22. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
64. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján
!

Süsü, ​a sárkány (Süsü 1.) 165 csillagozás

Csukás István: Süsü, a sárkány Csukás István: Süsü, a sárkány Csukás István: Süsü, a sárkány Csukás István: Süsü, a sárkány Csukás István: Süsü, a sárkány
Könyvmolyképző · 3.299 Ft –16% 2.771 Ft
Bookline · 3.299 Ft –15% 2.804 Ft
Régikönyvek.hu · 3.299 Ft –15% 2.804 Ft
Könyvtár

Süsü nem mindennapi sárkány: nincs hét feje, csak egy, nem okád tüzet, csak olyankor, ha például kemencét kell begyújtani, nem aprítja miszlikbe az ellenséget, hanem segít a rászorulókon. Süsü ugyanis – a sárkányhagyománnyal ellentétben – jó sárkány, de olykor gyáva is. Ebből fakadnak azután bajai: sárkánycsaládja kitagadja, és végül a jó királyfi veszi őt pártfogásba, akivel barátságot köt életre-halálra, együtt élnek át különböző mulatságos vagy veszedelmes kalandokat. S végül, amikor a jó királyfi a szép királylány oldalán megtalálja a boldogságot, Süsü, a sárkány is velük marad, mert a jó sárkány számára is adódnak feladatok.

Eredeti megjelenés éve: 1980

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
Könyvmolyképző, Szeged, 2009

Süsü · Torzonborz

Elcserélné vagy eladná

csillagka P
Csukás István: Süsü, a sárkány

Aki a virágot és a pillangót szereti az rossz sárkány nem lehet. Aki Süsüt szereteti az… várjuk csak egy pillanatot, aki nem szereti, olyan nincs! nem lehet ! ha még is van, az azonnal menjen Süsülogiai tanfolyamra és beszélje ki a pszichológusával mi is vele a probléma.
Hol volt még Shrek és a sárkány nevelés amikor Csukás megalkotta a mi kis népnevelőnket aki azóta is bolondítja magába a szíveket, gyerekekét és felnőttekét vegyesen.
Egyszerűen nem szeretnék Süsüből kinőni, mert akkor valami elveszne a lelkemből.

MFKata P
Csukás István: Süsü, a sárkány

Gyerekkorom kedvence :-) Még bakelit lemezen hallgattuk…. Nekem még mindig nagy kedvenc. A fiam egyelőre úgy döntött neki jobban tetszik a mese változata… majd később ;-)

Update: eljött az idő, hogy a fiúk már délután is azt kérdezik, hogy mikor olvasom már Süsüt! Imádják, ahogyan én is!
Bárki bármit mond, Süsüt nem lehet nem szeretni!!!

Light_House
Csukás István: Süsü, a sárkány

Süsü is nagy kedvenc a családban. Nem lehet megunni. Csukás Istvánnak sokat köszönhetünk!

Zsuzsanna_Makai
Csukás István: Süsü, a sárkány

Egyészen sokszor láthattam a mesét a tévében gyerekkoromban, hogy harminc évvel később is emlékeztem egy sztori kivételével mindenre. Petrence király, hogy segített Süsünek visszahordani a hegyet, nna ez totàl új volt, de imádtam.
Maga a grafika zavart egyedül. Ezt azért szebben is meg lehetett volna rajzolni…

Szávitrí SP
Csukás István: Süsü, a sárkány

Azért a Süsü bábfilmen az igazi, azokkal a hangokkal, a remek zenével és dalokkal. Persze jó volt olvasni is, főleg hogy egymásnak olvastuk fel @csakGergő-vel, és a dalokat is elénekeltük, de sokszor képzeltem magam elé a bábokat, hogy most éppen hogy mozognának, és a fejemben hallottam Bodrogi Gyula, Sztankay István és Kaló Flórián hangját. Szóval Csukás István zseniálisat alkotott, de nekem a bábfilm teszi teljessé a Süsü-élményt.
(Az meg milyen, hogy miután ma reggel befejeztem a könyvet, bekapcsoltam a TV-t, miközben ott motoszkált a fejemben a gondolat, hogy de jó lenne, ha most menne a Süsü, és láss csodát, épp az utolsó rész volt! :))

