38. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
87. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Egy ​kiscsacsi története (Mirr-Murr 1.) 125 csillagozás

Mirr-Murr kalandjaiból
Csukás István: Egy kiscsacsi története Csukás István: Egy kiscsacsi története

Ki ne ismerné a kedves, jámbor, kék posztóból készült kiscsacsit, akinek kedvenc helye a virágtartó egyik sarka? És ki ne ismerné a torzonborz, villogó szemű Mirr-Murrt, a fogait csattogtató, de nem is olyan félelmetes kandúrt? Évek óta jó barátunk mindkettő és a hozzájuk tartozó vidám kis kompánia, részben a tévéből, részben a Móra Kiadónál megjelent mesesorozatból. Az új kiadás Foky Ottó színes, mulatságos bábos fényképeivel jelenik meg, ugyancsak sorozatban.

A Mirr-Murr, a kandúr c. kötetben is megjelent.
Egy szürke kiscsacsi címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1967

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Meseidő

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735176 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735176 · Illusztrálta: Ráduly Csaba
Móra, Budapest, 1983

Málnika P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

”…nem szabad hálátlannak lenni!”

Az ajándékként hozott, ám a virágtartón felejtett kiscsacsi kalandja fejezetenként, elalvás előtt olvasva, és egyben is kiválóan megállja a helyét. Az unatkozó, mellőzött Samu elkezdi felfedezni a szobát, majd az egyre tágabb környezetét, amelyhez fő társául a szőrös, villogó szemű Mirr-Murr kandúr szegődik. A történetek által nemcsak a tapasztalatlan csacsi ismerheti meg a világ dolgait, hanem a mesét hallgató gyerekek is. Ráduly Csaba illusztrációi tovább színesítik a kalandozást, amely végére a kiscsacsi is megtalálja méltó helyét. Nagyon jó volt ismét találkozni a gyerekkoromból kedves karakterekkel.

Deziréé

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Imádom ezeket a meséket. Annyira jók. Gyerekkoromban is mindig vártam, hogy a Mirr-Murr legyen.
Mikor már megtanultam olvasni, akkor nagy lelkesedéssel olvastam a könyvet is.
Néha jó nosztalgiázni és kicsit újra gyereknek lenni, ezeknek a meséknek köszönhetően.

Gyöngyi0309 P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Újabb klasszikus mesekönyvet olvastunk el közösen a családdal. Nekem Mirr-Murr gyerekkoromban kimaradt, így élvezettel vártam az esti felolvasást az újabb kalandokról. Nagyon szerethető az összes szereplő, persze a kiscsacsi volt férjem és az én favoritom is, de sokat nevettünk Mirr-Murron, megállapítottuk, hogy ilyenek a gyerekek, sokszor „hencegnek, keménykednek”, aztán pofára esnek. :) Örsnek a gólkirályos és a tengeri csatás mese volt a kedvence, nekem az, amikor Mirr-Murr festett. Rókus meg érdeklődve vizsgálgatta a képeket és random röhögőgörcsöt kapott, olyan részeken is, ami épp nem is volt vicces. Biztos, hogy beszerezzük a többi részt.
Csukás István nagyon nagy mesélő volt, minden gyerek nagypapája. Olyan szeretet árad a soraiból, ami utánozhatatlan. Kellenek ilyen cuki, erőszakmentes mesék is a piciknek.

CsakSimánDorka P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Nagyon aranyos kis történet! A fiúk nagyon szerették és mikor végeztem vele szomorúak voltak, hogy ennyi volt. Mi mondjuk fordított sorrendben olvastuk nekik, mert előbb az Oriza-Triznyák féle mókát olvastam utána ezt. De nem volt zavaró, igazából csak a vidéken való tartózkodás volt a közös pont.

Mónika_Sándor

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Klasszikus, gyermekkorunk meghatározó gyerekmeséje. Arra nem emlékszem, olvasta-e anyu nekünk, de hogy a bábfilmet számtalanszor láttuk, az biztos. :) Így felnőtt fejjel is szórakoztató, meg-megmosolyogtat. Most ebben a stresszes időszakban kifejezetten jól esett kis könnyed mesét olvasni.
A mese olyan, mintha egy gyermek álmában történne. Kicsit talán Diótörő érzés is, hiszen az játékok életre kelnek és önálló életet élnek, míg a gazdájuk alszik. Mint a gyerekek, úgy kiváncsiak, nyitottak ők is a világ dolgaira. Felfedező utakat tesznek, kalandokat keresnek, barátkoznak, félnek az idegentől. Nagyon bájos karakterek. :)

