Csoda ​és Kósza legrégebbi kalandjai (Csoda és Kósza 3.) 37 csillagozás

Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Elsőként a két ló megismerkedésétől kezdve Kósza első ballépéséig (Gyöngyi néni féltett virágjára) jutunk, majd az első bodzaszörp készítésig, ami nem lesz az igazi, az első régészeti kutatásig, Kósza első madárijesztőként való munkavállalásáig, amiből elég sok kár lesz, egy nagyképű, új ló érkezéséig, a rendőrlóvá való kinevezésig és az első Mikulásig és az első Karácsonyig. A Csoda és Kósza első kötete elnyerte az IBBY Év Gyerekkönyve díját, de a második kötet is kapott díjat, például ilyet, sms-ben: „Csoda és Kósza a legviccesebb mese. Giret Janka” (8 éves volt akkor).

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Pagony, Budapest, 2011
96 oldal · ISBN: 9786155023323 · Illusztrálta: Baranyai András

Simiréka I>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

A rajongás olyan szintű minálunk, hogy néha csak csodakószásan társalog a négy és fél éves, be-bedob egy-egy idézetet a könyvből.
Czigány Zoltán stílusa, remek humora utánozhatatlan, ajándék, hogy ezek a könyvek megszülettek. Rengeteget nevetünk, amikor bekuckózva újra és újra átrágjuk magunkat a csodáskószás történeteken.

anni_olvas>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Személyes kedvencem az első Csoda és Kósza-kötet, de ez is rendkívül megmosolyogtatott bennünket.

mazsolafa>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Nekem a legjobb. Vicces és ami a lényeg, 20 perc alatt olvasható fejezetek.

Vörös_Brigitta>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Ugyanolyan vicces, mint a korábbi két kötet. Imádtam! Remélem, ha majd lesz gyermekem, neki is tetszeni fog, mert megvettem otthonra is őket. :)

Hajdu_Ildikó>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Muris, vicces. A gyerekeim imádják, hatalmasakat nevetnek rajta, a lómániás lányom egyenesen odáig van értük.
Elképesztően jó sztorik, felnőtt fejjel is élvezetesek.

cseri P>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Néha kicsit túl idétlen meg némelyik történet túl van bonyolítva (szerintem A. nem bírta követni…), de azért jó.

Beja>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Bodzaszörp és azt hiszem ennyi:D Azért még sem, a többi is szórakoztató, megint, de akkor is a bodzás lesz a favorit:D Lehet azért, mert ember olvasta fel, nem tudom;)
Nagyon, de nagyon sajnálom, hogy ez az utolsó igazi Csoda és Kózsa:s

meseanyu P>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Az utolsó illusztráción azt írják: folyt.köv., összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy ez már bizony sosem következik be. Ezek a lovak tényleg nagyon viccesek, olvassátok a történeteiket, és emlékezzetek Czigány Zoltánra, aki lassan egy éve már, hogy nincs köztünk. :-(

csigahaju>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Már régóta fájt rá a fogunk, de csak most sikerült kikölcsönöznünk. Imádtuk a két ló vicces történeteit, humorát. Gyöngyi néni és a bableves fogalom lett nálunk, igen jókat nevettünk. A bumfordi rajzok igazán Csodásak és Kószák. A zárónyihogás is mindent visz! Kérjük a következő kötetet!

homo_ludens>!
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza legrégebbi kalandjai

Hát .. az eleje borzasztóan tetszett, aztán a felétől kicsit „leült”. A lókupeces részt én is alig bírtam követni, nemhogy a gyerek, a szóviccek pedig nekem alapból nem jöttek be, sokszor kifejezetten fárasztóak voltak. A szóviccektől eltekintve a könyv első fele kifejezetten szórakoztató.

Lobo P>!

Egész délelőtt dühöngött, hogy pont most nem megy a traktor, pedig itt a tavaszi szántás és vetés ideje. Gyöngyi néni hiába vigasztalta, hogy más évszakokban sem megy, Sajó bácsi különösen haragosnak látszott.

Csoda és Kósza sorozat · Összehasonlítás