15. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
16. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján
29. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Szegény ​Gombóc Artúr (Pom Pom meséi 1.) 185 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Pom Pom különös szokása, hogy gazdáját, Bogyót elkíséri az iskolába. Ül Bogyó fején, és mesél. Ezúttal Gombóc Artúrról, a csokoládéimádó madárról, aki a bűvös élvezettől annyira meghízott, hogy nem képes elrepülni a többi madárral együtt Afrikába. Hogyan jutott el mégis a költöző madarak telelőhelyére, erről szól a vidám történet, melyet Sajdik Ferenc rajzaival adunk közre.

Eredeti megjelenés éve: 1979

32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452227 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gombóc Artúr · Pom Pom · Picur

Nikolett0907 P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

„(…)mert ha lehet, legelőször mindig az örömöt keressük. A bánat meg a szívfájdalom még ráér!”

Annyira örülök, hogy ráleltem erre a kötetre nem is olyan régen.
Pom Pom meséi végig kísérték a gyermeki éveimet és mindig kapható voltam egy kellemes, vidám történetre.
Felnőttként nosztalgiából is elkezdtem gyűjteni a régi kedvenc meséimet és olyan jó érzés volt olvasni Gombóc Artúrról.
Szegény kemény lemondásokkal teli időszakot él át, hogy a fogyókúra szigorú szabályainak megfeleljen, csupán a csokoládé az egyetlen vigasza, de hát enni mégis csak kell valamit, nem igaz?
Rövid, de annál tartalmasabb mese egy cuki gombóc madárról, akinél már csak a csokit lehet jobban szeretni.

Kedvenc!♥

Móra, Budapest, 1979
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631116972 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Gombóc Artúr egyszerűen zseniális. Ahogy a Szex és New York a Manolo Blahnik cipőknek, úgy Artúr a csokoládénak teremtett kultuszt, mintegy hitvallást adva ezzel a csokoládéimádóknak.
Megtanított minket a lemondásra, kivéve a csokoládét.
Felvértezett minket kalandvággyal (Irány Afrika!), és kitanított minket a praktikus csomagolás áhított titkaira (minden esetben a nagyobb bőröndöt rakd tele csokoládéval!)
És még kidolgozta az Artúr-féle fogyókúrás módszert is. (Norbi ehhez képest smafu!)
Én csak azt sajnáltam, hogy annyiszor ledagadtozták szegényt. Talán inkább telt idomú, vagy derékban kissé erős.;)

pannik>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Csukás István emlékolvasást tartok és ehhez a Pom Pom meséit választottam (többek között).
Drága jó Csukás István, hát milyen zseniális karaktert alkottál nekünk Gombóc Artúr személyében? Áldjon meg érte az ég, hogy olvashatjuk a zseniális meséidet.
Ez a rész remekbe szabott és nagyon szépen kidolgozott.
Gombóc Artúr neve fogalommá vált és egybe forrt a csokoládéval. Ebben a részben abszolút főszereplő, mondhatnám viszi a prímet. Nagyon tetszett a speciális fogyókúra módszere amit áldozatos munkával dolgozott ki és tartja is, valamint az utazás nehézségei :D Megnevettetett a sok ötlet, a kitartás amivel célja felé tart, keményen fogyókúrázik, szó se róla tényleg mindenről lemondott :D :D csak a csokoládé, na az az egy dolog amiről lehetetlen lemondania. Továbbá kitartóan keresi az alternatív utazási lehetőségeket, hogy nehogy a csokoládéról le kelljen mondani.

Mestermű, le a kalappal, minden gyereknek és felnőttnek olvasnia kellene, ha egy kis vidámságra vágyik.

csgabi P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Elöljáróban annyit, hogy én is szeretem a csokoládét. No, nem mindenféle csokoládét, és nem minden mennyiségben, de szeretem. :-) Gombóc Artúr története nagyon aranyos kis mese volt, és Artúr a kedvenc szereplőm is a Pom Pom meséi sorozatban: kedves, jólelkű, barátságos, aranyos madár. Csak hát szereti a csokoládét – túlságosan is. Látszik ám, hogy most felnőtt fejjel olvastam a történetet. Gyerekkoromban nem törtem a fejem a mondanivalón, nem akartam levonni a tanulságokat sem; csupán rendkívül jól szórakoztam a mesén, és élveztem a kiváló illusztrációt.
Szegény Gombóc Artúr bizony nagy nehezen jutott csak el Afrikába, de – lássuk be – ennek ő maga volt az oka. Nem kellett volna egészségtelenül táplálkoznia, és a mozgásszegény életmód sem segített sokat a súlyproblémáin. Ó, ez most nagyon komolyan hangzik, de hát így van. Imádom ezt a mesét, de a tanulság: éljünk egészségesebben (és ez nekem magamnak is szól, mivel nekem is van némi felesleges plusz kilóm).
Viszont azt persze nem garantálja semmi, hogy akkor eljutunk Afrikába, de egészségesebben hosszabb lehet az életünk, és ha hosszabb ideig élnünk, több időnk és így több esélyünk van arra, hogy eljussunk a fekete kontinensre. :-)

Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Csukás István történetein nőttem fel, nem véletlenül …
Pom Pom meséi egyszerűen zseniálisak!!!! Gombóc Artúr pedig egy szempontból tuti, hogy olyan, mint én…
”A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a lapos csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.”

