Pom ​Pom meghív uzsonnára (Pom Pom meséi) 30 csillagozás

Szakácskönyv gyerekeknek
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Bogyó boldogan szólt fel Pom Pomnak. – Kész az uzsonna! Van minden! Jöhetnek a vendégek! Pom Pom elégedetten bólintott. – Ugye, milyen egyszerű? Ugye hogy nem is volt nehéz? Mert figyeld meg, egy ügyes szakács, vagy egy ügyes háziasszony mindenből tud ízletes falatokat készíteni! Egy kis kedv is kell hozzá, meg egy kis ész! Kedv van, ész van, uzsonna van! Most teríts meg szépen, hogy a látványban is gyönyörködjenek a vendégek!

Eredeti megjelenés éve: 1986

Pannónia Filmstúdió, Budapest, 1986
60 oldal · ISBN: 9630170213 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gombóc Artúr · Pom Pom

Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

„– A barátság nagyszerű dolog! Nincs szebb dolog a világon!”

Hogy kicsoda Pom Pom? Valószínű csak a mai gyerekek nem ismerik ezt a csupa szív szőrgombócot, ahogy én hívom. Gyermekkorom egyik meghatározó meséje és a mai napig rajongok érte.

Ez a kötet kisebbeknek készült, tele csupa mókával és kacagással, és a receptek sem utolsóak. Én már csak tudom, hiszen nem egy kedvencre leltem olvasásom folyamán.

De van egy recept, amit én kutyultam össze a kötet által ez pedig a következő:

Szeretett bomba recept

Egy kis kanál nosztalgia
Egy evőkanál izgalom
Egy falatka boldogság
Kis késhegyni kacagás
Egy csepp mosoly
Egy nagy adag Csukás István meséiből

Az alapanyagokat öntsd egy nagy tálba és keverd alaposan össze.
És máris kész az édes Szeretett bomba.
Ajánlom mindennapi fogyasztásra, bár akinek sok elfelezheti az adagokat!

Hatalmas kedvenc!♥

Pannónia Filmstúdió, Budapest, 1986
60 oldal · ISBN: 9630170213 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
kratas P>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

A képek aranyosak, a szöveg szintén, a receptektől meg jó éhes lettem, hogy a fene vigye el. Este fél 10-kor!
@Oláh_Zita ebből is főzhetnénk majd, a grillezett, mandulával töltött és baconbe csavart szilva felkeltette az érdeklődésem :)))

Paulina_Sándorné P>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Pom Pom gyermekkori nagy kedvencem. Imádtam ezek a meséket. A szakácskönyvvel nem találkoztam még, de tetszettek az ötletek benne. Meg is éheztem. Főleg a desszertekre.

Ágnes_Bódi_Tamàs>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Kihívás keretén belül olvastam el. Nem terveztem, hogy mesét választok, de miután ez az egy olyan volt, ami a születésem évében jelent meg (1986), így ezzel teljesíttem a havi feladatot.

Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Ma elolvasgattam, bár a recepteket nem végig. Kedvem támadt uzsonnát tartani. =D Kár, hogy Gombóc Artúr nem tudna eljönni… Pedig a kedvéért egész nap sütnék (főzni amúgy sem szeretek =$ remélhetőleg még…). Meg az összes ceruzás firkálást leradíroztam róla, úgyhogy juhéé! =D Amúgy szerintem az első olvasás után kattantam rá nagyon a kiflis katonákra. =)

Lunemorte P>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Jópofa képek vannak a könyvben, bár a benne lévő recepteket nem biztos, hogy egy gyerek el tudná készíteni/sajátítani… :)

Kecsüszo_geiko>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Annyira jó ötlet volt ez a könyv! A tartármártást innen tanultam meg! :D

chilisauce>!
Csukás István – Oroszlán László: Pom Pom meghív uzsonnára

Gyermekkorom egyik kedvence, tényleg több receptet megcsináltunk belőle Anyukámmal vagy egyedül és felnőttkorban is használható :D. Szerintem alap- és örök darab :).

Nikolett0907 P>!

– A barátság nagyszerű dolog! Nincs szebb dolog a világon!

Nikolett0907 P>!

Pom Pom egy ágon ült, és belesett a konyhaablakon.

Kávés rakott piskóta

Hozzávalók: 25 babapiskóta, 15 dkg porcukor, 20 dkg vaj, 3 tojássárgája, 2 evőkanál nescafé, 15-20 szem meggybefőtt, 4 dl tejszínhab, porcukor, 15-20 mogyoró.

Keverd habosra a vajat a cukorral és a tojássárgájával. Add hozzá a kávét. A meggyek magjának helyére tegyél 1-1 mogyorót, és keverd a krémbe.
Egy üvegtál alját boríts be piskótával, erre kend a krémet, majd ismét piskóta, és megint krém következik úgy, hogy a tetején krém legyen.
Tedd rá a cukrozott, felvert tejszínhabot, és jól hűtsd le!

Desszertek

Csokoládés rudacskák

Hozzávalók: 20 dkg étcsokoládé, 20 dkg porcukor, 20 dkg darált mogyoró, 2 tojásfehérje, kókuszreszelék.

Reszeld meg a csokoládét, keverd össze a porcukorral és a darált mogyoróval. Adj hozzá annyi tojásfehérjét, hogy gyúrható legyen. Vizes kézzel gyúrj belőle rudacskákat, és hempergesd meg a kókuszreszelékben. 1-2 napig pihentesd kínálás előtt.

Desszertek

Morn>!

– Jól van, Artúr, nyugodj meg! Lesz édesség is! Tudjuk mi is, hogy akkor teljes egy uzsonna, ha a végén van édesség! Másképpen desszert!
– Mi az a desszert? – kérdezte egyszerre Bogyó és Gombóc Artúr.
Pom Pom most nagyon okos volt, hiszen nála volt a lexikon. Felütötte, és felolvasta.
– Desszert, francia szó. Csemege, nyalánkság. Ezenkívül különféle formákban forgalomba hozott, csomagolt és darabos töltött csokoládé! Értitek?
– Én a nyalánkságot és a csokoládét értem! – bólogatott Gombóc Artúr. – Nekem ennyi elég is!

Kapcsolódó szócikkek: Gombóc Artúr · Pom Pom

Pom Pom meséi sorozat · Összehasonlítás