!

Régikönyvek.hu · 2.990 Ft –15% 2.541 Ft
Book and Walk 1.999 Ft
1.000 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Clara ​Gardner nemrégiben szerzett tudomást arról, hogy félig-meddig angyal. Az ereiben csörgedező angyalvérnek köszönhetően nemcsak okosabb, erősebb és gyorsabb, mint az emberek (akik közé mostantól már nem számíthatja magát), hanem rendeltetést is kap, azaz el kell végeznie valamit ezen a világon. Csakhogy nem könnyű kiokoskodnia, mi is ez a feladat. Látomása – pontosabban az ott megjelenő erdőtűz és vonzó külsejű idegen – hatására új városba költözik, új iskolába kerül. Miután megismerkedik Christiannel, aki nem más, mint – a szó szoros értelmében – álmai fiúja, kezd összeállni a kép, ám ugyanakkor minden összezavarodik. Feltűnik ugyanis egy másik srác, Tucker, akinek szemlátomást Clara emberi vonásai tetszenek. Ahogy Clara próbál kiigazodni az érthetetlenné vált világban, addig nem sejtett veszélyek mellett olyan döntési kényszerekkel is szembesül, amelyekről nem is hitte volna, hogy bekövetkeznek az életében – őszinteség és színlelés, szerelem és kötelesség, jó és rossz között… (tovább)

Eredeti mű: Cynthia Hand: Unearthly

Eredeti megjelenés éve: 2011

Maxim, Szeged, 2012
Maxim, 2012
316 oldal · ISBN: 9789632612249 · Fordította: Komáromy Rudolf
Maxim, Szeged, 2011
452 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632611990 · Fordította: Komáromy Rudolf

Tucker Avery · Christian Prescott · Clara Gardner · Angela Zerbino · Jeffrey Gardner · Margaret Gardner

FairyDust P
Cynthia Hand: Angyalsors

„Ez a könyv semmivel nem több, mint egy szimpla romantikus YA történet. Oké, hogy a főszereplőnek küldetése van, de ez egyáltalán nincs kifejtve a könyvben. Semmi nem történik, ami izgalmassá tehetné a szituációt. Vannak angyali elemek, de ezek is csak lógnak a levegőben. Clara néha felragyog, de nincs konkrétan kimondva, mi is ennek a folyamatnak az oka, néha megtörténik, néha pedig nem. Ezen kívül, hébe-hóba próbálgatja a repülési képességeit fejleszteni, valamint random időközönként megjelennek a látomásai, ami másodpercek kiesését jelentik. Az eddig elsorolt elemeken túl semmi extrát nem tartalmaz, ami elkülönítené a többi ifjúsági testvérétől.”

Bővebb értékelésem: https://missreaders.com/books/details/10

BreeS P
Cynthia Hand: Angyalsors

Ez volt az első könyv, amit elolvastam és azt mondtam, hogy „ide a többivel”.
Ez volt, az a könyv, ami után nem volt megállás.
Ez volt az a könyv, ami miatt most könyvmoly vagyok. :)
Emlékszem, hogy 8. osztályos könyvklubban valami 20 oldalas kis történetet kellett elolvasni, de én nem azt olvastam, hanem az Angyalsorsot. Aztán miután megbeszéltük a történetet én csak ültem szótlanul, mert nem tudtam miről volt szó :D A könyvtárosnő feltett egy kérdést, és én bevallottam, hogy nem azt a könyvet olvastam el, amit kellett volna. Aztán pár mondat és kérdés után ott tartottunk, hogy szavazást indult : „Vajon ki Clara szerelme, ki a társa, kit fog megmenteni?”
Igazán mosolyt csal az arcomra ez a könyv :) Ha meglátom a könyvespolcomon, mindig az jut eszembe milyen jó érzés volt olvasni, aztán kölcsönadni a legjobb barátnőmnek…aztán ketten várni a következő részre… spoiler
C <3

