásokkal és sorolhatnám.
Nagyon zavaró volt olvasás közben, és igen csak bosszantott.

A második része, maga a történet.
Lehet, hogy nem tökéletes, mert valóban zavaró volt, hogy tulajdonképpen egy monológot kellett olvassak, és bár két főszereplője van a sztorinak, mégis egybemosódik, és csak akkor eszméltem fel, mikor rájöttem, ugyan azt olvasom, csak a másik nézőpontból.
Sokkal jobban élveztem volna, ha több a párbeszéd, mert elbírta volna a történet bőven.
A másik fele, hogy kidolgozatlannak érzek olyan eseményeket, amik kulcs fontosságúak, mégis csak felületesen vannak érintve. Miért?
Nagyon szívesen olvastam volna, hogy mi játszódik le a két fél között, és egyénileg is.
Ezek a pillanatképek nagyon bosszantóak, mikor benne vagyok egy eseményben, egy érzelemben, de még pislogni sincs időm, máris tovatűnt a hatása.
Örültem volna, ha többet kapok és lassabban haladunk.

A harmadik rész, pedig a téma maga.
A tematika, melyet imádok, legyek immáron 35 éves, minden ami Korea és Kína érdekel, gyűjtöm, olvasom, tanulom a nyelveket és belemászok a kultúrák legmélyebb bugyraiba.
Szeretem a sorozataikat, viszont ezen „világító bohócokat” nem kedvelem.
Ez a típusú zene, csak felületesen marad meg a lelkemben, kivéve, ha az rock és komoly zene. A hangszereikkel is kacérkodok.
Tehát ennek tudatában, mikor láttam miről szól, kétkedve álltam neki az olvasásnak, de kellemesen csalódtam.
Mert látszik, hogy az írónő utána járt ennek a világnak, visszatükrözi írása mindazt a tudást, amit a sajtó kiszivárogtat és egy nagyon intenzív történetet álmodott meg hozzá.
A név választás nekem kicsit meredek, sehogy sem tudtam megszokni, ez igaz, viszont a leírtak tényszerűségét tekintve beszippantott és most már egy teljesen más nézőpont alapján nézem ezen kifestett, sokszor, mint egy karácsonyfa díszre emlékeztető külsejű fiúkra és lányokra is egyaránt.
Az tény, hogy a zenei ízlésem marad amilyen, de nem fogom felhúzni a szemöldökömet, mikor egy – egy új kis csillag csapat feltűnik a képernyőn.
Azt, mint szakmabeli hozzáteszem, nagyon sajnálom, hogy ilyen „elcseszett” őrülettel őrjítik meg a fiatalokat, de ez már az én meglátásom és nem is ide tartozik.

Eddig nem csillagoztam, mert nem tudtam merre billenjen az a mérleg.
Úgy döntöttem, hogy három és fél csillagot megadom, mert reménykedem benne, hogy újabb könyvet olvashatok az írónőtől, de már egy tapasztaltabb, átgondoltabb, de mindenképpen igényesebb formában.

Érdemes volt olvasni, örülök, hogy kezembe kerül.

zitka96>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Az előző komment után kicsit félve kezdtem el az olvasást, de pozitívan csalódtam. Nekem nagyon tetszett. A könyv rövid és pörgős, teljesen magával ragadt. Voltak hullámvölgyek, hol sírtam, hol nevettem, a végén pedig egy hatalmas gombóc lett a tarkomban. Tetszett, hogy két szereplőn keresztül ismerhetjük meg a történetet, és így még több szereplőt ismerhettünk meg. Nagyon sok kérdést hagy maga után a könyv és mivel nincs konkrét lezárás, így bízom benne, hogy kapunk egy folytatást. Aki szereti az ifjúsági, szerelmes, kicsit borús, nem happy end-el végződő regényeket, azoknak csak ajánlani tudom. ^^