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
ggizi P
Csukás István: Süsü, a sárkány

Remélem senkinek sem kell bemutatni Süsüt. Az imádnivalót! A megunhatatlant! Az egyfejűt!
Ez az örökzöld mindenféle verzióban megvan itthon, hogy bármikor nézhessük, olvashassuk, hallgathassuk (még a bakelitet is ledigitalizáltattam, mert persze a régi lemezjátszónknak már annyi).
Ezen nőttem fel, ezen nőnek a gyerekeim és tuti teszek majd róla, hogy az unokáim is ezen nőjenek fel! :)

Kivételesen azt mondom, hogy a bábfilm az alap, hiszen azokat az imádnivaló dalokat csak így ismerhetjük meg igazán (nem beszélve a legendás szinkronhangokról!). És utána már könnyedén végigénekelgethetjük mi is a mesekönyvet :) (Mint ahogy szerencsétlen gyerekeim sem úszták meg, hogy ne danoljak nekik esténként…:))

És még egy kis személyes (muszáj, bocsi):
Lányom még nem volt két éves, mikor egyik sétánk alkalmával elkezdte darálni az épp szembejövő néniknek:
– Jó napot kívánok! Elnézést kérek a zavarásért, csak azt szeretném kérdezni, hogy…
(az ezt követő ámulatáradatot el lehet képzelni, mint ahogy azt is, ahogy „ártatlanul” mosolyogtam a dicséretekre, hiszen azért itt még messze nem tartottunk a „nevelésben” :)
Két hét múlva esett le, mikor belefutottam egy újabb Süsü-nézésbe, hogy honnan szedte a kiscsaj ezt a dumát…:)))

És az egyik nagy kedvencem (amire a kölyköket lovagoltattam folyton a térdemen:)
Sárgarépa, laboda,
menetel a katona!
Császárkörte, törökmeggy,
a katona vígan megy!
Egy-kettő! Bal-jobb, bal-jobb! Mennek a majmok! Nóóóta!

Kedves Csukás István! Köszönöm!!

krlany I+SMP
Csukás István: Süsü, a sárkány

Örök kedvenc. Természetesen kívülről fújva a dalokat és imádva a bábfilmet majd a sorozatot. Szerintem ő is hungarikum.:)

worsi ASP
Csukás István: Süsü, a sárkány

Süsüt nem lehet nem szeretni. Az elején olyan kis bugyuta volt, de aztán egyre jobban tetszett, pláne, mikor kiderült, hogy ő is tud dühös lenni, nem csak szelíd. Főleg, mivel keménykötésű, nem kellemes, mikor az embert arconcsapják vele… :-D
És ezt én most olvastam hallgattam először végig, voltak benne számomra új részek is! (Hol a többi Csukás Istvánunk?)
(Kétszeresen dedikált példányunk van! :-))

Gabye P
Csukás István: Süsü, a sárkány

..olvasás közben végig szinkronizált a fejemben Bodrogi Gyula és a többiek..

nagy_anikó
Csukás István: Süsü, a sárkány

Mikor a fiam kicsi volt nagy szeretettel néztük a tévében Süsü kalandjait. A könyvet sohasem olvastam, de most úgy gondoltam, hogy a kedvenc meséinket felelevenítem, hisz az unokám lassan egy éves lesz, nemsokára jöhetnek a mesék.
Tetszett az írott változat, még most is fülembe cseng Bodrogi Gyula hangja, ahogy énekeli, hogy „Én vagyok a híres egyfejű a nevem is ennyi csak: Süsü! ”.
A könyvben nagyon sok megmosolyogtató sőt nevettető részt találtam, így felnőtt fejjel.
"– Most következik az orvosi ellátás! Friss levegőn felsöpritek az udvart! Meg letörlitek a port, meg a sok bacilust! De ragyogjon ám minden, mint a hajnali ég! A seprűk ott vannak a sarokban!
A foglyok kézbe fogták a seprűket, és savanyú képpel, ímmál-ámmal sepregettek, csapkodták a port.
A kiskirályfi nézte őket, majd odaszólt Süsünek.
– Miért ilyen szomorúak ezek?
Süsü újra ráförmedt a sepregetőkre.
– Nem bírom nézni azt a szomorú, savanyú képeteket! Énekeljetek!"
Nagyon jó volt újra a mesék birodalmában barangolni.

