Négy ​kicsi cica 2 csillagozás

Csorba Győző: Négy kicsi cica

Csorba Győző értelmezői azt mondják, a költő általában komor hangulatú verseket írt. Voltak azonban a költőnek másféle versei is, A Négy kicsi cica című verses képeskönyvet 1946-ban írta a Kossuth-díjas költő.

Lányai és unokái ismerték ezt a kis kötetet: édesapjuk, édesanyjuk sokszor olvasta fel nekik kiskorukban alvás előtt, és sokszor forgatták maguk is a képeket nézegetve. Egyetlen példányt találtak belőle, amit a költő felesége Bálint unokájának ajándékozott.

A hasonmáskiadvány a Csorba Győző Könyvtár kiadásában a Csorba Győző Társaság, a Baranya Megyei Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer és Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával jött létre.

60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639043169 · Illusztrálta: Harry Whittier Frees

csgabi P>!
Csorba Győző: Négy kicsi cica

Kolléganőm ajánlotta múlt héten a könyvet, mert tetszett neki, de sajnos nekem nem jött be. Biztosan az a baj, hogy felnőtt fejjel olvastam, és a gyerekeknek tökéletesek lehetnek a versikék. Számomra nyögvenyelősek voltam a versikék, de ezzel még megbékéltem volna, de az illusztrációk… Nem rajzok voltak, hanem mintha „élő” kismacskákat öltöztettek volna be buta ruhákba – és ezzel gondom van, mert egy kisgyerek sokszor utánozza, amit lát, és lelki szemeim előtt már láttam is, hogy minden második macskás családban a gyerek elkapja az állatot, és megpróbál ráhúzni valami ruhát.

estimese24>!
Csorba Győző: Négy kicsi cica

Kedves cicás történet gyerekeknek. Jól megírt, rímes könyvecske sok cicás fotóval.