deen
Cynthia Hand: Angyalsors

Megint egy sorozat, amit régóta halogatok. Miért? A borítója miatt. Tetszett a fülszövege, az hogy angyalokról szól, de másképp, mint a hasonló könyvek. Tetszett a félangyalok és negyedangyalok felvetése, hogy nekik is van rendeltetésük a földön. De a snassz borító miatt valahogy nem akartam a kezembe venni. Ezért éljenek a kihívások, mert így végül elkezdtem olvasni, és be kell valljam, tetszett. Clara negyedangyal és Kaliforniából egy csapásra a gyönyörű hegyvidékes Wyomingban találja magát, hogy kiderítse mi a rendeltetése. Ez persze nem olyan egyszerű, hiszen be kell illeszkednie a közösségbe, ugyanakkor mindent meg kéne tennie a sikerért. Ez így talán egyszerűen hangzik, de az írónő rengeteg bonyodalmat csempészett a történetbe, ami számomra helyenként szükségtelen volt. Clara mégis csak egy tizenhét éves és nehezen küzd meg a vággyal, hogy normális tini legyen, ne pedig angyal. Sajnos Clara néha idegesítő volt, és nagyon nehezen estek le neki a dolgok. Tuckert nagyon bírtam, Christian viszont olyan semmilyen volt, azt leszámítva, hogy istenien nézett ki. Angel számomra kifejezetten unszimpatikus volt. Maggie pedig kicsit furcsa anya volt számomra. Az érthető, hogy védeni próbálja a gyerekeit, de hogy mindent elhallgat előlük, az már túlzás, így olyan ridegnek tűnik. A cselekmény vége sikerült igazán izgalmasra és az írónő jó kis csavart vitt bele, habár számítani lehetett rá. Rengeted kérdés maradt megválaszolatlanul és kíváncsian várom a folytatást. Jó sorozatkezdő kötet volt.

K_A_Hikari P
Cynthia Hand: Angyalsors

Élveztem olvasni, megadta amit akartam tőle: szórakoztatott. Gyorsan haladtam vele, kikapcsolta az agyamat, nem kezdett nagy gondolatokat ébreszteni bennem, de ez most jó is volt így.
El fogom olvasni a többi kötetet is, ez kezdésnek, felvezetésnek nem volt rossz.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2016/04/cynthia-hand-…

Csoszi P
Cynthia Hand: Angyalsors

Szórakoztató, könnyed, olvasmányos, gyorsan haladós, angyalos. Röviden és tömören ennyi. Korábban már olvastam angyalokról szóló történeteket, és akadt olyan, amelyik bizony egy lyukas zoknit sem ért. Itt azonban a regény magas százalékmutatója eléggé kecsegtető, és szerencsére nem csalódtam. Sorozatindítóként tökéletes arra, hogy felkeltse az érdeklődésemet, kíváncsiságomat a többi kötet iránt. Nem mondom, hogy nem tartalmazott kliséket, és előfordultak hibák is, mégis szerettem. Külön megjegyezném, hogy a fordítás szép és gördülékeny.
Clara nem egy átlagos tizenéves lány. Angyalvér folyik az ereiben. Ennek köszönhetően csodálatos képességekkel rendelkezik. spoiler Miután kiderül a lány rendeltetése, családjával elköltözik Kaliforniából, hogy a megmentendő személy közelében legyen. Új környezet, új iskola, új barátok. Viszonylag gyorsan be tud illeszkedni. Christian már az elején nagyon furcsa volt. Nem tudom megmondani, hogy miért, és nem is gyanakodtam arra, ami a végén kiderült róla. Tucker nagyon szimpatikus szereplő volt. A legtöbbször fülig ért a szám, amikor róla olvastam. Szívesen kihagytam volna a szerelmi háromszöget. Majd meglátjuk mi sül ki belőle. Nem értettem Maggie (Clara anyjának) a nagy titkolózását, és ez sok esetben bosszantott. Angela és Clara öccse, Jeffrey picit gyanús. Remélem, a következő rész után már többet tudok.

tündérrózsa P
Cynthia Hand: Angyalsors

Mielőtt elkezdtem az értékelést írni, beleolvasgattam pár másikba. Hiba volt. Gondoltam, elspoilerezni már úgysem tudják. Hát az első részt nem is… cserébe megkaptam a történet legvégét. Elég rendesen meg is nyirbálta az olvasási élményemet. Persze, mindez az én hibám, minek is olvasok értékelést, ha már egyszer túl vagyok a könyvön?

Napi morgolódásunkat olvashatták, és most jöjjön az értékelés.