BookShe

Ó, ha rózsabimbó lehetnék!
Rám szállnának szépen a lepkék!
Kicsi szívem vélük dobogna!
Nem lennék ilyen nagy otromba!

Ezt a vágyam senki se érti,
se gyerek, se nő és se férfi
Senki, senki itt a világon,
mi is az én titkos nagy álmom!

Süsüt kitagadják

sztimi53 P

A csuda vigye el! A nyavalya törje ki! Az ördög szánkázzon a hátán! A holló vájja ki a szemét! A lapos guta üsse meg! A gömbölyű guta üsse meg! Mindenféle guta üsse meg! A mennykő csapjon belé! Nyíljon meg alatta a föld! Verje el a jégeső! Vigye el az árvíz! Temesse be a hó! A hóhér vágja hátba! A tésztakészítő asszony cakkozza ki a fülét! Csináljanak gumipuskát a füléből, és lőjék ki a fejét! A sírásó legyen az utolsó barátja! A… a… a…

28. oldal, A szénégető

sztimi53 P

– Meg a múltkor is azt mondta valaki, hogy olyan magas vagyok, hogy ülve nyalhatnám a holdvilágot!

20. oldal, Süsü találkozik a kóbor királyfival

Uzsonna P

Üdvözöllek, dicső lovag, szép a ruhád, szép a lovad! Mi szél hozott, mondssza, erre, és mi vajon szíved terve?

– Megjöttem!
– Látom! – morgott az apasárkány első feje.
– Mit csináltál az ellenségemmel?! – dirmegett a második feje.
– He?! – dörmögött a harmadik feje, mivel egy kicsit nagyot hallott.
De Süsü csak állt és mosolygott.
Az apasárkányban rettenetes gyanú ébredezett.
– Megnyúztad?! – morgott az első feje.
– Porrá törted a csontját?! – dirmegett a második feje.
– He?! – dörmögött a harmadik feje.
Süsü a fejét rázta minden kérdésre. Majd összeszedte a bátorságát, és megmondta az igazat.
– Gyógyfüvet szedtem neki! Vizes borogatást raktam rá!
Az apasárkány nem hitt a hat fülének.
– Mi?! Mi?! Mi?! – kérdezte mind a három fejével.
– Beteg volt! – védekezett Süsü. – Influenza! Csak nem hagyhattam ott betegen?! De most már meggyógyult!

6. oldal, Süsüt kitagadják

Boglárka_Madar P

Én vagyok a jó királyfi,
könnyű engem megtalálni,
itt vagyok és amott vagyok,
hol nagyok a gondok-bajok!

Erdő, mező, hegy és berek –
azt nézem, hol segíthetek!
Karom erős, szívem vidám,
nincs is több ily királyfi tán!

Emitt sírás? Amott bánat?
Ott termek, s a könny felszárad!
Mosoly nyílik, és dal fakad,
bú, baj, bánat messze szalad!

Én vagyok a jó királyfi,
könnyű engem megtalálni!
Karom erős, szívem vidám,
nincs is több ily királyfi tán!

Süsü találkozik a kóbor királyfival

Boglárka_Madar P

– Mondj egy átkot gyorsan!
– Nőjön be az orra luka! – vágta rá a királyfi.
– Köszönöm! – mondta a szénégető.

A szénégető

Uzsonna P

S büszkén mosolygott, a képe ragyogott, mint egy réztepsi.

Izolda +SP

– Nincs nagyobb csapás, mint a házasság! – jelentette ki a Pék.
A Csizmadia egy pillanatig elgondolkodott, majd azt mondta:
– Nem! A földrengés nagyobb csapás!

Kapcsolódó szócikkek: házasság

Süsü sorozat · Összehasonlítás