Civakodó ​Cipőikrek (Pom Pom meséi 6.) 44 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Pom Pom ül az ágon, egy szép hosszú ágon, és mindennap várja Picurt. Sapkaként a fejére ül, és amíg mennek az iskolába, mesél. Eddig mesélt: Szegény Gombóc Artúrról, Radírpókról, Festéktüsszentő Hapci Benőről, Bátor Tintanyúlról és Madárvédő Golyókapkodóról.

Hogy mit mesél Civakodó Cipőikrekről egy faágon gubbasztó szőrsapka? Hallgasd csak…

A civakodó cipőikrek címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Könyvmolyképző, Szeged, 2022
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Könyvmolyképző, Szeged, 2011

Paulina_Sándorné P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Pom Pomot azt hiszem csak szeretni lehet. Nagy-nagy kedvenc gyermekkorom óta spoiler Szinte hallom a hangját olvasás közben. Nagy kedvenc a meséből még Gombóc Artúr, a csoki iránti vonzalmunk összeköt. Viccesek voltak a cipők, kis butuskák. De szerencsére tanulékonyak.

Szávitrí P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Nem vagyok egy Pom Pom rajongó, de ez egész aranyos volt. Lehet, hogy tényleg van benne valami, hogy minden jó történet Gombóc Artúrral kezdődik. A cipőboltos szövege kifejezetten tetszett.

Kuri_Szilvia P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Még előttem van a mesefilm, és most is eltöprengek rajta, hogy nekem miért nem volt egy ilyen „parókám”. Mennyivel gyorsabban teltek volna a séták az iskolába. Imádom mindegyik történetét. Hogy mi kerekedhet ki egy elszolt mondatból, vagy ebben az esetben egy nem észrevett új cipőből. Imádom ahogy Picur igazi hölgyként kikéri magának, hogy az illegetés ellenére nem vette észre mi változott rajta.

Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Picur a szülinapjára kapott egy csodaszép cipőt, de sajnos szorította a lábát. Innen eszébe jutott Pom Pomnak a cipőikrek története. Gombóc Artúrnak szüksége volt cipőre a hideg miatt, így vett egy pöttyös cipőt magának. Miután hazaért a vásárlásból, szépen letette a cipőket, nehogy összekeverje őket, amit az ikrek meghallottak, és jól össze is vesztek. Végül Artúr besokalt és kidobta a cipőket, amiket végül Órarugógerincű Felpattanó kivette őket a kukából. Ezután az ikrek Artúr után szaladtak és megígérték, hogy soha többet nem fognak civakodni. Jókat mosolyogtam ezen a történeten (is).

Kollarmary P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

„Hogy kicsoda Pom-Pom? Hát nem ismertek?” Hányszor hallgattam gyerekként… Imádtam és ma is nagy kedvenc. Ezt a részt nem olvastam anno, most új volt a történet.

repe993 P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Egyszer már megpróbálkoztunk Pom Pom meséivel, de akkor még nem ment át. Nem mondom, hogy most osztatlan lelkesedést váltott ki, de Kiskrampó becsülettel végighallgatta, kérdéseket tett fel a történettel kapcsolatban, talán még viccesnek is találta itt-ott, de egyelőre/továbbra sem lesz kedvenc. Azt még midnig várnunk kell egy cseppet.

Annamária_Seres P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Ez a rész nagyon intenzíven megmaradt az emlékezetemben. Mikor elkezdtük olvasni, beugrott, hogy esti meseként néztem, és beugrott a történet vége is. Pedig nem most volt, hogy esti meséhez ültem le a készülék elé.
A kedvencem, Gombóc Artúr, aki most lekéste az Afrikába való utazást (vándorlást), hogy ne fázzon vett esernyőt, sálat, sapkát és a szóban forgó cipőt. Vicces történet, egyik legjobb a sorozatból idáig.

anitha P>!
Csukás István: Pom Pom meséi – Civakodó Cipőikrek

Ez is egy kedvenc lett most, pedig erre valahogy nem is emlékszem korábbról.
Biztos sokat nyomott nálam a latba, hogy pont Gombóc Artúr lábán civakodnak a cipők. :)
Micsoda vita arról, hogy akkor ki is a jobb, nem pedig a jobb. :)

Bookaholic77 >!

Mindjárt megpukkadok! Meg szétrepedek! Még hogy te vagy a jobb! Te tyúkszemdörzsölő! Te kaptafapusztító!

Bookaholic77 >!

Ahogy ott ült meg nyögött, látja ám, hogy a két cipő a levegőben is rugdossa egymást!

Kuri_Szilvia P>!

– Szabad a gazda! Mondd meg!
Picur toppantott egyet, s mérgesen nézett Pom Pomra.
– Pedig majd kiszúrja a szemed! És ezért forogtam, és ezért billegtem. Tegnap volt a születésnapom, és ezt a gyönyörű cipőt kaptam ajándékba. És te észre sem vetted, és rá se füttyentettél, még azt se mondtad, hogy ó! Vagy hogy hű! Vagy hogy nahát!
Pom Pom elszégyellte magát.
– Ne haragudj! Ma nagyon vaksi vagyok. De most már látom. És igazán gyönyörű! És fütty, milyen gyönyörű! És ó, be gyönyörű! És hű, de szép! És nahát, hogy milyen pompás cipő!

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás