A ​Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron 17 csillagozás

Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Ismét egy rég várt szenzáció.
Ho-ho-ho-hó! Nemcsak nézhető, olvasható is.
Gyerekek és felnőttek kedvencének, a Nagy Ho-ho-ho-horgásznak legújabb kalandjaival ismerkedhetünk meg e könyvben. Vajon mit csinál hősünk nyáron?
Csukás István, a páratlan népszerűséget elért Kossuth-díjas író – Süsü, Pom-pom, Sün Balázs és számtalan kedves, régi barátunk megálmodója – e kedvesen csipkelődő történetekben kétbalkezes, ám kitartó hőse segítségével nemcsak a gyerekarcokra lop mosolyt, hanem a felnőttszívekben szunnyadó, romlatlan játékosságot is felébreszti, Sajdik Ferenc immár klasszikusnak számító rajzai segítségével.
Mindannyiunk örömére.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453514 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
90 oldal · ISBN: 9789632453514 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

gumicukor
Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Mit is lehetne mondani Csukás Istvánról és a gyerekkönyveiről azon kívül, hogy zseniálisak? Mert azok. Generációk nőttek fel A Nagy Ho-Ho-Hón, Pom Pomon, Süsün és a többieken, és szerintem mindenkinek megvan a Ha itt a nyár… kezdetű dal is.

Ez a kis könyv visszarepített a nem is olyan régi gyerekkoromba. Olyan jó volt! Gyönyörű a kiadás is, nagyon igényes és a rajzok is zseniálisak. Úgy gondolom, hogy az az egyik nagy pozitívumuk ezeknek a meséknek, hogy kortalanok, nem avulnak el. Apa és anya is ezt nézte, én is ezt néztem és remélem, hogy majd a gyerekeim is ezt fogják nézni, hallgatni.

Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Énekelek: ha itt a nyár, a szív a víznek szalutááál…. Ő a legnagyobb ho-ho-ho horgász, a kukacára esküszik. A halak meg csak röhögnek egész nyáron. A nyárnak vége, és virágos a búcsú a halaktól. De eljön a tavasz és vele együtt újra a Nagy Horgász is. És lesz nemulass! És reszketés! Viszontlátásra halacskák! Hohohohó!

Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Ismét jót derültem a Nagy Ho-ho-horgászon, Főkukacon és társain. Mindig megviccelik egymást és legközelebb újra kezdödik az újabb trükk. Vidámság, jókedv ennyi amire szükségünk van és hogy néhanap felderüljünk egy kicsit.

Paulina_Sándorné P
Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Nagyon élveztem, visszatérés volt a gyermekkorba. Imádtam ezt a mesét. Szinte hallani véltem a nagy ho-ho-ho-horgász és Főkukac hangját. Sokat mosolyogtam olvasás közben. A legmeghatóbb számomra a „Születésnapi ajándék” című volt. Imádtam, ahogy a halak törődtek a születésnapjával.

tbkrisztina
Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Ezt a kötetet nyáron olvastam fel a Balaton-parton horgászó családtagjaimnak, hogy valamivel én is múlassam az időt. Ők jókat derültek, én közben azon mosolyogtam, milyen nagy a hasonlóság. :) Megunhatatlan, örök darab ez a könyv, akárcsak az összes többi Csukás István kötet.

Niki_
Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Olyan jó újraolvasni a gyermekkorom kedvenc meséit és olyan jó látni hogy a Gyerkőcömnek is tetszenek. Tudja mi a jó. :oP

Morn
Csukás István: A Nagy Ho-ho-ho-horgász nyáron

Igen, ez az igazi Ho-ho-ho-horgász! Mikor nyár van, perzsel a nap, de lágy szellő fújdogál a tó vagy folyó felett, miközben a mi vidám horgászunk kipakolgatja a felszerelését, a Főkukac derekára csatolja az övét és kezdődhet a szórakozás! Reszkessetek halacskák!

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453514 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Ha itt a nyár, ha itt a nyár,
a szív a víznek szalutál!
Vígan lép, mint egy tornász
a Nagy Ho-ho-ho-horgász!…

3. oldal, Könyvmolyképző, 2010.

– Egy cápa! Egy szemüveges cápa! – mondta az egyik hal
– Egy fekete tintapaca hal! – mondta a másik.
– Egy vízbe fúlt varjú! – mondta a harmadik.
– Egy kétéltű kéményseprő! – mondta a negyedik.
– Egy huhogó kályhacső! – mondta az ötödik.

72. oldal, Könyvmolyképző, 2010.

Ha itt a nyár, ha itt a nyár,
a szív a víznek szalutál!
Vígan lép, mint egy tornász
Puhányok, hej, városlakók,
ti tejeskávét kortyolók,
halat szeret, nem kolbászt
a Nagy Ho-ho-ho-horgász!
Van itt csali, van itt horog,
az eszem pedig jól forog!
Cselt cselre szépen sorjáz

konyvolvaso

– Te mi vagy? Szoprán vagy basszus?

A hal szégyellősen válaszolt.

– Botfül. Nekem nincs hallásom.