krlany I>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Nagyon sok baj van ezzel a könyvvel, én most mégis egy kicsit a pártjára állok a csillagok adásával, még pedig azért, mert az utóbbi pár évben elég sok mindent megtudtam, olvastam, láttam a koreai idolok mindennapjairól, nem áll távol tőlem ez a téma, és kifejezetten jó volt ilyet is olvasni magyar szerzőtől…
Viszont bármennyire is jó az ötlet, nem olyan rossz a sztori, de szappanoperába illő a kidolgozása (gyanítom sok koreai romkomot látott az író, nem feltétlenül a minőségibb fajtából). Nincsenek kidolgozva a karakterek és a jellemek (férfiak is sírhatnak persze, de itt kb. egy tavat telesírtak, a koreai bl vonal meg hát, nah… még ha thaiföldi lenne). Az írói stílus kiforratlan és éretlen, inkább nevezném tinilány rajongói írásának, mint egy asztalra letett regénynek, és hát ez a befejezés is olyan serdülőkori kamaszos. spoiler … és a rengeteg elgépelés, központozás, miegysmás. Ilyen tréül nem adunk ki a kezünkből nyomdának anyagot… szerintem…

h_kriszti>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Próbálom összeszedni a gondolataim, bár még a regény hatása alatt vagyok.

Kezdem azzal, hogy mi nem tetszett: Túl rövid volt, még szívesen olvastam volna Tim életéről.

Viszont tetszett is, hogy rövid, csapongó, ugrált az időben. Ha 10-20 oldalas tájleírások gazdagítják a könyvet, vagy pontos leírást kapunk az összes említett szereplőről, akkor nem lesz életszagú. Tim egy hatalmas tragédia után (és előtt) szedi össze a gondolatait, hogy mik voltak azok a fontos események, amik idáig sodorták.
(Megemlíthetem azt a pár elírást is, de fölösleges, mivel a történetet nem érinti és ez inkább a kiadó sara és amúgy is emberek vagyunk, hibázunk.)
A borító: szerintem jól vissza adja a témát. Nem kell azon gondolkodni, hogy ki lehet rajta, mivel ez egy skicc, nem teljesen realista rajz, így beazonosíthatatlan. Kire hasonlít? Lehet akár Sung Yong, Woozi, Minwoo, Minho, Suga, de még Hongki is, de mindegy ez. A kiadó nyilván többet hirdette a BTS képeivel, de ez is érthető, mert ezt a bandát már lassan tényleg mindenki ismeri.

Nem tudom, hogy Jong-hyun halála ihlette-e a könyvet, de az biztos, hogy ez a téma sajnos nagyon is aktuális.

Akiknek ajánlom: Ha szereted a pop kultúrát, akkor mindenképp ajánlott. Ha szereted a kicsit borongós hangulatú témákat. Ha szereted az életrajzi regényeket. Ha szereted az ifjúsági regényeket.
Nem ajánlom: Ha csak a boldog történetek érdekelnek. Ha egyből úgy állsz neki, hogy utálni akarod. Ha nagyon nem szereted a K-popot.

Narutofan98 P>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Eddig is tudtam, hog a K-pop idolok miken mennek keresztül. Azonba arra még soha nem gondoltam, hogy a szabály, hogy „ne randizz” mennyire megterhelő lehet, még ennyi munka mellett is.
Magam is rajongok a K-popért viszont mindig is elborzadtam, amikor az elvetemült rajongókról olvastam. Valahogy nem tudta a fejem befogadni, hogy valaki ennyire elvetemült legyen, mint néhány videóban látott cselekedet. Pislogok mind a borjúcska.
Timothy története szorító, katotikus és furcsa. Valahogy több oldal kellett volna, valahogy inkább egy két szálon lévő történetet tudtam volna elképzelni, több oldalla.