Rég megvan már ez a könyv nekem, csak arra vártam, hogy be tudjam szerezni az utolsó részt is, mert egyben akartam elolvasni. Azt hiszem, jól tettem. :)
Kicsit nehezen indult be a történet, de mindenki csupa jót mondott róla, ezért türelmesen vártam a „nagy áttörést”. Számomra ott indult be igazán a dolog, mikor elkezdtem gyanítani, hogy Christian-től fogunk még érdekes dolgokat látni. És nem csalódtam. Annyira tudtam! Vagy ennyire kiszámítható?
Maggie titkolózása nem nagyon tetszett, sőt, inkább dühített. Persze, nem lenne még két kötet, ha minden fontos dolgot már az elsőben megtudunk. Clara néhol kicsit idegesített, de a döntésével teljesen egyetértek. És a narancssárga haj is kifejezetten tetszett. :D
Rég olvastam már angyalos könyvet (ha nem számítjuk az Árnyvadászokat), jó volt kicsit újra ilyet kézbe venni.
Bár gondolkodtam, hogy a megtudott spoiler miatt inkább mégis hanyagolom egy darabig, úgy döntöttem, jöhet a folytatás.

Nita_Könyvgalaxis
Cynthia Hand: Angyalsors

Ennél a könyvnél még az alaptörténet rendben van, de hogy ezt miért kellett töménytelen butasággal nyakon önteni, azt nem értem.
Clara (nagyon divatosak ezek a C-s kezdőnevű főhőslányka nevek) annyira buta és idegesítő, hogy szívesen rásóztam volna néha a péklapáttal. Itt is jön a tipikus, még nem is ismeri a srácot, de kettő perc alatt beleszerettet effektus, meg a szerelmi háromszög is kell persze. Nagyon érződött, hogy az írónő kitalált egy természetfeletti körítést az amúgy szerelmes-nyálas-tipikus könyvéhez.
Amiért mégis jár a három csillag, az az, hogy a könyv mindezek ellenére olvastatta magát, és a vége már egész jóra sikeredett. Ott már végre történet valami értelmes is. Azért Cynthia Hand tanulhatna pár írói fogást, hogy ne vesszen kárba az alaptörténet.

Violet_Finch_PMónika
Cynthia Hand: Angyalsors

Rég olvastam már angyalos könyvet. Kis felüdülés volt ez nekem. Jól haladtam vele,olvasatta magát.
Viszont nem tetszett annyira mint vártam volna az értékelések alapján. Szinte mindent tudtam előre. spoiler
Sőt ami kiderült a végén még az sem lepett meg,mert esküszöm éreztem,hogy így lesz.
Azt hiszem nekem itt véget is tért a sorozat olvasása.

Dyus33 P
Cynthia Hand: Angyalsors

Hát vége lett… Pedig olvastam volna még úgy 600 oldalt belőle :) Na sebaj, majd a folytatásokban! Nagyon tetszett!!! Imádtam minden sorát. Rég nem avattam kedvenc könyvet, hát most ez az lett. Kedvelem Clara-t, nem sokat tépelődött a vele történő dolgokon, tette a dolgát, megnyitotta a szívét Tucker-nak, és én helyeseltem ezt az utat :) Érdekesen alakult a vége, minden összekutyulódott, ezer kérdés maradt megválaszolatlanul, úgyhogy várom a folytatásokat! Remélem még hallunk Wendyről, és Angeláról is. Láv ♥Tucker♥ :) Kicsi♥ Jeffrey :)

Maxim, Szeged, 2011
Mazsidrazsi

AZONNAL!KÖVETELEM!A!FOLYATÁST!!!!!!
Nem, így nem lehet befejezni egy könyvet!!! Ez tökéletes kínzás egy molynak….

