Erdőben ​jártam 33 csillagozás

Csukás István: Erdőben jártam Csukás István: Erdőben jártam

A bundám szőrös, kócos és
a talpaim nagyok.
Fő ételem a sárga méz,
a medve én vagyok.
Ha brummogok, hát megremeg
az erdőrengeteg,
bizony, a hangom mily remek,
csak rám füleljetek!

12 oldal · Illusztrálta: Csergezán Pál
Móra, Budapest, 1981

nicosia P>!
Csukás István: Erdőben jártam

A Csergezán Pál féle korábbi kiadást olvasta most, de a könyvtárunkban megvan az új is. Ég és a föld a különbség. A Csergezán féle illusztrációk csodásak, tökéletesen összhangban vannak a verssel, ami amúgy nem különösebben kiemelkedő (legalábbis Csukás Istvánhoz képest), de egyben egy csodás, színes és vidám lapozót adnak.

Zsuzsanna_Makai>!

Tüskés hátú sün barátom,
merre jártál, mondd, a nyáron?

Heni_s_BookBar>!
Csukás István: Erdőben jártam

Imádom Csukás István történeteit. <3 Gyönyörű szép leporello és a versikék is tetszenek benne. Nagyon örülök annak, hogy a polcomon tudhatom ezt a csodaszép könyvecskét.

Lahara IP>!
Csukás István: Erdőben jártam

Szép, hangulatos versekben mutatja be az erdő állatait, az illusztráció pedig nagyon tetszett.

dianna76 P>!
Csukás István: Erdőben jártam

Az új kiadást volt szerencsém kézbe venni, olvasni a könyvtárban. A verset nem ismertem. Igazából nem volt rossz. Az erdei állatokkal ismerkedhetünk. Az illusztrációkban különösen tetszett a süni, és a zenélő, hangszerekkel ábrázolt madártársaság. Viszont a nyúl pofázmánya nem! Kissé gonosznak hatott.

2019.11.04. Elolvastam a régi kiadást is. Ha ezt veszem elsőként a kezembe, öt csillag lett volna. Valahogy itt szerethetőbbek az illusztrációk. A szépségen van a hangsúly, nem a jópofaságon.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633737651 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Bobe0402>!
Csukás István: Erdőben jártam

A saját gyerekeimnek kölcsönöztem ki a 90-es évek elején a könyvtárból, de a mai napig ugyanolyan tündérinek találom, mint akkor. Szeretem olvasni az unokáimnak. És ők is szeretik hallgatni :)
Ráadásul felrémlenek saját gyermekkori emlékeim is :)

Millázs>!
Csukás István: Erdőben jártam

Nagyon régi lapozgató, a képek békebeli időket idéznek, és ezért lesz igen értékes minden lapja. A vers is nagyon aranyos.

Pennmenelien P>!
Csukás István: Erdőben jártam

A 20. százados kihívás teljesítéséhez kerestem otthon könyveket és kezembe akadt ez is. Elcsodálkoztam, hogy milyen gyönyörű szavakat használ Csukás István, mármint ezek mind létező dolgok és volt is szerencsém mindegyikhez, de így, versbe szedve még jobbak. Kedvenc egyértelműen a süni :) A rajzok pedig nekem sokkal jobban tetszenek ebben a régebbi (1986-os kiadásban), mint az újabb kiadásban.

Móra, Budapest, 1986
12 oldal · Illusztrálta: Csergezán Pál
Parlandorka IP>!
Csukás István: Erdőben jártam

Az erdei állatok megismerésére, és valami annál is fontosabbra: erdőszeretetre tanítja a legkisebbeket.