Saba_Basa>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Nagyon érdekes és magávalragadó a könyv. Egész véletlen került a látókörömbe, egyáltalán nem ismertem a kultúrának ezen részét, nem is érdekel, nem is fog érdekelni, de maga a történet nagyon megradatott, nem tudtam lerakni a könyvet. Ajánlom mindenkinek, de persze inkább a fiatalabb korosztálynak.

h_orsi>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

A történet érdekes aspektusból világítja megy a k-pop egyik oldalát. Nem vagyok rajongó, de ezekkel a dolgokkal némileg tisztában voltam. Fiatalon kezdik kiválogatni az embereket, valaki soha nem debütál, és akik maradnak (nem hullanak ki), azokra rengeteg megpróbáltatás vár. Alapból etikailag megkérdőjelezhető ez a fajta bánásmód és néhol embertelenség. A könyv némiképp tesz rá halvány kísérletet, hogy ennek a világnak a hátulütőit megismertesse velünk. Azonban arról szó sincs, hogy szembe akarna ezzel menni, nem kezd vele sok mindent. Nem üvölti a képünkbe, hogy ez úgy rossz, ahogy van. Egyszerű tényekként tekint arra, hogy hányan halnak meg belül, lelkileg vagy éppen fizikailag. Ezért kicsit csalódtam benne. Úgy éreztem, hogy még bevállalósabbnak kellett volna lennie. Ám akkor nem biztos, hogy bekerül az ifjúsági kategóriába.
Azt mondom, hogy igenis foglalkozni kell ezzel a témával. Czipó Petrának pedig óriási dicséret, hogy ezt be merte vállalni. Remélem a jövőben hallunk még felőle, és a témában is lesznek alkotások. Európai szemmel az ÉN szerepköre megkérdőjelezhetetlen a társadalomban. Sajnos máshol elvesznek az ÉN-ek és inkább „Ember? Az van.” szemléletmód érvényesül.

pernekipepe>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Egy lebilincselő történet egy érdekes szereplőről aki bármelyikünk lehetne.

_Fecsegőposzáta_>!

Hát….ööö
Nem vagyok k-pop fan egyáltalán, szerencsére ez is csak könyvtári könyv volt.
Olvasás közben végig az járt a fejemben, hogy olyan, mintha Wattpadon valami „regényt" vagy fanfiction-t olvasnék.
Az írónő stílusa nem tetszett, kezdetleges volt, a sztorit se éreztem kidolgozottnak, minden olyan gyorsan történt, de egyáltalán nem jó értelemben.
Nem értem, hogy ez mi akart lenni, alapjáraton amúgy élveztem volna, de annyira gyerekesen volt megírva az egész…
Szürreális események jöttek egymás után, egyszerűen nekem nehezemre esett elhinni, hogy ilyen könnyen, ilyen gyorsan bejött az élet valakinek. Persze itt is bevetette az írónő a tipikus „lúzerből menő srác" figurát.
Nem tom, örülök, hogy legalább gyorsan tudtam haladni vele. Elég kiszámítható volt az egész…
Ha mondjuk a vége nem így lett volna megírva, talán 3.5 csillagot is simán megérdemelt volna. Úgy érzem, azt a csavart már csak azért rakta bele az írónő, hogy legyen valami az utolsó oldalakban is, szerintem sokkal jobban járt volna egy spoiler más befejezéssel. Meg az egész 5 oldalba volt sűrítve, wtf.
A nagy k-pop rajongóknak lehet tetszene, igazából nem az a legfontosabb része a sztorinak, pedig kíváncsi lettem volna Koreára jobban.
A szereplőkről se tudok sok mindent mondani, egyikhez se kötődtem semmilyen szinten se, talán Mel volt a legszimpatikusabb, a többi mellékszereplő meg csak idegesített.

Biztos van olyan, akinek tetszene, sajnos ez pont nem én lettem :/

emma07>!
Czipó Petra: Kiáltok, miért nem hallod?!

