A ​bűvös szán (Foxwoodi mesék 5.) 39 csillagozás

Cynthia Paterson: A bűvös szán

Messze-messze, mesés tájakon innen és varázslatos völgyeken túl, létezik egy csodálatos hely, ahol megállt az idő. Az állatcsaládok békében és szeretetben élnek, s a legkisebbek
keresztül-kasul becsatangolják a környező vidéket.
Eltelt egy év, Foxwood ismét a karácsonyra készülődik, varázslatos várakozás lengi be a falucskát. A jó barátok fenyőfáért indulnak az erdőbe, ám útközben egy befagyott tavon csodálatos szánra bukkannak. Ez azonban nem egy közönséges szán, oda repíti az utasait, ahová azok vágynak. Akár a Mikuláshoz is…

Eredeti cím: The Magic Sleigh

Eredeti megjelenés éve: 1998

General Press, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435172 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Brian Paterson

nicosia P>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Nagyon aranyos, igazi karácsonyváró történet. Szeretem ezt a sorozatot, mert amellett, hogy bájos, jól fogja meg a gyermeki képzeletet. Nem mesél vad dolgokat, de mégis van benne egy kis varázslat. A rajzok is szépek, finoman rajzoltak, ettől az egész, olyan megnyugtató, még ha kalandos is kicsit. Szerintem nagyon jó kis ünnepváró mese.

Honey_Fly P>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Számomra ilyen a tökéletes karácsonyi varázslat. Békebeli hangulatú és bűvös jégcsaptorta ízű. Aki szereti a Szederkertet az ezt a mesét is imádni fogja.

Paulina_Sándorné P>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Nagyon cuki mese volt. Hóegeret építettek, olvadok. Tetszett a bűvös szán, örültem a Mikulásnak. Nagyon aranyos rajzokkal illusztrált mese volt.

Katona_Zsuzsanna>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

A gyerekek egy csodaszép szánt találnak a befagyott tavon, ami nem akárki szánja!

Antal_Zsuzsi>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Csodás kis mese volt ez, kifejezetten tetszett, a rajzok pedig elbűvölően szépek.
Aranyos mese, kedves szereplők, meseszép rajzok.
Kell ennél több?

Szanya>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Békesség, szeretet, igazi értékek…

Ez a mesekönyv egyszerűen gyönyörű, kötelező elolvasni az adventi készülődés időszakában, karácsony este vagy éppen a Mikulást várva. Az illusztrációk nagyon szépek, finoman kidolgozottak és persze a pasztelles árnyalatoknak hála valami régies bűbáj, ódon hangulat sugárzik a képekből. A történet is aranyos, tipikus karácsonyi mese, de azért az izgalmak sem maradnak ki, pedig igazán nyúlfarknyi a történet. Röviden tehát, ez egy színvonalas és időtlen kötet, mely garantáltan ünnepi hangulatot varázsol.

Banditaa P>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Cuki mese, cuki rajzok, karácsonykor kell az ilyen. Meg máskor is.

Juca P>!
Cynthia Paterson: A bűvös szán

Aranyos mese. Szépek az illusztrációk, engem Beatrix Potter meséire emlékeztetnek.

Szanya>!

A kívánságok időnként valóra válnak…

Baraby P>!

Egész Foxwood a karácsonyra készült.

Foxwoodi mesék sorozat · Összehasonlítás