Imádtam! Az első sorától kezdve. Nem volt unalmas, bírtam a fordítást. Tetszett a világ felépítése, Clara, Jeffrey és az anyukájuk is. Sok mindent én se értettem, úgy, mint Clara.De az elejétől tudtam, hogy kicsoda Christian. Annyira könnyen kitalálható volt,. főleg Wendy jellegzetes mondatai után. Kivételesen minden szereplőt megkedveltem. Angela, a dilis barátnő, Wendy a tudatlan barátnő. Egyedül Christian idegesített picit, hogy miért nem lép, ha tetszik neki Clara? Meg úgy az egész szerelmi háromszögre is ez volt igaz. Igaz, már a mai világban minden pasi olyan hamar nyomul. Így Tucker kissé óvodás viselkedése is tetszett. Igaz, az elején még nem tudtam ezt hova tenni :) Mindaddig nem is tudtam dönteni a két fiú között, míg nem jött a nyári szünet :)) Egyértelműen Team Tucker! ♥ (főleg, hogy ha Angela rájött, ő miért nem??).
Azért is tetszett ez a szerelmi szál, mert az évődésük a saját kapcsolatomat juttatta eszembe. Amikor arról olvastam, hogy ennyit hülyéskedtek, így évődtek egymással, akkor nekem is előjöttek a saját emlékeim, hogy igen, nálunk is volt, sőt a mai napig is van ilyen évődés, kekeckedés :))
Tucker annyira,de annyira aranyos! Olyan férfiasan aranyos, szinte tökéletes :D
Maga az angyalvilág felépítése is nagyon jó lett. Érthető, majdnem mindenre van magyarázat.
Tűkön ülve várom a folytatást (lehet angolul nekikezdek?!)
Köszönöm @sassenach, tökéletes ajándékot választottál nekem, pont ez kellett most a lelkemnek :)) ♥

kellyolvas P

– Min agyalsz? – kérdezi, mert már jó ideje egy szót sem szólok.
– Más vagy, mint amilyennek hittelek.
Nem veszi le a szemét az útról, de sovány arcán megjelenik a gödröcske.
– Milyennek hittél?
– Goromba taplónak.
– Jesszus, ez őszinte volt – neveti el magát.

SzAngelika

– Inkább találjunk még néhányat!
– Néhány mit?
– Más csúfneveket. Azért, hogy ha újra hallod őket, készen állj a visszavágással.
– Például?
– Paradicsomszőke. (…)
– Mi jöhet még?
– Lássuk csak. A Répafej is elég kézenfekvő.
– Azt már megkaptam valakitől – vallom be.
– Á, igen, Harisnyás Pippi! (…)
Nem bírok magammal.
– Te nem a Weasley családhoz tartozol véletlenül? – fordulok anyuhoz.
– Nem rossz. Vörhenyes – lő vissza.
– Arról azt se tudom, mit jelent. Te viszont világítasz, mint a stoptábla.

brena

Úgy érzem magam, mint Hamupipőke, aki az út közepén ül egy tökkel meg pár egérrel, miközben a királyfi elrobog, hogy megmentsen egy másik csajt.

kellyolvas P

– Szabad téged megcsókolni? – kérdezi.
– Hogyhogy?
– Nem fog villám csapni belém, vagy ilyesmi?
Nevetek, majd odahajolok hozzá, és az ajkammal finoman végigdörzsölöm az ajkát. Még jobban magához szorít.
– Nem fog villámlani – mondom.

Greylupus

– Te Christian Prescottra hajtasz – fejezi be helyettem Wendy, és fölvonja a szemöldökét. – Látom én. De Christian valóságos félisten. Az isteneket imádjuk, de nem járunk velük. Az ilyen srácot csak messziről nézegetjük.

brena

úgy fest, mint valami emós Csingiling.

mirez

Cseng a mobilom. Angela az. Fogadom a hívást.
– Egy szót se szólj! – kezdem.
A vonal végén süket csönd.
– Halló, ott vagy?
– Azt mondtad, egy szót se szóljak.

Virág_

– Mondj valamit angyalnyelven!
– Mit mondjak?
– Valami egyszerűt. Valami igazit.
Szeretlek! – suttogom gondolkodás nélkül, újra megdöbbentve magamat.(…)
– Mit mondtál? – kérdezi, de a tekintete azt jelzi, hogy jól hallotta.
– Tudod, te azt. Valami olyasmit, hogy bírlak.
– Aha. – Csókot lehel a szám szögletébe, és félresimít az arcomból egy hajtincset. – Én is nagyon, nagyon bírlak.

Kapcsolódó szócikkek: Clara Gardner · Tucker Avery
SzAngelika

Gondolom, a telivér angyalok mind olyan jóképűek, hogy meg kell értük dögleni, de azt eddig nem fogtam fel, hogy ez szó szerint értendő.

Birdie

Mr. Erikson laminált kitűzővel jutalmaz meg, amelynek felirata:
TÚLÉLTEM A PESTISJÁRVÁNYT.
Anyu nagyon büszke lesz majd rám.

Angyalsors sorozat · Összehasonlítás