Egy ​kiscsacsi története (Mirr-Murr 1.) 45 csillagozás

Mirr-Murr kalandjaiból
Csukás István: Egy kiscsacsi története Csukás István: Egy kiscsacsi története

Ki ne ismerné a kedves, jámbor, kék posztóból készült kiscsacsit, akinek kedvenc helye a virágtartó egyik sarka? És ki ne ismerné a torzonborz, villogó szemű Mirr-Murrt, a fogait csattogtató, de nem is olyan félelmetes kandúrt? Évek óta jó barátunk mindkettő és a hozzájuk tartozó vidám kis kompánia, részben a tévéből, részben a Móra Kiadónál megjelent mesesorozatból. Az új kiadás Foky Ottó színes, mulatságos bábos fényképeivel jelenik meg, ugyancsak sorozatban.

A Mirr-Murr, a kandúr c. kötetben is megjelent.
Egy szürke kiscsacsi címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1967

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735176 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Móra, Budapest, 1983
Móra, Budapest, 1975
54 oldal · ISBN: 963110446X

CsakSimánDorka P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Nagyon aranyos kis történet! A fiúk nagyon szerették és mikor végeztem vele szomorúak voltak, hogy ennyi volt. Mi mondjuk fordított sorrendben olvastuk nekik, mert előbb az Oriza-Triznyák féle mókát olvastam utána ezt. De nem volt zavaró, igazából csak a vidéken való tartózkodás volt a közös pont.

Emmus

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

„Az volt az énekében, hogy vége van a télnek, a hidegnek, nem kell többé fázni, vacogni az eresz alatt a szellős kuckóban. Az volt az énekében, hogy már kinyílt az ég, mint valami óriási ablak, és besüt rajta a napsugár dombra, rétre, virágra, boldog cinkékre, rigókra.”
Ilyen gyönyörűen ír Csukás István. Olvassuk gyermekeinknek ezeket a szép történeteket, szép mondatokat, igényes szavakat.

Light_House

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Nagyon jó, hogy kiadták újra ezt a mesét. Csukás István magával ragadó történetét jó olvasni, a színes képek pedig feldobják a könyvet.
A fiamnak most nagy kedvence, szinte naponta olvassuk :)

Sakura P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Egy nagyon kedves kis könyvet vehet a kezébe, aki elolvassa. Gyerekeknek nagyon megkapóak a képek és a történetek. Bár nem sok minden történik az egyes mesékben, mégis olvasmányos és élvezetes. A mondatszerkesztés és szóhasználat igényes és változatos.

kvzs P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Ha egy szóval kellene jellemeznem, akkor annyit mondanék rá, hogy kedves.
Aranyos, finoman és gyereknyelven megírt tanító mesék, szerethető szereplőkkel és azzal a végső üzenettel, hogy a barátság nagyon fontos.

Mazsola_78

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Ha egy szóval kellene jellemeznek: bájos. :)

Kedves, aranyos történetek. Csupa szerethető karakterrel, bár bevallom, nekem a kedvencem itt a kiscsacsi volt. :)
Elő is vettem a dvd-t is, megnéztem jó pár történetet.
Könyvben, rajzfilmen egyaránt tökéletes. :)

Negygyerekanyja P

Aranyos történet. :-)
Leginkább az tetszett benne, hogy olyan szépen lehetett felolvasni! Először azt gondoltam, a kisfiamnak nem fog tetszeni, mivel – valljuk be – nem sok minden történik egy-egy részben. De olyan élvezettel és átéléssel lehet olvasni, hogy az mindent feledtetett. Azt is, hogy néha alig történt valami.
És érdekes: nekem is pont a könyv eleje tetszett jobban, amikor a kiccsacsi szinte csak rácsodálkozik a világra.

Morn

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Nagyon édes ez a kiscsacsi, és Ráduly Csaba illusztrációi ehhez pláne hozzájárulnak. Nagyon tetszik az egész könyv kivitelezése, szép, igényes mesekönyv lett belőle. Még Mirr-Murr is nagyon jól lett lerajzolva, pedig aztán őrá érzékeny vagyok – kedvenc mesecicám a világon!
Ez a kötet lassan mutatja be szereplőinket, majd később egyértelműen kedvenc kandúrunk kerül előtérbe. A vidéki részek voltak számomra kicsit kevésbé izgalmasak, ott mintha kicsit belefáradt volna a mese – de ismerve a 2. részt, tudom, hogy Csuki bá tud ennél még többet is!

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735176 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Szamღca

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

A konyv elso feleben nagyon aranyos kis tortenetek voltak a kis csacsirol, Mirr Murrol, a legyrol…. de a masodik fele nekem egy kicsit eroltetett volt; kulonosen amikor a szinhazdasdit kezdtek el jatszni…. Erdekes modon, meg a 6 eves kislanyom is megjegyezte, hogy neki jobban tetszett a konyv eleje…..

Mirr-Murr sorozat · Összehasonlítás