A ​nagy felfedezés (Foxwoodi mesék 6.) 35 csillagozás

Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Messze-messze, mesés tájakon innen és varázslatos völgyeken túl, létezik egy csodálatos hely, ahol megállt az idő. Az állatcsaládok békében és szeretetben élnek, s a legkisebbek keresztül-kasul becsatangolják a környező vidéket. Egy szép napon Nyúl Beninek nem várt levelet hoz a postás. Feltaláló bácsikája hívja meg magához, hogy megmutassa neki legújabb felfedezését. Beni a barátaival útnak indul, ám Henci bácsi házához érve olyasmi várja őket, amire a legmerészebb álmaikban sem gondoltak. A kalandok csak most kezdődnek…
A sorozatban már megjelent: A bűvös szán, A titkok völgye, A csempészek, Karácsonyi meglepetés, A titkos recept.

Eredeti cím: The Foxwood Kidnap

Eredeti megjelenés éve: 1986

General Press, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435585 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Brian Paterson

nicosia P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Csodaszépek a képek még mindig, viszont a történet maga egy picit félelmetes, és szegény patkányok állandó negatív szerepkörétől sem vagyok túlságosan elragadtatva. Az alaptörténet izgalmas a téli vonatúttal, de a nyúlrablás, és útonállás nem hiányzott belőle.

Ibanez P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Ezek a rajzok! Hát tényleg gyönyörűségesek, legjobban Panni tetszett a kis ruhájában, illetve az a kép, ahol a táj fölött repül a hőlégballon… A történet egyszerű, de kalandos, csak sajnáltam, hogy szegény patkányok megint gonosz szerephez jutottak (jó, aláírom, furcsa lenne, ha a patkányok lennének az „aranyos” állatkák és mondjuk a nyuszi lenne a véééérnyúúúl (még ha volt is már rá példa ;-D) :-D A mese egyébként a rajzokkal és talán a nyuszik-állatok révén Beatrix Potter meséire emlékeztetett.

Katona_Zsuzsanna>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

A kisállatok és nagybátyjuk megtalálja a régi foxwoodi vonatot, amit a vandálok tettek tönkre. Nem mennek simán a dolgok, és még a gonosztevő patkányok is borsot törnek az orruk alà.

Banditaa P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Az illusztrációk még mindig messze jobbak, mint maga a történet. Megint a patkányok a rosszfiúk – szegények úgy jártak mint az arabok a B kategóriás akciófilmekben.

kedaiyun>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Ez is egy aranyos Foxwood-történet volt, persze itt is leginkább a rajzok tetszettek a legjobban. A cselekmény elég kalandos volt, hiszen rablásról volt szó, léghajóról és egy piros vonatról is. Azonban az számomra nem igazán derült ki, hogy a patkányoknak mi is volt a célja valójában a rablással, mivel ők szinte meg sem szólalnak az egész történet folyamán.

Szanya>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Ismét krimibe illő kalandok várják a lelkes olvasókat, sőt ezúttal is megbizonyosodhatunk róla, hogy Tádéék igazi szuperhősök. Vannak itt gengszterpatkányok, „ember"rablás, kincsek, találmányok, na meg persze iskolás korú gyerekek, akik nem csak hőlégballont tudnak vezetni, de a gőzmozdonyok javításához is értenek, sőt Bear Grylls módszereit megszégyenítve olvasztott hóból varázsolnak teát. Felnőttként tehát vicces és néhol logikátlan, de biztos vagyok benne, hogy a kisebbek tátott szájjal izgulják végig a csipetcsapat legújabb kalandjait.

Vikicicca P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Ez a történet is nagyon tetszett. Volt benne szánkózás és erdő és rossz patkányok, aztán elrabolt nagybácsi, utána léghajózás, kiszabadítás, vonatozás. Szóval minden jó benne volt, ami egy kalandhoz kell.

Aurora_Michaelis P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Izgalmas, kalandoskkal teli mese. Ismét feltűnnek a jóbarátok, Nyúl Beni, Sün Tádé és Egér Misi, de ezúttal rosszfiúk is megjelennek a színen patkányok képében. Persze minden jó, ha a jó a vége, így ez a mese is szerencsés véget ér. :) Az illusztrációk továbbra is elbűvölőek. Valójában ezek miatt szereztem be ezt a sorozatot.

Lahara IP>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Kalandos téli történet, és megint felbukkannak a rosszfiúk. Érdekes, hogy a patkányok a nemjó karakterek, aranyosnak és egyszerre sunyinak vannak rajzolva, a többi szereplőtől eltérően, akik halvány színűek, a patkányok sötét és kevésbé tört színt kaptak, a kontraszt is segít, hogy ők bizony nem azok az ártalmatlan állatkák.

Annamária_Seres P>!
Cynthia Paterson: A nagy felfedezés

Ez a történet nem igazán nyerte el a tetszésünket. Az illusztrációja tetszett legjobban az egészben.

Foxwoodi mesék sorozat · Összehasonlítás