Mirr-Murr, ​Oriza-Triznyák és a többiek (Mirr-Murr 1-3.) 13 csillagozás

Csukás István: Mirr-Murr, Oriza-Triznyák és a többiek

Csukás István mesehőseit, Mirr-Murrt és Oriza-Triznyákot – a tévé jóvoltából generációk nőttek fel rajtuk – , a két kíváncsi kóbor macskát követhetjük kalandos utazásaik során. Kalandvágyuk a szobából falusi udvarra, onnan a nagyvárosi utcákra űzi őket, bolyonganak a varázserdőben, végül cirkuszművészekként kápráztatják el az ámuló-bámuló közönséget. Kedvességük, bátorságuk, jó szívük mindig kiállja a próbát: hol rajtuk segítenek, hol ők vidítják fel a beteg gyerekeket. Így szereznek egyre több barátot, akik társaikká válnak az úton, vagy emléküket őrzik a szívükben.
Füzesi Zsuzsa szeretetre méltó figurái varázsolják elénk a mese szereplőit.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735077 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Gesta, Budapest, 2005
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639591165 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa

btunde P>!
Csukás István: Mirr-Murr, Oriza-Triznyák és a többiek

Vissza kellett vinnem a könyvtárba, de mindenképp elolvasom majd a másik felét is, ha megszerzem, mert nekem nagyon tetszik. Samu a kedvencem, sajnálom, hogy az elején szerepelt csak inkább. A nagyszülők is remekül szórakoztak rajta, de sajnos a kisfiamat nem kötötte le, többször szóvá tette, hogy miért nincs ez vagy az a rajzon. Szerintem vannak olyan kiadások, amikben több rajz van, nála majd inkább azokkal próbálkozom. Egy meséhez csak egy rajz van ugyanis, azok viszont igazán szépek.

Zsebilany>!
Csukás István: Mirr-Murr, Oriza-Triznyák és a többiek

Hihetetlen szókinccsel gazdagitja a gyerekek szókincsét. Kisgyerekként csak a Halász Jutka féle mesemindást ismertem, kislányomnak olvasva még sokkal sokkal nagyobb élmény. :)

szabreni>!

Ezért érdemes néha fára mászni. A lelki egyensúly miatt. Ha már nagyon kicsinek érzed magad, ripsz-ropsz, fölmászol egy fára, és minden rendben van!

szabreni>!

– Játszunk vagy beszélgetünk? – szólt éles hangon Czirok. – Idő múlik, gumi nyúlik! – tette hozzá.

Mirr-Murr sorozat · Összehasonlítás