Sisyll

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Örülök, hogy a NIOK-ban ez volt a márciusi közös könyv a mese témában, mert igazán illett volna már olvasnom Csukás Istvántól. Ismerem a történeteit, de csak azokat, amiket a tévében láttam meseként. Viszont egészen más olvasni.
Úgy alakult, hogy a régi kiadáshoz sikerült hozzájutnom, így az illusztrációk a tévében látott bábok fényképei voltak. Egyből elkapott a nosztalgia. Visszacseperedtem kislánnyá, s eszembe jutottak a gyermekkor kellemes estéi, mikor az esti fürdés utáni program az esti matiné volt, a TV Maci. Anyáék szeretettel nézték ezeket a meséket velünk, hiszen az ő gyerekkoruk nagy kedvencei is voltak.
No de visszakanyarodva bajszos főhősünkhöz és a bájos kiscsacsihoz… Utóbbi karaktertől el voltam olvadva. Olyan kis ártatlan, tiszta és jó lélek. Neki a legáltalánosabb dolgok is akkora csoda, hogy öröm volt olvasni. Mirr Murr pedig olyan kele-kótya, mint amire emlékeztem. Kalandot csinál mindenből, amiből csak lehet. Bár a ház asszonya ennek kevésbé örvend, azonban mi annál inkább. :)

Móra, Budapest, 1975
54 oldal · ISBN: 963110446X
Habók P

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Felnőtt fejjel is élvezhető mesék. Csupa apró kaland, szinte semmiség, de azok nagyon jól vannak megírva. Kedvenc történetem, amikor Mirr Murr mint kalózkapitány addig süllyesztgeti a hajókat, míg maga is elsüllyed. – telitalálat. Bár a léggömbös kaland is remek…

pjutko

Édes kis történetek!
Olyan jó volt lelassulni kicsit Kiscsacsival! Nekünk nem volt meg ez a kötet, talán könyvtárból hozhattuk ki, mikor pici volt a lányom és úgy volt már egyszer szerencsém hozzá.
Tolakodás nélkül tanít: a türelemre, az elfogadásra stb.
Egyszerű, közérthető, esti mesének nem is kell, hogy hosszabb legyen egy pici gyereknek.
Ráduly Csaba rajzai is említésre méltók, mert még értékesebbé teszik Csukás István meséit.
Biztos, hogy meg fogom venni, és ha unokám lesz, majd mesélek neki belőle!
Végig mosolyogtam olvasás közben :o) Kell ennél jobb ajánló?

Barby2005

Csukás István: Egy kiscsacsi története Mirr-Murr kalandjaiból

Kedves mesék. Nem olvastam sok Csukás Istvánt ezelőtt, mivel a Süsüt és a Pompom meséit sosem szerettem, nem igazán nyúltam ilyen könyvek felé. Pedig ez egy nagyon aranyos kis könyv volt, sok-sok szerethető történettel.

Ottivilága P

A Gombszemű bólintott, és elkezdett trillázni szép, ezüstös hangon. Az volt az énekében, hogy vége van a télnek, a hidegnek, nem kell többé fázni, vacogni az eresz alatt a szellős kuckóban. Az volt az énekében, hogy már kinyílt az ég, mint valami óriási ablak, és besüt rajta a napsugár a dombra, rétre virágra, boldog cinkékre rigókra.

21. oldal (Móra, 1975)

dontforgettosmileandread

– Te érted ?
– Értem – válaszolta Mirr-Murr. – Ez a tavasz, mikor már a fákra is lehet mászkálni, meg ilyesmi – tette hozzá, és már egyáltalán nem volt mérges, amiért kinevették.

Vaklarma

A kiscsacsi borzasztó izgatott lett.
– Repülünk! – suttogta. – Repülünk, mint a légy.
Mirr-Murr bólintott, és kormányozgatta a léghajót. Ha jobbra dűlt jobbra mentek, ha balra dűlt, akkor balra.

A léghajó

Vaklarma

A kiscsacsiék elszomorodtak. A betegség, az valami nagyon rossz lehet!
– Egyedül – folytatta Morzsa – , teljesen egyedül fekszik.
Mirr-Murrnak felragyogott az arca.
– Látogassuk meg! – mondta.
A többiek örömmel fogadták az ötletet, legjobban azonban Morzsa örült. A szeme megcsillant az örömtől, bár nem lehetett jól látni, mert a szőr eltakarta.

Beteglátogatás, végleg itt maradnak.

dontforgettosmileandread

– A héten – mondta Mirr-Murr. – Tudod, ez olyan, mint a múlt héten meg a jövő héten!

Mirr-Murr sorozat · Összehasonlítás