Vámpír: ​A maszkabál 27 csillagozás

Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Szerepjáték szabálykönyv

"S eljő majd az idő,
mikoron a Mindenekfölötti Átka
tovább meg nem tűretik,
mikoron Káin vérvonala véget ér,
mikoron Káin vére gyenge lesz,
s nem ismerik majd e Gyermekek az Ölelést,
mert vérük vízként fog folyni akkor,
s elapad ereje is.

Ezen időkben ti pedig tudni fogjátok majd,
hogy a Gyehenna
hamarosan utolér benneteket."

Nód könyve

Beneficium, Budapest, 2000
308 oldal · ISBN: 9638591463 · Fordította: Juhász Viktor, Horváth Norbert, Szántai Zsolt
Delta Vision, Budapest, 2000
328 oldal · ISBN: 9639474061 · Fordította: Juhász Viktor, Horváth Norbert, Körmendi Ágnes, Csigás Gábor

Carun
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Minden úgy kezdődött, hogy véggjátszottam a Vampire the Masquerade: Redemption c. PC-s játékot. Bár maga a program egy idő után eléggé monotonná / unalmassá vált, a történet megérte a pénzét. Fel is keltette a kíváncsiságomat a White Wolf szerepjátéka iránt, amit sikerült is féláron beszereznem. Akkor még nem tudtam, hogy ezzel egy sötét és véres kaland veszi kezdetét…

Évekig ez az RPG volt számomra a szerepjátékok királya. A klánok egyedisége, a diszciplínák forgataga, a vámpírtörténelem igazán magával ragadó, az igazi szépséget mégis a Hátterek adják. Lehetünk befolyásos vértestvérek, vagy kőgazdagok, kidolgozhatunk szövetségeseket, lehetnek kapcsolataink, akik / amik igencsak jól tudnak jönni a Sötétség Világában, csakúgy mint egy nagy hatalmú Mentor.

Ami szép ebben a játékban, hogy szinte mindenki megtalálhatja benne a számítását. Kreálhatunk agyafúrt, intrikában járatos bajkeverőt, kemény harcost, a vérmágia titkait kutató novíciust, testformázó szörnyeteget, árnyakkal játszadozó gonosz csábítót. Persze ezek csak sztereotípiák, a lehetőségek és koncepciók tárháza végtelen.

Végül hozzátenném, hogy a Sötétség Világában vámpírnak lenni szívás. Folyamatos harc a láncait csörgető Bestiával, rettegés a tűztől, napfénytől, megpróbálni embernek maradni, szörnyetegek között.

julietbordeaux
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

A tényszerű szabályleírásokat kellemesen feldúsították a fejezetek előtti bevezetők. Ezzel a könyvvel tiszta víz került a pohárba, és nem csak RPG-ügyileg. Végre egyértelműen látom a különbséget a „hagyományos” és az új, Twilight -féle vámpírrendszerek között.

pelikanbence
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Még 2006-ban vettem meg Magamnak szülinapi ajándékba. :) Kedvenc alapszabálykönyvem, amely jól bemutatja a vámpírokat és ügyes szabályrendszerrel rendelkezik. Kedvencem ez a szerepjátékkönyv ! :)

atr0p0sz
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Jó szerepjáték, viszont a könyv felépítését utálom, a tartalomjegyzéke botrányos.

EszkiMóczy
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Akit vonz a vámpírok világa, akit vonz a vérfarkasok világa, akit érdekel a misztikum.

Anatole_Blackwood
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Ezzel a játékkal nyílt meg előtt az asztali szerepjátékok birodalma. Érdekes és egyedi, csak azt sajnálom, hogy a magyar verzió tördelése lett borzasztó.

JuZsu
Cynthia Summers (szerk.): Vámpír: A maszkabál

Szülinapi ajándék páromtól :)
*tudja hogyan kell le vennie a lábáról az ő tremere-jét :D *