Aszpirin ​és Lucifer 27 csillagozás

Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Az az igazi tél, ha van hozzá hóember. Az ezüstfenyő és a fenyőrigó hozzá is lát a frissen hullott hóból hóembert készíteni. Drukkol nekik a csilingelő telefonfülke, a tüsszögő postaláda és a füttyögő öreg mozdony. A lustálkodó Aszpirin kutyát a gyerekek reggel kolbásszal csalogatják elő hóembert csodálni. De amíg Aszpirin rendes kutyához illően evés előtt a pracliját mossa a hóban, a macska, akkor még nem Lucifer, elcseni a kolbászt. Megindul az izgalmas versenyfutás, amely tart egészen a mese végéig.
Csukás István Kossuth-díjas író meséjének szereplőit Füzesi Zsuzsa kedves rajzai varázsolják elénk.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Gesta, Budapest, 2007
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639591332 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa

Klodette>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Egy újabb szuper, tanulságos, kedves és vicces kis mese, aminek megint sikerült még jobban segítenie abban, hogy ráhangolódjak a télre.
Vannak benne beszélő, élő, megszemélyesített tárgyak, egy életre kelt hóember és növények, aranyos gyerekek, egy csínytevő cica és egy mérges, horkoló kutya, kinek neve – hangsúlyozom – Aszpirin. :D Ez milyen vicces már?
Az illusztrációk annyira szépek.

Habók P>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Tökéletes kisgyerek-krimi. Két aprócska nyomozó követi egy kolbász, egy macska és egy kutya nyomait. Segítik őket az egyhelyben álló nyomozók. És persze meglesz a kutya is, macska is. És tulajdonképpen a kolbász is. Igen, így kell jó krimit írni!

MezeiMarcsi>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Nagyon sajnálom hogy olyan kevesen hozták ki eddig a könyvtárból.Nem is sejtik miről maradnak le.Érthető,egyszerű,szépen fogalmazott,és nagyon tanulságos kis mesék,Füzesi Zsuzsa rajzaival,amiket nagyon szeretek.
"-Jó!-sóhajtotta a hirdetőoszlop.
-Jó,jó!-csilingelte telefonfülke.
-Pont jó!-tüsszögte a postaláda.
-Nagyon jó!-dohogta az öreg mozdony."(id.17.old.)
A kisfiam szerint,és szerintem is nagyon jó:))

Morn>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Egy újabb aranyos történet Csuki bá tollából. Így a nagy meleg napokon jókat szórakoztam rajta, bár biztosan télen lenne igazán hangulatos. Azt sajnáltam, hogy Lucifer nem kapott elég nagy szerepet, de legalább a vége jó, no.

Gesta, Budapest, 2007
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639591332 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
dorkabuba>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Kedves téli mese volt, aminek az első felében hóembert építettünk, a második felében pedig a kutya a macskát kergette, a gyerekek pedig a kutyust próbálták megtalálni. Bevallom, az első fele jobban tetszett. Egyrészt maga a hóember fontos részleteinek a kitalálása is aranyos volt, ahogy a gyerekek törték a fejüket, mi lenne jó szem, száj stb. De főleg a mára már szinte feleslegesség vált, de még néhol fellelhető dolgok történetei tetszettek: postaláda, hirdetőoszlop, gőzmozdony, telefonfülke. spoiler

Összességében bájos mese volt.

Zalkodi_Erna>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Aranyos, de kicsit túlnyújtott mese a szeretetről, összefogásról, barátságról. Egy gyereket lehet, hogy nem, de engem idegesített a sok ismétlődő tüsszögés, csilingelés, sóhajtás. A rajzok Füzesi Zsuzsától megszokott igényes, aranyos rajzok. Kicsit többet vártam az értékelések alapján. Aranyos, de kétlem, hogy a kedvencek közé kerülne nálunk.

Parlandorka IP>!
Csukás István: Aszpirin és Lucifer

Az a csodálatos, hogy Csukás ugyanolyan frissen szólt a hatvanas évek gyerekeihez, mint a kétezres évek egész másmilyen gyerekeihez. Vagy talán annyira nem is mások az új gyerekek, mint a régiek voltak? Hiszen a kutyákat, macskákat egyaránt szeretik (még az olyan csufikákat is, akikhez a mama szerint Aszpirin kell, ha ránézünk). Márpedig Csukás igen jól értette a kutyák, a macskák és a gyerekek nyelvét.

Habók P>!

A kutyaólból recegős horkolás hallatszott. Aszpirin, a kutya mélyen aludt, s esze ágában sem volt kijönni.
Dödő legyintett.
– Nem tudok vele beszélgetni. Mélyen alszik. Biztosan bevett egy aszpirint. Vagy altatót. Vagy altató nélkül téli álmot alszik.

FORTUNATA>!

Lara kíváncsian figyelte, ahogy Dödő a saját arcát tapogatja.
– Mit keresel? – kérdezte.
– Az orromat! – vigyorgott Dödő. – De már megtaláltam.

Thebridgethe P>!

Azért hívják Aszpirinnek, mert mikor meglátta a mamám, azt mondta: „Ez a kutya olyan ronda, hogy be kell vennem egy aszpirint, ha ránézek, mert megfájdul tőle a fejem!„