Erdőben ​jártam 19 csillagozás

Csukás István: Erdőben jártam Csukás István: Erdőben jártam

A bundám szőrös, kócos és
a talpaim nagyok.
Fő ételem a sárga méz,
a medve én vagyok.
Ha brummogok, hát megremeg
az erdőrengeteg,
bizony, a hangom mily remek,
csak rám füleljetek!

12 oldal · Illusztrálta: Csergezán Pál
Móra, Budapest, 1981

Zsuzsanna_Makai>!

Tüskés hátú sün barátom,
merre jártál, mondd, a nyáron?

Heni_s_BookBar>!
Csukás István: Erdőben jártam

Imádom Csukás István történeteit. <3 Gyönyörű szép leporello és a versikék is tetszenek benne. Nagyon örülök annak, hogy a polcomon tudhatom ezt a csodaszép könyvecskét.

dianna76 P>!
Csukás István: Erdőben jártam

Az új kiadást volt szerencsém kézbe venni, olvasni a könyvtárban. A verset nem ismertem. Igazából nem volt rossz. Az erdei állatokkal ismerkedhetünk. Az illusztrációkban különösen tetszett a süni, és a zenélő, hangszerekkel ábrázolt madártársaság. Viszont a nyúl pofázmánya nem! Kissé gonosznak hatott.

2019.11.04. Elolvastam a régi kiadást is. Ha ezt veszem elsőként a kezembe, öt csillag lett volna. Valahogy itt szerethetőbbek az illusztrációk. A szépségen van a hangsúly, nem a jópofaságon.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
8 oldal · ISBN: 9789633737651 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
V_Bíborka>!
Csukás István: Erdőben jártam

Egyáltalán nem értem, hogy maradhattak ki gyerekkoromban Csukás István könyvei. Az egyetlen, amit ismertem tőle az a Süsü, a sárkány rajzfilm volt. Ez a kis könyvecske is nagyon tetszett az illusztrációkkal együtt. Itt is nagyon tetszik a vers, amiben több erdei állatot ismerhetünk meg. A leginkább a süni és a mókus része tetszett. Ezt a kis könyvecskét is félrerakom unokaöcséimnek.

Pennmenelien P>!
Csukás István: Erdőben jártam

A 20. százados kihívás teljesítéséhez kerestem otthon könyveket és kezembe akadt ez is. Elcsodálkoztam, hogy milyen gyönyörű szavakat használ Csukás István, mármint ezek mind létező dolgok és volt is szerencsém mindegyikhez, de így, versbe szedve még jobbak. Kedvenc egyértelműen a süni :) A rajzok pedig nekem sokkal jobban tetszenek ebben a régebbi (1986-os kiadásban), mint az újabb kiadásban.

Móra, Budapest, 1986
12 oldal · Illusztrálta: Csergezán Pál
Millázs>!
Csukás István: Erdőben jártam

Nagyon régi lapozgató, a képek békebeli időket idéznek, és ezért lesz igen értékes minden lapja. A vers is nagyon aranyos.

Felixa P>!
Csukás István: Erdőben jártam

Egyik kedvenc gyermekkori leporellóm. Nagyon szerettem lapozgatni, utána pedig lerajzolni a benne szereplő állatokat. A képei igazán megragadják a gyerekek tekintetét. Igazi retró kincs a polcomon. :)