Egy tinédzser fiú útkeresése: hírnév, csillogás, álbarátságok, szerelem: fiú vagy lány legyen?, és sok-sok vergődés. Az olvasás élményéből az pedig nagyon sokat levon, hogy tele volt ez a könyv helyesírási hibákkal!

CatleenCosplay I>!

Nem akartam semmi mást, csak magamnak bizonyítani, hogy érek valamit, hogy én is lehetek valaki.

Nikolett0907 P>!

CatleenCosplay I>!

Mikor szakítasz valakivel, akit szeretsz, ott élhet benned a remény, hogy egy nap még együtt lehettek. De most nincs remény.

HZsina>!

Krystal tizennégy éves volt, és az egyik legnagyobb BTS rajongó, és ezt még az apja előtt sem titkolta, pedig a Bangtan fiúk Big Hit-esek.
Mikor Krystal meglátogatta a papát, meglátta az íróasztalán szétpakolt fotóinkat, és felkapva Ji-hu fényképét, felkiáltott: tiszta Suga!

Valóság-show, 57. oldal

Kapcsolódó szócikkek: BTS
HZsina>!

Én akartam lenni a menő srác, akiért lányok ezrei bolondulnak, és úgy sikoltoznak, mint egy BTS vagy egy Avicii koncerten.

Love Drain, 71. oldal

Kapcsolódó szócikkek: BTS
HZsina>!

Erik úgy döntött foglalkozni fog velem, hogy megerősödjek. Először azt hittem, verekedni fog tanítani, de úgy gondolta, ésszerűbb, ha a futással kezdjük, hisz ez a legjobb módja annak, hogy elkerüljem a verést. Milyen igaz!

Gyermekkor, 11. oldal

HZsina>!

[…] az őrjítően sikeres koncertünk után elkezdtünk lázadozni. Tae Jin kezdte. Az éjszakai táncpróba utáni tusolásból már visszatértem a szobámba. Az ágyamon ültem, szembe a nyitott ajtóval. Egyszer csak Tae Jin tűnt fel pucéran, és komótos léptekkel ballagott. Elment tusolni és totál meztelenül ment vissza a hálószobájába. Vagy tíz kamera örökítette meg, ahogy Tae végighalad pucéran a folyosón. Nem akartam hinni a szememnek. Szinte kiestem az ajtón, és még pont elcsíptem hófehér fenekét, ahogy bemegy a szobájába. Percekig röhögtem, de később elgondolkodtam a történteken. Tae Jin tudta, hogy a mutatványát nem adják le a TV-ben, szóval kinek is ártunk azzal, ha néha kicsit szabadabban viselkedünk? Néhány napon belül mind kipróbáltuk a fürdés utáni meztelenkedést.
De ez nem elégített ki. Mint a gyerekek, akik először csak egy órát akarnak játszani a szomszédgyerekkel, de amint letelt az idő, még többet követelnek. Én is többet akartam, mindannyian többet akartunk. Nem pucérkodni, hanem a szabályokkal szembe menni.

Dacszövetség, 79.oldal

HZsina>!

magára húzta a takarót, csak sűrű fekete haja látszott ki. Mintha egy gombolyaggal beszélgettem volna.

Nalgae/Szárnyak, 107. oldal

HZsina>!

Első utunk egyből az italtól roskadó aszal volt. Két pohár sör egyből lecsúszott, Min-jae csak nézett rám, és ő is felhajtott két pohárral. Neki egy fél pohár is megártott, és még a növényeknek is udvarolt.

A party, 145. oldal

HZsina>!

Próbáltam beszélni Junnal, de elhárította. Nem válaszolt, hátat fordított, kiment a helyiségből. Egyszer még a zuhanyzóból is meglógott meztelenül, mikor ki akartam használni , hogy pucéran nem menekülhet a mondandóm elől. Tévedtem!

Rajongók, 195. oldal

Kiáltok, miért nem hallod?! sorozat · Összehasonlítás