Az ​egészséges utódokért 6 csillagozás

Az optimális családtervezés
Czeizel Endre: Az egészséges utódokért

„Miért ​íródott ez a kötet? A válasz remélhetőleg nem meglepő. A családtervezéskor ma már lehetőségünk van a csekély általános kockázat minimalizálására, a gyermekvállalással kapcsolatos indokolatlan szorongások csökkentésére, és – talán ezeknek köszönhetően is – a szülési kedv növelésére. E tudásunk akkor hasznosul igazán, ha minél szélesebb körben alkalmazhatóvá válik. Teendőink közül ezért az egyik legfontosabb az optimális családtervezés elveinek és rendelkezésre álló módszereinek a megismertetése.”
Ezekkel a gondolatokkal zárja a könyvét dr. Czeizel Endre, melyet a minél egészségesebb utódok születése érdekében ajánl minden családtervezőnek. A gyermekvállalással kapcsolatos ismeretek rendszerezett, a lehetséges problémákra kiterjedő összefoglalását nyújtja a szerző, ám ezenkívül foglalkozik a gyermekvállalás előtti kor és a gyermekvállalás utáni életszakasz sajátos gondjaival is (például a tizenévesek nemi életével, vagy a legmegfelelőbb fogamzásgátlai eljárások és… (tovább)

Kossuth, Budapest, 1986

metahari P>!

Czeizel Endre: Az egészséges utódokért Az optimális családtervezés

ezután már csak az van, hogy elég a túlontúl sok beszédből, essünk neki a pudingnak, próba… vagy mi :) nem hiszek egyetlen tankönyvi elméletnek se, hiába van híresség köntösbe csomagolva.

Miestas>!

Czeizel Endre: Az egészséges utódokért Az optimális családtervezés

Nekem túl szakmainak tűnt, legalábbis most így emlékszem közel 20 év távlatából.