1 ​hónap alatt angolul 1 csillagozás

Az angol nyelv alapjai
Czifra Éva: 1 hónap alatt angolul

Hihetetlen, de igaz! Módszeremmel már egy hónap tanulás elegendő ahhoz, hogy néhány szóban elmondhasd, ki vagy; elmesélhesd egy napodat – jelen, múlt és jövő időben; feltehesd az általános kérdéseket a beszélgető partnerednek; sőt, még a napi teendőkkel kapcsolatban is érdeklődhetsz, vagy konfliktusokat oldhatsz meg. Ebben a könyvben megtalálod a legfontosabb főneveket, mellékneveket (fokozással együtt), igéket (jelen, múlt és jövő időben), a személyes névmásokat, a rendhagyó igéket, az ábécét, a prepozíciókat, a számokat, a mindennapi beszéd során leggyakrabban használt, nélkülözhetetlen rövid mondatokat, amelyek segítenek, hogy „ne adjanak el” sem itthon, sem külföldön. A beszélt nyelvben leggyakrabban használt igeidőket is megtalálod itt. Tehát mindent (legalapvetőbb szavak, mondatok, és nyelvtan), ami szükséges ahhoz, hogy mielőbb kommunikálni tudj. Nos, rajtad áll. Kezdd el még ma, és egy hónap múlva garantáltan beszélni fogsz angolul.

Magánkiadás, Budapest, 2010

nicosia P>!
Czifra Éva: 1 hónap alatt angolul

Hát, nem tanultam meg egy hónap alatt angolul (most sem). Értem a könyv koncepcióját, és valószínűleg, ha sikerül legyőznöm a lustaságom, haladhattam volna, de a cím ígérete akkor is erős csúsztatás. Vélhetőleg a bevezetésbe nem ártott volna egy használati utasítás, valami olyasmi, hogy hányszor érdemes minimum átolvasni, meghallgatni, naponta mennyi időt kellene rászánni stb…

Szabó Péter: Euro Angol középfokú nyelvvizsga gyakorlófeladatok
Loczka András – Nyitrai Roland: Crow 2. szint
Kiss László – Magay Tamás: Angol-magyar szótár / English-Hungarian dictionary
Kiss László – Magay Tamás: Magyar-angol szótár / Hungarian-English dictionary
Haavisto Kirsi – Bajnóczi Beatrix: Kérdések és válaszok angol nyelvből
Harmath Ágnes – Horváth Judit – Kész Zoltán: Nagy BME Nyelvvizsgakönyv – Angol Felsőfok
Dezsényi István – Rády Annamária: Szóbeli feladatok angol alapfokú nyelvvizsgára
Doszpolyné Rozman Erika – Kolek Nikoletta – Magyar Orsolya: Speaking Exam B2 ECL
Helen Thomas – Illés Éva: Workbook to Problem English
Heltai Pál – Pinczés Éva: Fordítás és szövegértés az angol nyelvvizsgán