Lesbőltámadó ​Ruhaszárítókötél (Pom Pom meséi 9.) 54 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Pom Pom ül az ágon, egy szép hosszú ágon, és mindennap várja Picurt. Sapkaként a fejére ül, és amíg mennek az iskolába, mesél. Eddig mesélt: Szegény Gombóc Artúrról, Radírpókról, Festéktüsszentő Hapci Benőről, Bátor Tintanyúlról, Madárvédő Golyókapkodóról, Civakodó Cipőikrekről, Ásító Szörnyetegről és Óriástüdejű Levegőfújóról.
De mit mesél Lesbőltámadó Ruhaszárítókötélről egy faágon gubbasztó szőrsapka?
Hallgasd csak…

A lesből támadó ruhaszárító kötél címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
Könyvmolyképző, Budapest, 2012

Dénes_Gabriella >!
Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Csak magam tudom ismételni: off. Egy leselkedő és mindent összecsomózó kötélnek is lehet nagy haszna, ha megtalálja A Helyét. Na de addig…

kinga133>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Gombóc Artúr mindent megold, még egy ruhaszárítókötél sem fog ki rajta. :-) Nagyon aranyos volt ez a rész is. Igen, még így felnőttfejjel is. :-) Máris jól indul a napom, mert mosolyt és örömet kaptam a szöveg és az illusztrációk által. Szeretem Csukás István fantáziáját és a nagy szívét.

Annamária_Seres P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Gombóc Artúr ismét segít, hogy a Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél is megtalálja a helyét.

Bookaholic77>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Pom Pom-ot egy szalaggal rá kellett kötnie Picur állára, nehogy elveszítsék egymást. Hiszen a Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél mindent magával sordor. Ő, aki egykor egy nyugdíjasnál volt, mint közönséges kötél. Egyszer azonban felbosszantotta őt a postás, egy kutya, egy macska, akiknél úgy felhúzta magát, hogy azóta lesből támad. Gombóc Artúrnak szüksége volt egy kötélre a mosott ruhái miatt, így összehajtotta és magával vitte.

BoneB P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Lesbőltámadó Ruhaszárítókötél

Szentül meg voltam győződve, hogy én ezt már olvastam és jelöltem is, de valahogy eltűnt, vagy a memóriámmal van baj.
Mint minden PomPom mese ez is jól végződött, szerencsére meg lett szegény ruhaszárítókötél méltó helye is. Különben ki tudja mit művelt volna még a városban.

Up: Közben rájöttem, hogy memóriám szerencsére rendben van. :) Csak két címmel van fent a könyv: https://moly.hu/konyvek/csukas-istvan-pom-pom-mesei-a-lesbol-tamado-ruhaszarito-kotel

Millázs>!

Már a címén nevettek! :D
Meg kell hagyni, a legveszélyesebb fajtáról is van szó. Vigyázni kell vele!

Izolda P>!

– Ezt nem tűrhetjük tovább! Valamit csinálni kell! Garázda huligán! Bántja a kisebbeket! Gyere, felhívjuk a tűzoltókat!
– Miért a tűzoltókat? – kérdezte Pom Pom, ahogy futottak a telefonfülkéhez.
– Azért, mert ez itt egy elemi csapás! – válaszolta Picur.

Bookaholic77>!

Te is kapaszkodj! Mindenki kapaszkodjon! Általános kapaszkodás! Világméretű fogódzkodás!

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás