Sebaj ​Tóbiás történetek 6. (Sebaj Tóbiás történetek 6.) 19 csillagozás

Tóbiás és a szemtelen légy / Tóbiás a léggömb / Tóbiás a toronyóra
Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1988

32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633161916 · Illusztrálta: Cakó Ferenc

Nikolett0907 P>!
Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6.

Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6. Tóbiás és a szemtelen légy / Tóbiás a léggömb / Tóbiás a toronyóra

Aranyos kis szösszenet, de kicsit elfáradt talán így a hatodik kötetre.
Ugyan ebben a kiadványban is három mese található, de valahogy már nem érzem azt a nagy lelkesedést, ahogy ezeket a „nosztalgia” könyvecskéket forgatni szoktam.

Persze Tóbiás most is hozza a formáját, hiszen hol egy legyet kerget, hol léggömbként lebeg és persze nélküle az idő sem telhet megfelelően.

A maguk műfajában mókás kis történeteket olvashatunk, csak kicsit kopottasabb a megszokottól.

32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633161916 · Illusztrálta: Cakó Ferenc
lenne P>!
Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6.

Jajj… Folyamatosan csalódok a Sebaj Tóbiásokban, pedig annyira szerettem kiskoromban! Csukás István rímei most sem jöttek be, és az első mesének nem tudom megítélni jó-e a vége… Egyébként általában agresszívek a mesében szereplők. Jól belapul a gyurma.

eeszter>!
Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6.

Így a 6. részt olvasva is elcsodálkozom azon, hogy mennyivel jobb ez a történet könyvben, mint annak idején rajzfilmen (azt ki nem állhattam :D )! Ötletes, vicces, jópofa, különösen, ha valaki szereti a rímekbe szedett sorokat.

Jeffi P>!
Csukás István: Sebaj Tóbiás történetek 6.

Én ezt még a tv-ben is láttam :D Nagyon szerettem :)

lenne P>!

Tóbiás a napra vágyva