Át-járók 6 csillagozás

Czinkóczi Krisztina: Át-járók

Vannak átjárók. Olyan helyek, dolgok, emberek és történetek, amelyek átvezetnek egy másik világba, amely határos a mienkkel. Néha érezzük ezeket, főleg a hajnali és alkonyati órákban. A világ hirtelen nem tűnik többnek egy vizes papírnál, amelyet bármikor átszakíthatnánk, ha akarnánk. De sosem merjük megtenni. Rémisztő a gondolat, hogy azok a dolgok odaát ilyen közel vannak. Ugyanakkor csábító is, mert a másik oldal néha valóságosabbnak és igazabbnak tűnik. Ezek a novellák résnyire nyitott kapuk, melyeken keresztül bekukucskálhatunk abba a másik világba, ahol meg mertük tenni azt a bizonyos lépést. Ahol át-járók vagyunk.

SpiritArt, Budapest, 2014

Budapest

Paulinusz_Tünde P>!
Czinkóczi Krisztina: Át-járók

Kár, hogy nem ismerik többen ezt a kis szösszenetet!
Remek előadásmód, remek humor, kissé sötét, borzongós/borongós és megdöbbentő. Lehet érezni rajta a fantasy ízt, és a mágikus realizmus sem áll tőle távol. Napcsókolta misztikus :)
Nem lehet mondani, hogy az írónőnek nincs fantáziája. Szívesen olvasnék tőle regényt is. Pár oldalas novellák vannak a könyvben és mindegyik nagyon jó. Én úgy érzem a történeteken van a hangsúly, de nagyon sok szereplőt éreztem magam mellett.
A Váróterem és a Kivételes ajánlat lett a kedvencem.

bfg3 P>!
Czinkóczi Krisztina: Át-járók

A címe felkeltette a figyelmemet, @Cirimo76 értékelése siettete az elolvasát. Hátráltató tényező volt, hogy a Szabó Ervin könyvtár képes volt elkeverni az egyik kötetét…
A novellák alaptémájáról, azt hiszem felesleges írnom: megteszi a fülszöveg. Úgyhogy lássuk a kedvenceket:
Váróterem: Egyik kedvencemre, H. P. Lovecraftra emlékeztet. Egy igen fura ellenfél, akit legyőzni képtelenség, legfeljebb megmenekülni tőle.
Kivételes ajánlat: Egy Kleinheincz Csilla-novellát idéz spoiler, de a végkimenetel egészen másfelé csavarodik.
Az igazi vámpír: Na így kell spoilervámpírt írni. Twilight elbújhat mellette.
Balszerencse: Ez igen! A kötet legjobbja. A cím, a csavar, a vége, minden a helyén van. Kedvenc.