15. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
17. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján
29. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​radírpók (Pom Pom meséi 2.) 104 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Kedves ismerősötök Bogyó, akit a „Pom Pom meséi” első kötetéből már biztosan megszerettetek, újabb kalandra indul. Ezúttal a kislány kíváncsi, nagyevő barátja, Gombóc Artúr, egy állatkereskedő karmai közé kerül. Hogyan sikerült megszabadítani őt Radírpók segítségével, erről szól a kis kötet.

Radírpók címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452234 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Móra, Budapest, 1979
32 oldal · ISBN: 9631118223 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gombóc Artúr · Pom Pom · Radírpók · Picur

Juci P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Nekem már az biztosítja a magasfokú szórakozást, amikor a fiam kimondja, hogy „Ladílpók”. (Ha genya vagyok, utánamondom, és akkor még azt is mondja, hogy „Nem Ladílpók, anya, hanem Ladílpók!”, és nem érti, mit vinnyogok.) :) Ebben a részben látszik, hogy Picur valamilyen segítő foglalkozást fog választani, amikor felnő; a poszttraumás stressztől szenvedő zebrán és oroszlánon lakonikus válaszaival segít, a Radírpóknak pedig, aki tulajdonképpen egy kozmikus méretű természeti csapás kis testbe zárva, pályaválasztási tanáccsal is tud szolgálni.

Deziréé
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Gyerekként rengeteg Pom-pom mesét láttam már a tv-ben, de néhányat nem ismertem, pl. A radírpók történetét.
Nagyon jó mese, egyik kedvencem.
Csukás István pedig egyik kedvenc íróm. Fantasztikus meséket olvasok mindig tőle.

Kiss_Julianna
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Örök kedvence az unokáknak. Ma itt aludt a nagyobbik, neki volt alvás mese. Már vagy századszor olvastam nekik. De még mindig kedvenc, megnevettet bennünket.

ap358 P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Picur egy igazi pályaválasztási tanácsadó, és néha nem bánnám, ha a sarokban a pókháló egy Radírpókot rejtene.

bodor_regina
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Imádom a pom pom meséket. Szinte álomszerű a kép a fejemben, ahogyan Pom Pom hintázik a faágon fel-és alá, majd sapkaként folytatják az útjukat Picurral.
Így amikor gondolkoztam azon, hogy milyen történetet rendeljek az unokahúgomnak, egyből eszembe jutott. Olvasva is csodálatos, nagyon édes történet, amiben Gombóc Artúr benn ragad egy kalitkában, és a madarász vitaminokkal eteti csokoládé helyett. Tűrhetetlen!
Picur és Pom Pom elindulnak útjukon, hogy megleljék a radírpókot. szegény áldozatok, akiken nyomott hagyott a radírpók, őket azért kicsit megsajnáltam
Szerintem nagyon aranyos, szép régies az illusztrációja, olvastatja magát, sőt még te is izgulsz, hogy vajon sikerül-e megtalálni a Radírpókot.

Droci P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Jajj most olyan édesen jól esett ez a mese nekem. Valahogy sosem tudok ráunni Csukás István alkotásaira, ezek olyan örök darabok, előhozzák a gyermeki pillanatokat, a mélázásokat, a mesébe való beleélésemet. Nem fogom ezt kinőni soha. Csak azt remélem, hogy ezeket a klasszikus meséket még lesz alkalmam saját csemetéimnek is megmutatni, mert ezek kinőhetetlenek és el nem felejthetetlenek. :)
Nem mindegyik részre emlékszem szó szerint, csak homályos foltjaim vannak és ez pont egy olyan darab volt, amire egyáltalán nem emlékeztem. Édesen kis aranyos okból indul el a történet, Radírpók kutatása és közben mozzanatok mutatják, hogy mire is jó egy radírpók. :P Néha én is szívesen kitörölnék ezt – azt kicsiny életem darabkájából.
@Klitty tökéletes választás volt, most már csak azon bánkódom, hogy nincs meg a következő :) :P De egyértelműen muszáj begyűjtenem, nem kérdés.

Habók P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

„Haj haj – sóhajtozott Gombóc Artúr”! „Micoda capász! Micoda capász!” – régen olvastam magamnak, aztán olvastam sok-sok gyereknek, és összekacsintva idézgettük a megfelelő pillanatokban. Pom Pom megunhatatlan.

Droci P

Hogy kicsoda Pom Pom? Talán már ismeritek. Vagy nem? Ó, igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan! Bámulatosan tudja változtatni az alakját! Ha akarja olyan, mint a szőrpamacs vagy paróka vagy egyujjas kifordított bundakesztyű vagy szobafestő pemzli vagy papucs orrán a pamutbojt!

Kapcsolódó szócikkek: Pom Pom
Habók P

– Radírpók!
– Tessék! – hangzott a lyukból.
– Hova mész? – kérdezte Picur.
– Ausztráliába! – mondta Radírpók.
– Miért éppen Ausztráliába? – hökkent meg Picur.
– Mert az van szemben! Átfúrom a földgolyót és kipottyanok Ausztráliában. Különben mit akarsz?

Kapcsolódó szócikkek: Picur · Radírpók
BookShe

Egyszer csak Picur hirtelen megállt, és a homlokára csapott, vagyis Pom Pomra, aki kicsit előrecsúszott a fején.
– Gombóc Artúr!
Pom Pom is felkiáltott, hiszen épp az előbb csaptak rá:
– Az ám! Jaj! – Majd kicsit hátrább húzódott Picur fején, és megkérdezte: – Mi van Gombóc Artúrral?
– Az van Gombóc Artúrral, hogy nem tudom, mi van vele! Nem látom sehol! – válaszolta Picur. – Hova tűnt, és hol van? Ez az! Ezért vagyok nyugtalan!
És újra a homlokára csapott, de Pom Pom egészen lecsúszott a bal fülére, úgy hogy nem lett semmi baj.

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr · Picur · Pom Pom
konyvolvaso

– Itt csak Radírpók segíthet – súgta Pom Pom.
– De hogyan találjuk meg? – kérdezte Picur.
– Követjük a nyomát! Ugyanis amin Radírpók végigmászik, azt leradírozza.

Kapcsolódó szócikkek: Picur · Pom Pom
Szelén P

És most már sóhajtozhatok? Könnyebben telik úgy az idő, meg nem érzem annyira az éhséget!

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr
tmezo P

– Mi tetszik?
– Azt a kövér madarat kérem! – mondta Picur, és a kirakatban gubbasztó Gombóc Artúrra mutatott.
– Nem eladó! – mondta a kopasz. – Ő a cég reklámja. A madárbolt büszkesége. Képzeld, egyetlen éjszaka ilyen szép dagadtra hízott a speciális vitaminkeverékemtől. Az ám! Bizony! – Örömében ugrálni kezdett, s így kiabált: – Nézzétek csak, milyen kövér!

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr
tmezo P

– Gyere vissza! Segítened kell! Nagyon sürgős!
– Radírozni kell valamit? – kérdezte Radírpók.
– Igen. Egy lakatot. Illetve kettőt.
– Akkor megyek – hallatszott a lyukból. – Ausztrália megvár, nem szalad el! – és kisvártatva kibukkant a lyukból Radírpók feje.
– Gyerünk, gyerünk! – mondta izgatottan. – Most még benne vagyok a radírozásban.

Kapcsolódó szócikkek: Picur · Radírpók

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás