Csoda ​és Kósza (Csoda és Kósza 1.) 59 csillagozás

Czigány Zoltán: Csoda és Kósza Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

…ez a könyv nem jött volna létre, ha nincs a lányom, akinek elkezdtem mesélni Csodalóról és Kószálóról, a Gödöllő melletti tanyán élő lovakról, akik közül Kósza, csupa jó szándékból, annyi galibát tudott okozni, hogy Csodának mindig volt mit helyrehoznia, … ha nincs a fiam, akinek tovább meséltem a két ló történeteit, aki fölvette hangszalagra a rögtönzött meséket, hogy többet hallhassa, aztán mellém ült, és megvárta, amíg leírtam őket, … ha nincs valaki, aki egyetlen rajzzal el tudta mondani mindazt, amit én sok-sok szóval próbáltam, … és végezetül, ez a könyv egyáltalán nem jöhetett volna létre, ha nincsenek olyan felnőttek, akik szeretnének érteni a gyerekek nyelvén, mert tudják, hogy sokat lehet tanulni tőlük de, minthogy a fentiek mind voltak, így Csoda és Kósza is itt van a könyvben, már csak olvasni kell róluk, és néha nyeríteni helyettük, lószívvel, ahogy ők is szokták, mondjuk, így: nyíííí-ha-ha-ha-ha-ha, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! (cz.z )

Eredeti cím: 2007

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

EMI Zenei, 2009
ISBN: 5099960610522 · Felolvasta: Scherer Péter
Pagony, Budapest, 2007

ziara P
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Kicsit sokáig olvastuk, magunkhoz képest, de ez is azt mutatja, hogy nem volt egyértelmű a fogadtatása, legalábbis nálunk. Ez az érzés, így a végére is megmaradt. Fura könyv, fura történetekkel, de volt olyan, ami többször is elolvastunk, az időutazósat főleg. Nehéz értékelnem, lehet, hogy ülepednie kell:) A rajzok jópofák! Ez nem egy szokványos mesekönyv, az tuti.

Adryenne1991
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Elsőre egy kicsit elrémisztenek a hasonló illusztrációk. De mivel „kötelező olvasmány” volt egy továbbképzésen, belefogtam.
Nagyon aranyos, szórakoztató könyvecske. A végére a rajzokat is megszerettem.
Bátran olvasok fel belőle elsősöknek is, de a nagyobb gyerekeknek is ajánlanám.

bozs
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Milyen gyorsan tudok haladni az olvasással, ha 1,5 órát bkv-zok. (ez kb. évente 1x fordul velem elő)
Ha 10 éves lennék így értékelném: de vicces, aranyosak a lovak – egy okos, egy buta, akik kiegészítik egymást.
Mivel 3,5x több vagyok így értékelem: öreg vagyok hozzá!! Miért nem lepődik meg egyik emberi szereplő sem a könyvben, hogy egy ló készít pizzát, be akar menni a múzeumba, festőnek áll, boltot vezet?? Engem biztosan nem hagyna hidegen.
Azért kap 5 csillagot, mert a megfelelő korosztálynak biztosan tökéletes.

mazsolafa
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Vicces volt, de azért annyira nem. A gyerek szerette hallgatni, de én már kevésbé olvasni a hosszú fejezetek miatt.

tomcsicsi
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Nagyon jó ritmusú a szöveg, gördülékeny- és természetes. Olvasás közben nem kell megküzdenem a mesterkélten kitalált és összepakolt szavak egymásutánjával, ezért könnyed-, érthető- és élvezhető a csemetéimnek is.
Mégsem szájbarágós, hagyja a gyerekeket gondolkodni és nem minden mondat végződik azzal, hogy: – mondta Kósza, – gondolta Sajó bácsi stb.
Alapvetően a szituációs és nyelvi humorra épülnek a történetek, a tanulságot persze nem nélkülözve. A néhol terjengős sztorikat a hatalmas poénok repítik a egekig. A röhögés garantált.
Baranyai András rajzai „csak” hab a tortán. Éppen annyit tesznek hozzá a könyvhöz, amennyi feltétlenül szükséges: finoman és jó érzékkel támogatja a szöveget. Illusztrációi önmagukban is megállják a helyüket – pl. a Piroska és a farkas sorozat egyik tagja a Csimota Kiadótól.
Nagyon jó kis olvasmány nem csak a srácoknak, hanem a szülőknek is. Nem kapok sikítófrászt, ha esti mese gyanánt ezt a könyvet rángatják le a polcról. Sőt!

Szamღca
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

engem sokszor idegesitett de a gyereknek tetszett – es elvegre ez gyerekeknek irodott. :o)

Eowyn I
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Bugyuta. Néhol kicsit morbid. Nem igazán tetszett.

tbkrisztina
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Humoros, kedves történet. Felnőttként ugyan nagyokat pislogtam néha, de a gyerek hallgatóság épp azokon a részeken szórakozott legjobban, így ezt nem írom a rovására. Egy darabig még biztosan felhangzanak nálunk a zárónyihogások.

gjudit8
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Nagyon jól szórakoztunk rajta – abszurd helyzetek vannak benne és élvezetes a megfogalmazás is, jól játszik a szavakkal, jelentésárnyalatokkal. Zárónyihogás: Nyihihihi Hahahaha Bbbbrrrrrrrrr!!!

Werenger
Czigány Zoltán: Csoda és Kósza

Tetszett, remek gyerekmese, vicces. :) Én pár éve olvastam, megszerettem.

Róka P

– Azt mondta, hogy egy pizzériába mennek.
– A pizzériában nyilván farkast fog enni. Hallottam, hogy farkaséhes. Különben azt mondta volna, hogy pizzaéhes vagyok.

szakriszt

A marslakó úgy nézett rá, mintha a Földről jött volna.

Beja

– Na, megyek tovább, mert már csak a fatörzsek maradtak – mondta a toroszaurusz. – Emlős! – nevetett föl néha, és még mindig a fejét csóválva békésen elballagott. – Behalok! – kiáltotta még egyszer a fák mögül, aztán kihalt.

Csoda és Kósza a múltban (65. oldal)

mamszi

– Ne haragudjon! – mondta Kósza. – Csak megkérdezném…
_ Ne kérdezze! – kiáltott föl a büfés a mustáros bödönből.
– Ne kérdezzem? Hát jó – bólintott Kósza. Mivel úgyis égnek állt a büfés haja, üstökön ragadta, a fogával fölcsippentette, kiemelte a mustáros bödönből, és huss, odébb hajította.
– Maga mondta, hogy ne kérdezzem, pedig csak azt szerettem volna tudni, fölállna-e a mustárból? – tette hozzá magyarázatul, mikor a büfés megállt a gurulásban.

28-29. oldal - Csoda és Kósza a Közlekedési Múzeumban

Beja

– De hiszen csodálatos dolgaink vannak! A csodálatos lócsoki, a Mars szelet!
– Az a ragadós, fúj! – kiáltotta vissza Kósza.

Csoda és Kósza a Marson (35. oldal)

Csoda és Kósza sorozat · Összehasonlítás