Pom ​Pom legújabb meséi (Pom Pom meséi) 6 csillagozás

Csukás István: Pom Pom legújabb meséi

Hogy kicsoda Pom Pom? Hogy nem ismerjük igazán?

De azért sok mindent tudunk róla! Például szeret az ágon hintázni. Például szeret leselkedni. És nagyon szeret mesélni! Mindenről tud egy mesét, ami az utcán történik, és mindenkiről tud egy mesét, aki él és mozog! De olyanokról is tud egy mesét, ami csak a képzeletünkben létezik, először csak az ő képzeletében, azután mindnyájunk képzeletében. Kitalálja Picur gondolatait, örömeit és vágyait. Teleképzelik és telemesélik a világot, ahogy lassan mennek az iskolába, és a világ rögtön szép lesz, és izgalmas és csodálatos!

Ezt a csodálatos világot álmodja és rajzolja Sajdik Ferenc, és benépesíti fantasztikus figuráival a papírt és a képzeletünket.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572930 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gombóc Artúr

Csukás István: Pom Pom legújabb meséi

Pom Pomban még nem csalódtam. Most is remek – bár most kevesebb benne a régi szereplő, és őket hiányolom. De Gombóc Artúr most is mindent megold, mindent elintéz, mindenkit megszelídít, persze csokoládéevés közben – nem véletlenül ő a kedvencem. Mikulásként igazán hozzám is eljöhetne. És a hátsó borítón az a portré!!!

Paulina_Sándorné P
Csukás István: Pom Pom legújabb meséi

Pom Pom az örök kedvenc. Olvasás közben szinte hallottam olvasás közben, ahogy Pom Pom mondta: Picur megvárhatlak? Szinte még a hangsúlyt is hallottam. :-) Nagyon imádtam a meséket. Örök kedvenc még Gombóc Artúr. Hozzám is jöhetne a csokikkal.

Morn
Csukás István: Pom Pom legújabb meséi

Még mindig nagyon szeretem Csuki bát és a Pom Pom meséket, mert hát azok voltak az elsők tőle (meg természetesen Oriza-Triznyák), no meg Gombóc Artúrban is mindenki magára ismerhet, aki szívesen falatozik egy kis csokoládét lehet most keresek is, úgyis maradt bőven az ünnepi halomból. De. Kicsit gyengébbnek éreztem ezt a kötetet, mintha már Csuki se tudná, milyen fura nevű, nem szokványosan viselkedő eszközöket, lényeket, akármiket találjon ki. Sok volt most ténylegesen az eszköz – hol van már Festéktüsszentő Hapci Benő! –, mindegyik az emberek butasága, rossz bánásmódja miatt vált agresszívvé és került Artúrhoz, aki természetesen csodálatos módon megszelídítette őket. Zavart kicsit ez az egész, nem volt annyira eredeti, no meg Gombóc Artúr is túl nagy szerepet kapott. Jobb volt, mikor még Pom Pom és Bogyó (nagyon nem szeretem, hogy át lett nevezve Picúrnak a rajzfilmsorozat miatt!) is jobban besegített. Már nem is nagyon találkozunk a szereplőkkel, csak hallunk róluk Pom Pomon keresztül.
Ettől függetlenül szórakoztató kis kötet volt, igazi Csuki bás humorral és Sajdik csodálatos rajzaival. A polcomon a helye.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572930 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Marta_Kotai_Szabone
Csukás István: Pom Pom legújabb meséi

Minden egyes pom pom mese varázslatos. Második gyermekkoromat elém általuk.

Habók P

Gombóc Artúr (…) elhatározta, hogy délután sétára indul, és azt is elhatározta, hogy összeköti a kellemest a hasznossal! Vagyis a csokoládébolt felé sétál, így lesz séta is, meg csokoládé is.

Mindentragasztó Rezső

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr
Habók P

Gombóc Artúr mindent tud az utazásról! Hajaj! Utazott ő már minden járművön! Illetve leszállították őt minden járműről.

Jég Kornél

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr
Habók P

– Az egészet ott kell kezdenem, hogy Gombóc Artúr meglőtte a főnyereményt!

Huhogó Dugó

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás