A ​bűvös szán (Foxwoodi mesék 5.) 17 csillagozás

Cynthia Paterson: A bűvös szán

Messze-messze, mesés tájakon innen és varázslatos völgyeken túl, létezik egy csodálatos hely, ahol megállt az idő. Az állatcsaládok békében és szeretetben élnek, s a legkisebbek
keresztül-kasul becsatangolják a környező vidéket.
Eltelt egy év, Foxwood ismét a karácsonyra készülődik, varázslatos várakozás lengi be a falucskát. A jó barátok fenyőfáért indulnak az erdőbe, ám útközben egy befagyott tavon csodálatos szánra bukkannak. Ez azonban nem egy közönséges szán, oda repíti az utasait, ahová azok vágynak. Akár a Mikuláshoz is…

General Press, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435172 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Brian Paterson

Honey_Fly P
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Számomra ilyen a tökéletes karácsonyi varázslat. Békebeli hangulatú és bűvös jégcsaptorta ízű. Aki szereti a Szederkertet az ezt a mesét is imádni fogja.

Antal_Zsuzsi
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Csodás kis mese volt ez, kifejezetten tetszett, a rajzok pedig elbűvölően szépek.
Aranyos mese, kedves szereplők, meseszép rajzok.
Kell ennél több?

Juca P
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Aranyos mese. Szépek az illusztrációk, engem Beatrix Potter meséire emlékeztetnek.

Szanya
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Békesség, szeretet, igazi értékek…

Ez a mesekönyv egyszerűen gyönyörű, kötelező elolvasni az adventi készülődés időszakában, karácsony este vagy éppen a Mikulást várva. Az illusztrációk nagyon szépek, finoman kidolgozottak és persze a pasztelles árnyalatoknak hála valami régies bűbáj, ódon hangulat sugárzik a képekből. A történet is aranyos, tipikus karácsonyi mese, de azért az izgalmak sem maradnak ki, pedig igazán nyúlfarknyi a történet. Röviden tehát, ez egy színvonalas és időtlen kötet, mely garantáltan ünnepi hangulatot varázsol.

Banditaa P
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Cuki mese, cuki rajzok, karácsonykor kell az ilyen. Meg máskor is.

Aurora_Michaelis P
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Aranyos karácsonyi mese Mikulással, jó barátokkal és igazi téli hangulattal. Kedves és szép illusztrációkkal.

Picike
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Odáig vagyok! Most olvastam el a 4 éves kisfiamnak. Ő is odáig van! :) Amellett, hogy elég hosszú, de érthető a történet, olyan csodálatos képekkel van illusztrálva, hogy percekig lehet nézni egy-egy részletét! Azt hiszem, rajta leszek az ügyön, hogy beszerezzem a többi részét is.

rodicaindia
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Kicsit unalmas volt a tobbi reszehez kepest, az otlet a Mikulas szanrol keves volt szerintem.

Szanya

A kívánságok időnként valóra válnak…

Foxwoodi mesék sorozat · Összehasonlítás