A ​radírpók (Pom Pom meséi 2.) 65 csillagozás

Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Kedves ismerősötök Bogyó, akit a „Pom Pom meséi” első kötetéből már biztosan megszerettetek, újabb kalandra indul. Ezúttal a kislány kíváncsi, nagyevő barátja, Gombóc Artúr, egy állatkereskedő karmai közé kerül. Hogyan sikerült megszabadítani őt Radírpók segítségével, erről szól a kis kötet.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
32 oldal · ISBN: 9789632452234 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Móra, Budapest, 1979
32 oldal · ISBN: 9631118223 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Pom Pom · Picur

Juci P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Nekem már az biztosítja a magasfokú szórakozást, amikor a fiam kimondja, hogy „Ladílpók”. (Ha genya vagyok, utánamondom, és akkor még azt is mondja, hogy „Nem Ladílpók, anya, hanem Ladílpók!”, és nem érti, mit vinnyogok.) :) Ebben a részben látszik, hogy Picur valamilyen segítő foglalkozást fog választani, amikor felnő; a poszttraumás stressztől szenvedő zebrán és oroszlánon lakonikus válaszaival segít, a Radírpóknak pedig, aki tulajdonképpen egy kozmikus méretű természeti csapás kis testbe zárva, pályaválasztási tanáccsal is tud szolgálni.

Droci P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Jajj most olyan édesen jól esett ez a mese nekem. Valahogy sosem tudok ráunni Csukás István alkotásaira, ezek olyan örök darabok, előhozzák a gyermeki pillanatokat, a mélázásokat, a mesébe való beleélésemet. Nem fogom ezt kinőni soha. Csak azt remélem, hogy ezeket a klasszikus meséket még lesz alkalmam saját csemetéimnek is megmutatni, mert ezek kinőhetetlenek és el nem felejthetetlenek. :)
Nem mindegyik részre emlékszem szó szerint, csak homályos foltjaim vannak és ez pont egy olyan darab volt, amire egyáltalán nem emlékeztem. Édesen kis aranyos okból indul el a történet, Radírpók kutatása és közben mozzanatok mutatják, hogy mire is jó egy radírpók. :P Néha én is szívesen kitörölnék ezt – azt kicsiny életem darabkájából.
@Klitty tökéletes választás volt, most már csak azon bánkódom, hogy nincs meg a következő :) :P De egyértelműen muszáj begyűjtenem, nem kérdés.

gregsys P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Az a baj ezekkel a mesékkel, hogy túúúúl rövidek :) Seperc alatt kiolvasom őket, aztán meg hiányérzetem van :) De imádnivalóak. A rajzokat még mindig szeretem bennük, A szövegek meg… huhuhuhúúúúú :D
„-Micoda capász! Micoda capász! Néccétek, még a kici majmok isz kinevetnek! – sopánkodott az oroszlán. – De aszért köszönöm!”
Fergeteges :D

Coffee IP

Hát, ezek hülyék. :D
Radírpók, aki mindent ki tud radírozni? :D Az oroszlán fogát? A gyerek kezéből a fagyit? A fél házat? :)
Mellesleg nagyon édes történet, csak sokszor felröhögtem hangosan. Azért megérdemli az öt csillagot, már szegény Gombóc Artúr miatt is, aki – csóró – mindig a rövidebbet húzza.:)

Paulina_Sándorné
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

Bár félek a pókoktól, ezt az egyet azt hiszem el tudnám viselni. :-) Gombóc Artúr jól megjárta, mert a hasa vezette.

sztimi53 P
Csukás István: Pom Pom meséi – A radírpók

A papucs orrán pamutbojt volt az egyik olyan kifejezés, amit idejekorán megtanultam. De jól jönne néha ez a Radírpók! Lenne ötletem mit kellene eltüntetni. (Csak nekem tűnt fel ez a Bogyó/Picur dolog?)

Droci P

Hogy kicsoda Pom Pom? Talán már ismeritek. Vagy nem? Ó, igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan! Bámulatosan tudja változtatni az alakját! Ha akarja olyan, mint a szőrpamacs vagy paróka vagy egyujjas kifordított bundakesztyű vagy szobafestő pemzli vagy papucs orrán a pamutbojt!

Kapcsolódó szócikkek: Pom Pom
BookShe

Egyszer csak Picur hirtelen megállt, és a homlokára csapott, vagyis Pom Pomra, aki kicsit előrecsúszott a fején.
– Gombóc Artúr!
Pom Pom is felkiáltott, hiszen épp az előbb csaptak rá:
– Az ám! Jaj! – Majd kicsit hátrább húzódott Picur fején, és megkérdezte: – Mi van Gombóc Artúrral?
– Az van Gombóc Artúrral, hogy nem tudom, mi van vele! Nem látom sehol! – válaszolta Picur. – Hova tűnt, és hol van? Ez az! Ezért vagyok nyugtalan!
És újra a homlokára csapott, de Pom Pom egészen lecsúszott a bal fülére, úgy hogy nem lett semmi baj.

Kapcsolódó szócikkek: Picur · Pom Pom
Csoszi P

És most már sóhajtozhatok? Könnyebben telik úgy az idő, meg nem érzem annyira az éhséget!

konyvolvaso

– Itt csak Radírpók segíthet – súgta Pom Pom.
– De hogyan találjuk meg? – kérdezte Picur.
– Követjük a nyomát! Ugyanis amin Radírpók végigmászik, azt leradírozza.

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás