7. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
7. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
14. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Szegény ​Gombóc Artúr (Pom Pom meséi 1.) 131 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Pom Pom különös szokása, hogy gazdáját, Bogyót elkíséri az iskolába. Ül Bogyó fején, és mesél. Ezúttal Gombóc Artúrról, a csokoládéimádó madárról, aki a bűvös élvezettől annyira meghízott, hogy nem képes elrepülni a többi madárral együtt Afrikába. Hogyan jutott el mégis a költöző madarak telelőhelyére, erről szól a vidám történet, melyet Sajdik Ferenc rajzaival adunk közre.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
Móra, Budapest, 1979
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631116972 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gombóc Artúr · Pom Pom · Picur

Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Gombóc Artúr egyszerűen zseniális. Ahogy a Szex és New York a Manolo Blahnik cipőknek, úgy Artúr a csokoládénak teremtett kultuszt, mintegy hitvallást adva ezzel a csokoládéimádóknak.
Megtanított minket a lemondásra, kivéve a csokoládét.
Felvértezett minket kalandvággyal (Irány Afrika!), és kitanított minket a praktikus csomagolás áhított titkaira (minden esetben a nagyobb bőröndöt rakd tele csokoládéval!)
És még kidolgozta az Artúr-féle fogyókúrás módszert is. (Norbi ehhez képest smafu!)
Én csak azt sajnáltam, hogy annyiszor ledagadtozták szegényt. Talán inkább telt idomú, vagy derékban kissé erős.;)

csgabi MP
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Elöljáróban annyit, hogy én is szeretem a csokoládét. No, nem mindenféle csokoládét, és nem minden mennyiségben, de szeretem. :-) Gombóc Artúr története nagyon aranyos kis mese volt, és Artúr a kedvenc szereplőm is a Pom Pom meséi sorozatban: kedves, jólelkű, barátságos, aranyos madár. Csak hát szereti a csokoládét – túlságosan is. Látszik ám, hogy most felnőtt fejjel olvastam a történetet. Gyerekkoromban nem törtem a fejem a mondanivalón, nem akartam levonni a tanulságokat sem; csupán rendkívül jól szórakoztam a mesén, és élveztem a kiváló illusztrációt.
Szegény Gombóc Artúr bizony nagy nehezen jutott csak el Afrikába, de – lássuk be – ennek ő maga volt az oka. Nem kellett volna egészségtelenül táplálkoznia, és a mozgásszegény életmód sem segített sokat a súlyproblémáin. Ó, ez most nagyon komolyan hangzik, de hát így van. Imádom ezt a mesét, de a tanulság: éljünk egészségesebben (és ez nekem magamnak is szól, mivel nekem is van némi felesleges plusz kilóm).
Viszont azt persze nem garantálja semmi, hogy akkor eljutunk Afrikába, de egészségesebben hosszabb lehet az életünk, és ha hosszabb ideig élnünk, több időnk és így több esélyünk van arra, hogy eljussunk a fekete kontinensre. :-)

Ferger_Jolcsi P
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Nagyon aranyos történet. Mindig is szerettem Pom Pom meséit, bár eddig csak a tvben volt szerencsém hozzájuk, így gondoltam, most nekiállok és elolvasom a róluk írt könyvsorozatot is. Szegény Gombóc Artúr igen nehéz megpróbáltatásokon esik át, mire eljut Afrikába, hogy ott vészelje át a telet. De mire eljut végre úti céljához, addigra indulhat is vissza….

Deziréé
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Gombóc Artúr, te vagy az egyik legszimpatikusabb karakter ebben a mesében és nem csak azért mert annyira szereted a csokit. És aki ennyire szereti a csokit, mint te az rossz ember…. akarom mondani madár nem lehet.
Egyik legjobb mese a világon még mindig.

Trudiz
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Az első sorokat szinte kívülről fújja az ember.
Ez valami pazar kis mese. Annyit lehet rajta vidámkodni :) Újabb és újabb poénok.. tetszett! :)

sztimi53 P
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Szegény Gombóc Artúr. Súlyos eset. Lemondott már mindenről, fogyókúrázik, csak egy valamiről nem bír leállni és ez a valami: a csokoládé. Azért egy valamiben nagyon hasonlítunk. Artúr meg én. A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét…

bonnie9 +SP
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

A fejemben a kezdő szavak akarva-akaratlanul is Petrik József (Pom Pom és Bütyök) hangján szólalnak meg. Még hangsúlyozni is úgy hangsúlyozok…
Nekem nosztalgia, nekik újdonság, mindenesetre mindenki jól szórakozik.
Szeretem benne az ismétlődő részeket, ugyanúgy vissza-vissza csengenek a mondatok, mint Vackornál az óvodában. A gyerekek élvezik a sok járművet, amin drága madarunk szerencsét próbál. Én pedig együttérzően sóhajtozom szegény Gombóc Artúrral, hogy „Haj! Haj!", hogyan is jut el ő Afrikába…
Sokáig gondolkodtam, mit kezdjek a „dagadtozással”. Először összeszaladt a szemöldököm, aztán morfondírozni kezdtem. Abban az időben sok olyan kifejezés volt, amik simán közszájon forogtak (sokszor akár különösebb rosszindulat nélkül), ma pedig befogott füllel védjük gyermekeinket tőle. Nem, én sem szeretném, ha a két fiam egy teltebb kisgyerek láttán hangos dagatozásba kezdene, de végül arra a következtetésre jutottam, hogy ez sem igényel több magyarázatot, nagyobb odafigyelést, mint népmeséink bizonyos elemei (a családban csattogó pofonok, a különböző morbid gyilkosságok és hasonlók).
Ez egy jó mese, szerethető karakterekkel és szerethető rajzokkal.

Móra, Budapest, 1979
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631116972 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
clarisssa P
Csukás István: Pom Pom meséi – Szegény Gombóc Artúr

Hatalmas, csokimaszatos kezű/szárnyú pacsi a legnagyobb csokiimádónak, a minden idők legklasszabb fogyókúráját kitaláló Gombóc Artúrnak! :)
Szuper ötlet, szuper mese, de felnőtt fejjel már egy csokimorzsányit mégis kevésnek éreztem… Nem baj, a hiányzó fél csillagot odateszem mellé marcipános csokiszív formájában… véletlenül épp van itt mellettem felbontva egy doboznyi… talán ennek még jobban is örül majd, mint a csillagoknak. :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2010

krlany I+SMP

Hogy ki is Pom Pom? Hogy nem ismeritek? Ó, igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan! Bámulatosan tudja változtatni az alakját! Ha akarja, olyan, mint a szőrpamacs vagy paróka vagy egyujjas, kifordított bundakesztyű vagy szobafestő pemzli, vagy papucs orrán pamutbojt. Most leginkább egy szőrsapkához hasonlít, ahogy ül az ágon. Föl-le, föl-le jár, mivel egy kis szellő hintáztatja az ágat.

Kapcsolódó szócikkek: Pom Pom
krlany I+SMP

Addig is, míg elindulnak, majszolgatta a csokoládét, illetve fogyókúrázott, mivel semmi mást nem evett, csak csokoládét!

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Gombóc Artúr
krlany I+SMP

Hogy mi mindenről mondott már le!
Lemondott a vízről, a tejről, a teáról, a főzelékről, a kenyérről, a sóról, az almáról, a körtéről, a narancsról, a citromról, a kóláról, lassan már mindenről lemondott, kivéve a csokoládét.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · lemondás
bonnie9 +SP

Ha megkérdezték tőle, hogy milyen csokoládét szeret a legjobban, habozás nélkül fújta, mint aki éjjel-nappal ezen töri a fejét.
A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé · Gombóc Artúr
Habók P

Legjobb, ha azzal kezdem, hogy mi volt a legnagyobb szívfájdalma Gombóc Artúrnak!
De ez se igazán jó kezdet, mert ha lehet, legelőször mindig az örömöt keressük. A bánat meg a szívfájdalom még ráér!

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr
Csoszi

De ez se igazán jó kezdet, mert, ha lehet, legelőször mindig az örömöt keressük! A bánat meg a szívfájdalom ráér!

Kapcsolódó szócikkek: bánat · öröm
jezsek P

És mi volt a legnagyobb bánata Gombóc Artúrnak?
Hogy minden hiába, mert csak hízik, csak kövéredik, csak dagad, pedig keményen és összepréselt csőrrel fogyókúrázik!
Mikor nem a csokoládéra gondol, akkor a fogyókúrára gondol!

Kapcsolódó szócikkek: fogyókúra · Gombóc Artúr
konyvolvaso

– Aha! – mondta, mikor meglátta Gombóc Artúrt a repülőgép farkán. – Ettől a dagadttól nem tudunk repülni! Azonnal gyere le onnan!
Gombóc Artúr lemászott, a repülő zümmögve eltűnt a levegőben.
„Haj! Haj!” – sóhajtozott Gombóc Artúr. – „Hogy jutok én Afrikába?”
Aztán eszébe jutott valami, s rögtön vidámabb lett: „Hogyan? Hát hajón!”

Trudiz

Majd szép lassan megyek. Az iskola megvár.

Kapcsolódó szócikkek: Picur
konyvolvaso

A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a lapos csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.

Kapcsolódó szócikkek: csokoládé

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás