Vava 8 csillagozás

Történetek kutyákról
Czifferszky István: Vava

A ​polihisztor szerzőt irodalmi berkekben elsősorban jeles vadászíróként tartják számon. Jelen gyűjtemény elbeszélései az ember legjobb barátjáról, a kutyáról szólnak, aki kiváló, okos, hűséges, és ha kell, önfeláldozó társa az embernek, vagy éppen magányos hős, ha a sors úgy hozza. Czifferszky István sokra tartotta a kutyát, de leginkább a kutya és gazdája kapcsolatát, melyet sorskötésként definiált a címadó elbeszélésben: „a sorskötés, az a kötés, ami csak ember és kutyája közt lehetséges, ha egymáshoz valók”. Ilyen kötés van Vava és gazdája, vagy Jancsi, a gátőr fia és egy hatalmas újfundlandi között, akit a kisfiú maga ment ki az áradó Dunából a Kutya az árban című elbeszélésben. A kötetben nemcsak a sorskötés kialakulásáról olvashatunk, hanem arról is, amikor ez a kötés valamilyen ok miatt megszakad, mint például a Nagyrablóban, vagy pedig kibővül, adott esetben egy kisbáránnyal (A sete bárány és a kuvasz). A záró elbeszélés (Az istenes rendőr) pedig egy nagyon kedves és… (tovább)

Lazi, Szeged, 2009

Angria_Wolf>!

Czifferszky István: Vava Történetek kutyákról

Tüneményes könyv, nagyon vitt magával. A kedvenc történetem a második, a harmadik és az utolsó lett. Az istenes rendőrön fel is nevettem. Viszont kicsit zavart, hogy vadászíró tollából született, ezért itt is a középpontban a vadászat áll. Addig nem volt igazán kiérezhető, amíg el nem értem a negyedik, ötödik hatodik sztorihoz, ahol igazán belelendült a szakmába. Azok nehezebben emészthetőek a szívemnek… De nagyon jó kis könyv.

Werenger>!

Czifferszky István: Vava Történetek kutyákról

Régebben olvastam, de arra tökéletesen emlékszem, hogy megkönnyeztem rajta. Engem ezekkel az állatos könyvekkel ki lehet készíteni. Az összes novella megható volt, a kutya, mint legjobb barát volt központban. Olyan könyvnek, ami lenni akart, tökéletes.
Tényleg kutyabarátoknak van, bár én nem vagyok kutyabolond, én is teljesen átéreztem/beleéltem magam az egészbe. Nem biztos, hogy újra kimerném olvasni.

vadalma>!

Czifferszky István: Vava Történetek kutyákról

Novelláskötet, több történetet elolvastam belőle és imádtam.
Állatbarátoknak (kutyabarátoknak) biztos siker.

pelikanbence>!

– Hát megpusziltál, hát megpusziltál? Hát milyen kutyám van énnekem?

pelikanbence>!

– No, Isten áldja bátyám!
– Egy szóra, fiam, csak egy szóra…
– Tessék!
– Csak azt mondom én neked, kedves fiam, hogy ilyen tisztességes, becsületes emberrel, mint te vagy, eddig csak betyárban meg zsiványban találkoztam. Őrizzen meg az Isten soká!

pelikanbence>!

– Igen, Hevesi doktor úrra bicskát fogtál, holott ő ujjal sem nyúlt hozzád, de még szóval sem bántott.
– Engem nem – kapta el a szót Jancsi –, de Bestit bántotta, belerúgott, azért vinnyogott szegény olyan keservesen. Az én jószágomat pedig ne merje kínozni senki, mert… mert… – Jancsi elakadt. Azt akarta volna kimondani, hogy „vérét veszem annak”, de mégis meggondolta magát, és csak azzal fejezte be: – Mert az ráfizet! Rá! – nyomta meg a szót, s a szeme úgy villogott, szája olyan keskeny lett, hogy még az apja is meghökkenve bámulta, miközben szívét büszke forróság járta át.

pelikanbence>!

– A véleményem? […] Az a véleményem, hogy nincs magának annyi pénze, amennyiért én Bestit odaadom. Maga eladná-e a barátját, bajtársát? Eladná-e azt, aki magát szereti, megvédelmezi?