Seuso-kincs ​rejtélye 4 csillagozás

A titkosszolgálatok harca a római ezüstért
Csupor Tibor: Seuso-kincs rejtélye

A 80-as évek elején a Dunántúlon kabátövre akasztva fejezte be életét egy katona. Fölbecsülhetetlen értékű kincseit elrabolták, külföldre csempészték, majd hamis papírokkal értékesítették azokat. Sokat tudó barátai, ismerősei körében is több rejtélyes haláleset történt. A „szakszerű” kivitelezés miatt alapos a gyanú: a hazai s idegen titkosszolgálatok keze kavarta az eseményeket. A Seuso-művelet része volt annak a gigászi küzdelemnek, mely a hidegháború éveiben az egymásnak feszülő két világrendszer között a láthatatlan szolgálatok között dúlt. Ebből Magyaroszág sem maradt, maradhatott ki. Ám a részleteket mindmáig homály fedi. A könyv hőse erről a titokról igyekszik fellebbenteni a fátylat.

Seuso-rejtély címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Lapcom, 2014

Sünike>!
Csupor Tibor: Seuso-kincs rejtélye

Csupor Tibor: Seuso-kincs rejtélye A titkosszolgálatok harca a római ezüstért

Izgalmas, fordulatos krimi került ki Csupor Tibor tollából. Sokszor nehezen tudtam követni a történetet, de a valóság valószínűleg még kuszább mint ahogy azt az író elképzelte.
Azt hiszem, sosem fog kiderülni, hogyan vitték el az országból „családi ezüstünket”. Örülök, hogy egy része már hazakerült, és csak remélhetem, hogy még több is követi majd.