Lábon ​járó verőfény 6 csillagozás

Csoóri Sándor: Lábon járó verőfény

Jókedvében írhatta Csoóri Sándor új gyerekverskötetének darabjait. Hol játékos, hamiskás csipkelődésekkel, csúfolódásokkal ingerel nevetésre, hol mesteri nyelvi játékokkal tornáztatja meg az agyat, máskor pattogó ritmusokkal szinte táncba hívja az olvasót. De el is tud andalítani, amikor varázslatos hangulatokat fest tavaszról, nyárról, egy-egy virágról, madárcsapatról vagy akár a fővárosi télről. A színes illusztrációk Orosz János tehetségét dicsérik.

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Móra, Budapest, 1987
54 oldal · ISBN: 9631145522 · Illusztrálta: Orosz János

naravna>!
Csoóri Sándor: Lábon járó verőfény

Zseniális. Őrületes humorral megírt, ritmusa van, fülbemászó. Nyilván vannak kevésbé jó darabok, de ez nagyon szubjektív. Nekünk bejön. Hallanátok, ahogy a lányom a csatakos kecskéset kéri: anya, a tatatos testéset! :D

Szivecskedo P>!
Csoóri Sándor: Lábon járó verőfény

Vannak benne nagyon kedves és vicces versek, vannak benne kevésbé jól sikerültek. De biztosan jó kedvében írta, és jókedvű dolog olvasni is.

Moncs>!
Csoóri Sándor: Lábon járó verőfény

Nem tetszett az egész könyv, úgy ahogy volt. Se a rajzok, se a versek. Emellett, a csúfolókról nem tudom elképzelni, hogy csúfolók, a fintorgásokról, hogy fintorgások. Szerintem ezt a könyvet nem jó kedvében írta Csoóri, hanem unalmában.