A ​házőrző macska 28 csillagozás

Csukás István: A házőrző macska

Csukás István Kossuth-díjas író legújabb, gyerekeknek írt történetében Cillancs, a macskalány egyedül marad otthon házőrzőnek, de nincs ideje szomorkodni és félni, mert új barátai étkeznek: Sámuel, az egér nagykövet, Klotild, az énekes veréb és Herkules, a méreten aluli őrző-védő kutya. Akármilyen kicsik is, együtt legyőzik a betörőt, bizonyítva azt a mese-igazságot, hogy nem a nagyság számít, hanem a bátorság.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Gesta, Budapest, 2002
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638229799 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa

Csukás István: A házőrző macska

Kedves állatmese kicsiknek és nagyoknak. Mivel napjainkban nagyon elterjedt a háziállatok tartása akár emeletes házban így mindenki talál benne magának való házikedvencet és élvezni fogja a mesét. Milyen ügyesen összefognak és sikeresen teljesítik a feladatukat az állatok ha teljesíteni akarják küldetésüket. Minden állatnak megtalálják a más testfelépítésből adodóan eltérő de hasonló funkcióra való részét a védekezéshez. Jó látni, hogy ilyen kedves kis csapat verődött üssze.

Zsuzsanna_Makai>!
Csukás István: A házőrző macska

Továbbra sem bírom a beszélô állatokat, de be kell hogy valljam, ez írtó cuki volt!
A kedvencem Herkules volt, a ház ôrzô-védô.

latinta P>!
Csukás István: A házőrző macska

Ezt a mesét is e-könyvben olvastam. Nekem nem hiányzott az illusztráció.

Jól elvoltam a szöveggel, de ebben nincs semmi csodálni való, hiszen eléggé sok Csukás István-történeten volt lehetőségem felnőtté válni, meg a gyerekeimet is beavatni az ő különlegesen kedves világlátásába.

Itt most még az is kiderült, hogy a hagyományos macska-egér harc nem áll meg a lábán, sőt igazi, komoly barátságok szövődnek, és a nyaralásról visszatérő család az otthon hagyott négylábú címszereplő mellé további tíz lábbal (4+2+4) gyarapodik.

Ráadásul még azt is megtudtam, hogyan lehet egy történet elbeszélését közmondásokkal is színesíteni.

Kisgyermekes szülőknek esti meseként
való felolvasásra is kiváló, a pim.dia oldalán elérhető, és minthogy fejezetenként töltődik le, még az automatikus „adagolás” is házhoz jön.

BeliczaiMKata P>!
Csukás István: A házőrző macska

Kedves kis történet Cillancsról, a macskáról, Sámuelről, az egérről, Klotildról, a verébről és Herkulesről a kutyáról. Hogy hogyan találkoznak, hogyan védik meg a házat és hogyan találják meg az otthonukat.

chhaya P>!
Csukás István: A házőrző macska

Aranyos és kedves mese. Kicsit lassú, inkább beszélgetős, mint cselekményes, de a célcsoportnak biztos izgalmasabb, mint nekem… :) Ezen kívül főszerepben a barátság és az összetartás, na meg a család, szóval szerethető kis történet.

Habók P>!
Csukás István: A házőrző macska

Bár egy kissé negédesnek találtam, végül jól elszórakoztam rajta.. A pakoló család nagyon el van találva, és az őrző-védő kiképzésen is jót nevettem.

Readergirl>!
Csukás István: A házőrző macska

Nagyon aranyos történet. Nagyon nem az én korosztályomnak íródott, de mégis izgalommal olvastam. Egyszerű kis délutáni, kikapcsolódós mese.

Magdileona>!
Csukás István: A házőrző macska

Teszteltem nagycsoportos unokámon – aranyos, figyelmet fenntartó, gyerekfantáziát megragadó, sőt, számára izgalmas könyv volt, hogyne, hiszen betörés is szerepelt benne.:) Mindemellett példát ad barátságról, segítőkészségről, elfogadásról, összetartásról, szeretetről is.

psn>!
Csukás István: A házőrző macska

Kedves kis gyerekmese, ajánlott életkor sztem ovis és az alatt :D

nagy_csilla>!

– Mindjárt megőrülök! Most nyomozhatok a saját gondolatom után!

konyvolvaso >!

Herkules még egyszer végignézett rajtuk vizslató szemmel.
– Mert mik voltatok ti eddig? Amatőrök! Egy amatőr macska, egy amatőr egér és egy amatőr veréb!

konyvolvaso >!

A papa hümmögött meg dünnyögött, majd kihúzta magát, és komoly hangon válaszolt.

– Igaz! Nincs jobb, mint a jóbarát! Madarat tolláról, embert barátjáról!

Habók P>!

– Különben Klotildnak hívnak. Köhö! Vagyis ez a művésznevem. Csirip!
Sámuel megint gúnyosan elhúzta a száját. Nemhiába volt nagykövet, nem hatódott meg az álnevektől meg a művésznevektől.

Klotild, a berekedt énekművész

konyvolvaso >!

– Á, ez csak olyan szólásmondás. Olyan, mint például az, hogy amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Vagy, aki másnak vermet ás, maga esik bele!

nagy_csilla>!

Ezt nagyon szerette, a gondolatait fűzni! Mert voltak gondolatai, ha néha el is veszítette őket. És ezért volt őrző-védő kutya, hogy megtalálja, amit elveszített.

konyvolvaso >!

Herkules bólintott, és komoly, megfontolt hangon mondta:

– Minden jó, ha jó a vége!

konyvolvaso >!

Herkules megköszörülte a torkát, s hangosan magyarázott.

– Azt mondtam, hogy egyszerű, mint a pofon! Ez olyan, mint mikor a zsák a foltját megtalálja!

Herkules szerényen mosolygott.

– Többet ésszel, mint erővel!

Inimma >!

A nyár a legszebb évszak, bizony, nincs a nyárnál szebb! Süt a nap, érik a gyümölcs, a meggy, a cseresznye, az alma, a körte, meg még egy csomó, a nevük most nem jut eszembe. Nem is csoda ebben a nagy melegben. De ez most nem is érdekes, most az az érdekes, hogy nyáron mindenki elmegy nyaralni. Aki a víz mellett lakik, az a hegyekbe megy, aki a hegyen lakik, az a síkságra megy. Aki meg a városban lakik, mindenhova elmegy, csak hogy kikerüljön a falak közül.

Kapcsolódó szócikkek: gyümölcs · meleg · nyár · nyaralás