Félre ​a gondokkal (Otthon és a fronton 6.) 5 csillagozás

Cynthia Harrod-Eagles: Félre a gondokkal

1919, ​a háborúnak vége, ám az élet visszarendeződése a régi kerékvágásba nem zökkenőmentes.
A férfiak visszatérésével sok nőnek fel kell adnia a munkában elért pozícióját, ezzel elveszteni látszanak azt a szabadságot, amit az önálló kereset, a kiszabadulás az otthon falai közül a háború alatt biztosított nekik.
Edward fontos munkát kap a párizsi béketárgyalásokat folytató delegáció tagjaként, azonban így újabb magányos hónapokon át csak reménykedhet benne, hogy sikerül újra egymásra találniuk Beattie-vel. Fred egységét a Rajnához küldik. Minthogy a katonák tömegeinek hazabocsátása hosszú folyamat, így Laura vőlegénye is késlekedik, a nő addig vezetett kirándulásokat indít a hadszínterekre kíváncsi turistáknak. A szakácsnő egyszerre szorong tőle és várja új életét.
Anglia ezer problémával néz szembe, gazdasági nehézségek, sztrájkok és munkanélküliség sújtja, miközben az embereket mindenütt halottaik árnyai kísértik, egy pillanatra sem engedve elfelejteni, milyen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2022
440 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636358099 · Fordította: Sinka Erika

encus625 P>!
Cynthia Harrod-Eagles: Félre a gondokkal

Szerettem ezt a sorozatot és sajnálom, hogy nincs több része. Minden rész egy-egy évről szólt az első világháború ideje alatt. Az angol címe találóbb a sorozatnak (War at home), főleg az otthoniak szemszögéből látjuk a háborút. Kedvenc szereplőm Sadie volt a kutyával, spoiler.
A könyv elején lévő CSALÁDFÁT NE NÉZZE MEG SENKI OLVASÁS ELŐTT!
Sajnos ebben a részben is veszítünk el szereplőt, és ez fel van tüntetve a családfán…
Az utolsó rész már nagyon lezárós volt. Az utolsó mondatok meg eléggé giccsbe fordultak át szerintem, de végülis hihető volt.

I.P.C., Budapest, 2022
440 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636358099 · Fordította: Sinka Erika

encus625 P>!

De az embernek az életben csak egy igazi szerelme van, és számomra te vagy az.