„Árpád ​jöve magyar néppel” 7 csillagozás

A magyarság őstörténete és a honfoglalás
Csorba Csaba: „Árpád jöve magyar néppel”

Európa ​közepén, a Kárpátok karéján belül az utóbbi három évezredben népek egész sora talált otthonra. Kelták és rómaiak, a germán népek és a szkíták örökében megjelenő hunok, majd avarok… Birodalmak épültek s omlottak össze, míg Keleten megjelent egy törzsszövetség, amelyet csaknem másfél ezer évvel ezelőtt „magyar”-nak kezdtek nevezni. Ők a mi őseink, akik több hullámban egyre nyugatabbra húzódva elérték a Kárpát-medencét, s itt új, végleges otthonra leltek. A 10. században bekalandozták szinte egész Európát – anélkül, hogy hódítani akartak volna. Honszerző Árpád örökében megtalálták helyüket a 10. század végén Európa keresztény nemzeti között.
Hogyan történhetett, hogy egy keleti nép kivételesen megmaradt s máig létező állammá szerveződött – ezt mutatja be a sorozat nyitó kötete. Érdekes történetek, a tárgyi emlékeket bemutató színes fotók s életképek segítségével ismerhetjük meg, hogyan éltek eleink s a Kárpát-medencében megtelepedett más népek. A neves grafikusok által… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új Képes Történelem, Magyarország története

Helikon, Budapest, 2006
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632089935

Emmi_Lotta I>!
Csorba Csaba: „Árpád jöve magyar néppel”

Csorba Csaba: „Árpád jöve magyar néppel” A magyarság őstörténete és a honfoglalás

A magyar történelem régmúlt idejét tárgyaló kötet elsősorban a régészet segítségével igyekszik bemutatni a magyarság őstörténetét, vándorlásait és honfoglalásának korát. A szerző megszólaltatja a föld mélyéről előkerült tárgyakat: tarsolylemezeket, övvereteket, csatokat, kardokat, lószerszámokat, vázákat, korsókat, egyéb dísz- és használati tárgyakat, fegyvereket. A sírokban talált leleteknek (az elhunyt személyek csontjainak és az emberek mellé temetett javaiknak) az elemzése lehetővé teszi az adott kor és a benne élők életmódjának ha nem is teljes, de újabb leletek feltárásával egyre pontosabb megismerését.
A könyv a magyarok történelmét az 1000. éves évfordulóig követi nyomon a korabeli Európában zajló eseményekre is figyelemmel.
A kötet képanyaga különösen gazdag. A korabeli tárgyakról készült fényképek, festmények, László Gyula régész híres grafikái, életképei csodálatosan széppé teszik ezt a könyvet.

Helikon, Budapest, 2006
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632089935
Lahara IP>!
Csorba Csaba: „Árpád jöve magyar néppel”

Nagyon szerettem olvasni, sokszor elővettem, még azelőtt, hogy tanultunk volna a korról.

szodav>!
Csorba Csaba: „Árpád jöve magyar néppel”

Gyerekkorom egyik legkedveltebb történelmi olvasmánya volt.

Emmi_Lotta I>!

vannak vidékek kietlen
messziségekbe veszetten
vidékei az őshitnek
ahová utak nem visznek
de eltalál visszaréved
behunyt szemmel is a lélek
nyomra lel a szó a dallam
kötése köt oldhatatlan

(Kányádi Sándor)