Nők ​mélyszegénységben 0 csillagozás

Személyes életvilágok és cselekvési perspektívák a mélyszegénységben élő nők mindennapjaiban
Czibere Ibolya: Nők mélyszegénységben

E ​kötet témája a szegény sorsú nők helyzetét befolyásoló tényezők elemzése, mely a társadalmi nemek tudományának eredményeit is felhasználva abból indul ki, hogy a férfiak és nők között
kialakult hierarchikus viszony a társadalom sajátos működésének és normarendszerének következménye. A női társadalom nem homogén közeg, egyes csoportjai között olyan jelentős rétegspecifikus különbségek vannak, amelyek ismerete nélkül nem lehet a nők társadalmi egyenlõtlenségeinek felszámolására irányulóan
hatékony intézkedéseket tenni.

Az érdeklődő olvasó a kötetből választ kap arra, hogy a nők hogyan és milyen nemi alapú különbségek és hátrányok mentén élik
meg a szegénységüket, illetve szubjektíve hogyan értékelik helyzetüket a férfiakéhoz képest. Mindez érzelmi kötődéseiken keresztül, a nemek közötti munka- és hatalommegosztás rendszerén
át, a jövedelmi, fogyasztási és pénzkezelési egyenlőtlenségek elemzésére építve kerül bemutatásra. Ezeket kiegészítendő,… (tovább)

L'Harmattan, Budapest