Ferger_Jolcsi P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Nagyon aranyos történet. Mindig is szerettem Pom Pom meséit, bár eddig csak a tvben volt szerencsém hozzájuk, így gondoltam, most nekiállok és elolvasom a róluk írt könyvsorozatot is. Szegény Gombóc Artúr igen nehéz megpróbáltatásokon esik át, mire eljut Afrikába, hogy ott vészelje át a telet. De mire eljut végre úti céljához, addigra indulhat is vissza….

Deziréé>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Gombóc Artúr, te vagy az egyik legszimpatikusabb karakter ebben a mesében és nem csak azért mert annyira szereted a csokit. És aki ennyire szereti a csokit, mint te az rossz ember…. akarom mondani madár nem lehet.
Egyik legjobb mese a világon még mindig.

ap358 P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Egyszerűen fantasztikus, igazi magyar mese. Már kiskoromban is imádtam, de csak a könyveket, a mesefilm nem tudott lekötni. Aranyosan és egyben szarkasztikusan mutatja be az édesség egyik hátrányát, nem hiába sokak kedvence Gombóc Artúr.

Trudiz >!
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Az első sorokat szinte kívülről fújja az ember.
Ez valami pazar kis mese. Annyit lehet rajta vidámkodni :) Újabb és újabb poénok.. tetszett! :)

krlany IP>!

Addig is, míg elindulnak, majszolgatta a csokoládét, illetve fogyókúrázott, mivel semmi mást nem evett, csak csokoládét!

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Gombóc Artúr
krlany IP>!

Hogy ki is Pom Pom? Hogy nem ismeritek? Ó, igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan! Bámulatosan tudja változtatni az alakját! Ha akarja, olyan, mint a szőrpamacs vagy paróka vagy egyujjas, kifordított bundakesztyű vagy szobafestő pemzli, vagy papucs orrán pamutbojt. Most leginkább egy szőrsapkához hasonlít, ahogy ül az ágon. Föl-le, föl-le jár, mivel egy kis szellő hintáztatja az ágat.

Kapcsolódó szócikkek: Pom Pom
krlany IP>!

Hogy mi mindenről mondott már le!
Lemondott a vízről, a tejről, a teáról, a főzelékről, a kenyérről, a sóról, az almáról, a körtéről, a narancsról, a citromról, a kóláról, lassan már mindenről lemondott, kivéve a csokoládét.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · lemondás
bonnie9 P>!

Ha megkérdezték tőle, hogy milyen csokoládét szeret a legjobban, habozás nélkül fújta, mint aki éjjel-nappal ezen töri a fejét.
A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Gombóc Artúr
Habók P>!

Legjobb, ha azzal kezdem, hogy mi volt a legnagyobb szívfájdalma Gombóc Artúrnak!
De ez se igazán jó kezdet, mert ha lehet, legelőször mindig az örömöt keressük. A bánat meg a szívfájdalom még ráér!

Madama_Butterfly>!

Gombóc Artúr a világon mindennél jobban szerette a csokoládét.

Madama_Butterfly>!

Mikor nem a csokoládéra gondol, akkor a fogyókúrára gondol.

jezsek P>!

És mi volt a legnagyobb bánata Gombóc Artúrnak?
Hogy minden hiába, mert csak hízik, csak kövéredik, csak dagad, pedig keményen és összepréselt csőrrel fogyókúrázik!
Mikor nem a csokoládéra gondol, akkor a fogyókúrára gondol!

Kapcsolódó szócikkek: fogyókúra · Gombóc Artúr
Csoszi>!

De ez se igazán jó kezdet, mert, ha lehet, legelőször mindig az örömöt keressük! A bánat meg a szívfájdalom ráér!

Kapcsolódó szócikkek: bánat · öröm
konyvolvaso>!

– Aha! – mondta, mikor meglátta Gombóc Artúrt a repülőgép farkán. – Ettől a dagadttól nem tudunk repülni! Azonnal gyere le onnan!
Gombóc Artúr lemászott, a repülő zümmögve eltűnt a levegőben.
„Haj! Haj!” – sóhajtozott Gombóc Artúr. – „Hogy jutok én Afrikába?”
Aztán eszébe jutott valami, s rögtön vidámabb lett: „Hogyan? Hát hajón!”

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás