A ​titkok völgye (Foxwoodi mesék 1.) 41 csillagozás

Cynthia Paterson: A titkok völgye

Messze-messze, mesés tájakon innen és varázslatos völgyeken túl, létezik egy csodálatos hely, ahol megállt az idő. Az állatok békében és szeretetben élnek, s a legkisebbek keresztül-kasul becsatangolják a környező vidéket.
Ha arra visz az utad, nyisd ki jól a szemed és a füled, így bizton meghallod, ahogy Tádé, Hanga és mind a többiek a közeledben játszanak. Téged is várnak, maguk közé fogadnak, s ha elfáradtál a közös játékban, csak ülj le szépen, és kérd meg őket, meséljenek egy csodálatos mesét neked…

Eredeti cím: The Secret Valley

Eredeti megjelenés éve: 1998

General Press, Budapest, 2011
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433031 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Brian Paterson

nicosia P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Nagyon aranyos kis foxwoodi mese a barátságról és a segítőkészségről. Tüneményes ez a sorozat. Természetközeli, barátságos, nincs benne semmi ijesztő vagy rosszindulatú

Ibanez P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Miután egy részt már olvastam a sorozatból, de a közepéből, gondoltam, ideje elkezdeni az elejétől :-D Nagyon izgalmas, kalandos kis rész, az elején jót kuncogtam, hogy golfozni mennek, de a labda elütése és keresgélése okozza a későbbi fejleményeket. Aranyos kis történet, a rajzok csodaszépek!

Katona_Zsuzsanna>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Engem teljesen elvarázsoltak a rajzok. Kedvesek, aranyosak, élettel teliek. Maga a történet nem túl bonyolult, kicsiknek pont megfelelő.

Mazsola_78 P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Az illusztráció Beatrix Potter világát idézte, nagyon aranyosak a mesefigurák. (Azon meg szerencsésen sikerült túltennem magam, hogy a borznál kétszer nagyobb az egérke, aki akkora, mint a nyuszik. :))
A történet viszont nekem sokkal aranyosabb, mint B. Potter esetében, akinek a könyvei valahogy nem állnak hozzám közel. A titkok völgye egyszerű, de szerethető kedves mese, a kisebb korosztály számára.

Vikicicca P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Nagyon édes könyv ez is. A rajzok is hasonlóak, mint Beatrix Potter sorozatában. Itt is volt kalandban részük az állatgyerekeknek.

Lahara IP>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Micsoda bűbájos mese! Századfordulós vagy valamikor abban a korban játszódó, falu, erdő, mező, a szereplők ruhába bújt állatkák. A nevek először szokatlanok voltak, de utána már tetszettek. Egy kicsit Nyúl Péter, egy kicsit Szél lengeti a fűzfákat és egy kicsit Az arany út. Az illusztrációk talán giccsesnek tűnnek, de ha azok is, egyáltalán nem zavaró, halvány színek, kidolgozottság, aranyos szereplők.

Amrita I>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Ha a szöveget önmagában, a képektől függetlenül nézem akkor elég vérszegény. Se stílusa se humora. Néha logikátlan is, kifelejt történéseket amire már csak vissza utal hogy az megtörtént. A képek tényleg gyönyörűek, de más szerzőt kellett volna illusztrálnia. Tényleg emlékeztet Beatrix Potterre de Beatrix Potter jobb. Neki van egyfajta sajátos humora, elég furcsa humor de legalább nem ilyen semmise ízetlen, színtelen, szagtalan mint ez a szöveg.

Banditaa P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Szép rajzok, de a történet nagyon könnyen felejthető sajnos.

Annamária_Seres P>!
Cynthia Paterson: A titkok völgye

Szépen illusztrált könyv, ami nekem hasonlít Beatrix Potter műveire. A történet a barátság erejét mutatja be a kis olvasóinak.

Foxwoodi mesék sorozat · Összehasonlítás